مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی
مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی
آگوست 18, 2018
روغن صنعتی با گریس چه تفاوتی دارد ؟
روغن صنعتی با گریس چه تفاوتی دارد ؟
آگوست 18, 2018
بررسی نمونه هایی از روغن صنعتی

بررسی نمونه هایی از روغن صنعتی

انواع روغن های صنعتی با توجه به خواص شیمیایی و فیزیکی گوناگونش و مصارف و کاربردهای (انتقال نیرو، قدرت، حرارت، روانکاری و غیره) آن ها در صنعت گوناگون بوده .

روغن صنعتی با توجه به خواص شیمیایی و فیزیکی گوناگونش و مصارف و کاربردهای (انتقال نیرو، قدرت، حرارت، روانکاری و غیره) آن در صنعت دارای انواع بسیاری می باشد. در این بحث می خواهیم بصورت جزیی تر شما را با چند نمونه از این روغن ها آشنا کنیم.

بررسی نمونه هایی از روغن صنعتی

بررسی نمونه هایی از روغن صنعتی مثل روغن صنعتی توربین و کارکردهای آن

روغن صنعتی توربین از جمله روغن های گردشی می باشد که با توجه خواص فیزیکی و شیمیایی آن دارای وظایفی برای جهت روانکاری توربین ها تولید شده است. یکی از وظایف این روغن در بخش روانکاری چرخ دنده، یاتاقان و کوپلینگ هاست. این روغن ها کمک بسیاری به خنک کردن یاتاقان ها و و انتقال حرارت به آن می کند همچنین در مقابل ساییدگی و زنگ زدگی توربین ها محافظت می کند وعملکرد هیدرولیکی را بهبود می بخشد.

روغن توربین برای اینکه بتواند این وظایف را به درستی انجام دهد باید دارای خصوصیاتی مثل قابلیت جدا شدن از آب و هوا، جلوگیری از کف کردن روغن، جلوگیری از عمل اکسیداسیون و خوردگی باشد. در روغن توربین مقدار مواد افزودنی این روغن ۳ درصد بوده و باقی آن از روغن پایه تشکیل شده است.

بررسی نمونه هایی از روغن صنعتی

روغن صنعتی کمپرسور و دسته بندی آن

به وسیله ای که به انرژی مکانیکی را به به انرژی تراکمی تبدیل می کنند تا گاز یا هوای فشرده آن تامین شود کمپرسور می گویند. کمپرسورها را به دو دسته دوار و رفت و برگشتی تقسیم می کنند که هر کدام از آنها دسته بندی های خاص خودشان را دارند. کمپرسورها در صنایعی مانند پتروشیمی و گاز در خط تولید کاربرد فراوانی داشته و از اهمیت ویژگی برای این صنایع برخوردارند. اما درمورد روغن کمپرسور باید بگوییم مانند سایر روغن های صنعتی از روغن پایه و مواد افزودنی تولید شده و برای روانکاری بخش های مختلف، خنک کردن، مانعی برای خوردگی، آب بندی و… به کار می رود.

بررسی نمونه هایی از روغن صنعتی

روغن های صنعتی نساجی

این نوع روغنهای صنعتی در صنایع نساجی و ماشین آلات این صنایع به کار می روند. روغن نساجی با خنک نمودن و خاصیت روان کنندگی اش، الکتریسته ساکن جمع شده در ماشین های صنعتی را دفع می کند. از دیگر کاربردهای آن می توان به روان کردن سوزن های ماشین گردباف و دوخت اتوماتیک،  تهیه منسوجات، کشش پذیری الیاف اشاره کرد. استفاده از این روغن صنعتی باعث شده قابلیت شست و شوی آنها با آب بیشتر و مطلوب تر شده و هیچ لکی بر روی پارچه های پنبه ای و مصنوعی باقی نماند.

بررسی نمونه هایی از روغن صنعتی

روغن دنده های صنعتی و ویژگی های آن

این نوع روغن برای جعبه دنده در انواع دستگاه ها مانند صنایع فولادی، کاغذ، لاستیک کاربرد دارد. برای جلوگیری از فرسایش زود هنگام جعبه دنده در مقابل شرایط آب و هوایی مانند گرمای زیاد، گرد و خاک و هوای آلوده و یا باقی مانده های مربوط به کار و آب باید از روغن های صنعتی مخصوص دنده ها استفاده کرد در غیر این صورت صاحبان این صنایع مجبور خواهند شد برای بهبود شرایط قطعات یا روغن دنده را به سرعت عوض کنند و حالت بدتر آن است که تجهیزات به طور کلی از کار خواهند افتاد.

بررسی نمونه هایی از روغن صنعتی

اما این روغن ها باید دارای ویژگی هایی باشند تا بتواند باعث بهبود روند کار و کاهش هزینه های اضافی و خسارت ها شود. مثلا باید در مقابل گرما ثبات بالای داشته باشد و اکسیده نشود اینخاصیت از ایجاد رسوب و لایه های تشکیل شونده روی روغن جلوگیری می کند. ویژگی مهم دیگر آنها داشتن افزونه EP هست که باعث حفاظت سطح چرخ دنده ها در برابر فشار زیاد می شود.

معرفی شرکت فیداراویل:

بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل یکی از توزیع کنندگان معتبر و بزرگ در ایران است که در زمینه فروش روغن صنعتی در برند های شل,توتال,بهران به ویژه بهران بردبار,بهران حرارت,بهران هیدرولیک,بهران آذرخش و انواع گریس از جمله گریس نسوز و … می باشد و همچنین محصولات مورد نیاز مشتریان خود را در کوتاه ترین بازده زمانی ممکن به سراسر نقاط ایران ارسال می کند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و خرید این محصول تنها کافی است تا از مشاوران و یا پشتیبانی ۲۴ ساعته ی ما در صفحه ی تماس این سایت بهره بگیرید.

همچنین شما می توانید ما را در سایت فیدار گستر که در زمینه توزیع انواع بلبرینگ و انواع زنجیر صنعتی فعالیت دارد, نیز همراهی کنید.