گریس نسوز چیست

خرید گریس نسوز

کاربرد گریس نسوز

خرید گریس نسوز که یکی از مجموعه گریس ها بوده که علاوه بر کار روانکاری ماشین آلات و دستگاه های صنعتی، خاصیت نسوز بودن را نیز دارا می باشد. یعنی در دماهای بالا قادر است به خوبی عمل کرده و مانع از سوختن گریس شود.

مواد تشکیل دهنده گریس ها چه نسوز و چه غیر نسوز آن از سه عنصر اصلی تشکیل شده است که می توان به: روغن پایه، غلیظ کننده و افزودنی اشاره کرد.

اما برخی از گریس ها که میزان غلظت آنئها بسیار بالا می باشد، این میزان غلظت تماما به ماده غلیظ کننده آن بستگی دارد. در گریس نسوز، خاصیت ضد سوختن در واقع جز افزودنی هایی می باشد که به ساختار گریس اضافه می شود و آن را برای دستگاه هایی که میزان حرارت بالا دارند ایمن می کند.

از مهمترین شرکت های سازنده گریس نسوز با کیفیت فوق العاده بالا و گستره دمایی خوب و مطلوب برای کار در تمامی دستگاه های صنعتی، شرکت بزرگ و معتبر SKF می باشد که نمایندگی آن در شرکت فیدار اویل بوده و می توانید هر مقداری را که خواستید با قیمت کاملا استثنایی و با ضمانت نامه معتبر تهیه کنید.

نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید در هنگام خرید گریس نسوز:

خرید گریس نسوز مناسب کاملا به شناسایی دقیق محیط کار، دستگاه و نوع ترکیبات گریس بستگی دارد. برخی از چرخ دنده ها و یا یاتاقان های صنعتی مورد استفاده در کارخانه ها در حین کار، با سرعت گرفتن و دیگر عوامل محیطی دچار حرارت بسیار زیادی می شوند. این حرارت می تواند از حدود 100 الی 250 درجه سانتی گراد را نیز شامل شود.

استفاده از گریس نسوز مناسب، برای جلوگیری از کاهش طول عمر قطعات در برابر حرارت زیاد یک مزیت به حساب می آید. همچنین برخی از یاتاقان ها تحت فشار بار بالایی قرار می گیرند و یا محیط کارخانه دارای رطوبت می باشد. تمامی این عوامل باعث کاهش طول عمر قطعه و همچنین عملکرد نامطلوب آن خواهد شد.

برای اینکه بتوانید انتخاب درستی از گریس نسوز داشته باشید اولا باید تمامی شرایط و محدودیت های کارخانه و دستگاه ها را شناسایی کرده و بر مبنای آن گریس مناسب با ترکیبات مناسب را خریداری کنید.

مثلا در کارخانه فولاد که دارای دمای بسیار بالایی می باشد استفاده از گریس نسوز با قابلیت ضد اکسیداسیون، تحمل پذیری بالا در برابر بار، ضد آب و نسوز بودن در درجه حرارت بین 150 تا 160 درجه سانتی گراد مفید می باشد.

مهترین اجزای یک گریس چیست؟

اما مهمترین بخش از ترکیب گریس ها، استفاده از روغن صنعتی پایه می باشد که حدود 80 تا 85 درصد از حجم گریس را تشکیل می دهد و دارای دو دسته معدنی و سنتیک می باشد.

در واقع بخش اصلی قوام دهندگی ، همین روغن بوده که اگر دارای کیفیت مطلوبی نباشد، گریس به صورت دو فاز در خواهد آمد و هیچ کاربردی نخواهد داشت. دومین ترکیب استفاده از غلیظ کننده ها عموما از نوع صابونی می باشد و حدود 5 تا 20 درصد حجم گریس ها از همین مواد می باشد.

در آخر نیز افزودنی ها می باشند که با توجه به شرایط هر کارخانه موادی را به عنوان حفاظت قطعات از شرایط کاری و محیطی به گریس ها اضافه می کنند.

خرید گریس نسوز

معرفی مواد افزودنی موجود در گریس ها:

در این قسمت سعی داریم بیشتر افزودنی های مورد استفاده در انواع گریس را ذکر کنیم و نقش آن ها را توضیح دهیم.

  • ضد زنگ:

قطعا اضافه کردن آن به ترکیب اصلی با درصد خاصی که هر شرکت میزان آن را محاسبه میکند، موجب جلوگیری از زنگ زدگی قطعات فلزی می شود.

  • ضد اکسیداسیون:

اضافه شدن آن در گریس نسوز باعث جلوگیری از اکسید شدن در حرارت بالا می شود.

  • ضد خوردگی:

اضافه کردن آن مانع از خوردگی سطح فلز در قطعات و دستگاه ها می شود.

  • ضد کف:

همانطور که از اسم آن مشخص است، برای جلوگیری از تولید کف بر روی دستگاه ها به گریس اضافه می شود.

  • جلوگیری از چند فاز شدن:

این خاصیت بسیار مهم بوده و به ترکیب اصلی و غلیظ کننده کمک می کند تا در هنگام جدا سازی گریس نسوز از ظرف و چسباندن آن به یاتاقان و …، مانع از جدا شدن روغن و غلیظ کننده شود و در واقع آن را ناپایدار کند.

خرید گریس نسوز و مقاومت آن در برابر فشار:

برای انجام این کار معمولا از سرب استفاده شده و مقاومت گریس نسوز را در برابر بارهای مختلف افزایش می دهد.

این موارد بخشی از مواد افزودنی مورد استفاده در تمامی گریس ها می باشد که قطعات را در برابر شرایط های مختلف کاملا ایمن می کند. اما استفاده از گریس نسوز با قابلیت تحمل پذیری در برابر حرارت به نوع گریس و صابون مورد استفاده در آن بستگی دارد.

عموما استفاده از صابون های لیتیم قابلیت مقاومت در برابر حرارت ها بالا را نسبت به دیگر صابون ها دارا می باشد. مثلا گریس های نسوز با ساختار لیتیم ساده قادر است تا دمای 135 درجه سانتی گراد، قطعات را ایمن کند.اما استفاده از کامپلکس لیتیم قادر است تا 180 درجه هم نسبت به حرارت مقاوم باشد.

بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل:

شرکت بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل علاوه بر فروش روغن صنعتی در برند های متنوع آن نظیر روغن صنعتی حرارتی و دیگر روغن گیربکس خودرو و انواع گریس دارای محصولات صنعتی دیگری مانند انواع  زنجیر صنعتی، انواع تسمه، انواع نوار نقاله، انواع بلبرینگ و غیره نیز می باشد.

علاوه بر آن برای خرید و فروش گریس مولیکوت ، دریافت لیست قیمت خرید و فروش گریس گرافیتی و شناخت ویژگی هایی از محصولات در هنگام خرید و فروش گریس سیلیکونی می توانید با پشتیبان های فیدار اویل در ارتباط باشید.

همچنین روغن های صنعتی ما در سه برند مختلف روغن صعتی بهران، روغن صنعتی شل و روغن صنعتی توتال می باشد.

در صورت نیاز شما عزیزان می توانید تا سوالات خود را همانند قیمت روغن هیدرولیک صنعتی و یا قیمت روغن بهران برش و دیگر قیمت روغن بهران اکسترا توربو دیزل 20W50 و … از کارشناسان و مشاوران ما بپرسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *