پرمصرف ترین روغن های صنعتی
پرمصرف ترین روغن های صنعتی
آگوست 20, 2018
روغن‌ صنعتی ضامن عملکرد صحیح ماشین‌آلات
روغن‌ صنعتی ضامن عملکرد صحیح ماشین‌آلات
آگوست 25, 2018
خواص روغن صنعتی در صنایع مختلف
Spread the love

خواص روغن صنعتی در صنایع مختلف

امروزه روغنهای صنعتی در انواع و برای آشنایی با خواص روغن صنعتی در صنایع مختلف با ما همراه باشید.

 نکاتی درباره ی خواص روغن صنعتی در صنایع مختلف:

روغن صنعتی به علت تنوع بالا در استفاده از آن ها دارای خاصیت های مختلفی می باشند که هر یک از این خواص در صنایع بسیار مورد نیاز و ضروری می باشد. این خصوصیات در زمان اضافه کردن مواد ثانویه به روغن های پایه برنامه ریزی و آماده می شوند.
در این مقاله تعدادی از کاربردهای خاص روغن صنعتی را برای شما توضیح می دهیم تا برخی از این موارد خاص بیشتر آشنا شوید.

روغن های صنعتی مورد استفاده در کمپرسورها

کمپرسورها یکی از مهم ترین وسایلی می باشند که در برخی از صنایع از آن ها استفاده می شود. این نوع از وسایل به علت نوع کاربردشان به روغن هایی نیاز دارند که دارای از مقاومت بسیار زیادی در مقابل اکسیداسیون برخوردار بوده و در ضمن مقاوم در برابر سایش بوده و کاهنده فشار باشند و خاصیت ضد زنگ بودن داشته باشند.

این خواص در روغن هاب دارای لزجت زیاد و با ضریب چسبندگی زیاد دیده می شود و از آن ها در انواع سیلندر های از نوع پیستونی، تجهیزات پنوماتیکی که دارای سرعت بسیار بالا هستند و کمپرسورهایی که دارای حرکات رفت و برگشتی هستند و تجهیزات برودتی به خوبی استفاده می شود.

روغن های صنعتی در دیزل ژنراتور ها

دیزل ژنراتور های صنعتی و یا موتور های دیزلی به علت حساسیت قطعات شان به روغن های مخصوص صنعتی نیاز دارند تا در هنگام کار آسیبی را به قطعات شان نرساند و یا در طول زمان کمترین آسیب را به آن ها برساند. روغن های صنعتی ویژه ژنراتورها دارای خاصیت روانکاری بسیار خوبی هستند که به خوبی از این وسایل محافظت می کنند.

 خواص روغن صنعتی در صنایع مختلف

روغن صنعتی

روغن صنعتی

روغن های صنعتی ویژه برشکاری و ماشین کاری
به این نوع از روغن های صنعتی روغن های حل شونده نیز گفته می شود. روغن های صنعتی حل شونده دارای ویژگی هایی چون حل شوندگی کامل در آب، ضد زنگ و ضد خورندگی، ضد باکتری های مضر، خنک کاری و روانکاری بسیار بالا با حل شدن در آب و تشکیل محلولی سفید رنگ، می باشند.
از این نوع از روغن های خاص در کارهای مختلف برشکاری، فرزکاری، مته کاری، ماشین کاری و … استفاده فراوان می شود.

 خواص روغن صنعتی در صنایع مختلف

روغن صنعتی

روغن صنعتی

روغن های صنعتی محافظ
در صنایع مختلف به علت نوع کاربردهای وسایل و تجهیزات به نوعی از روغن ها نیاز می باشد که توانایی بالایی در محافظت از دستگاه ها و قطعات را داشته باشند. روغن های صنعتی محافظ دارای خاصیت و ویژگی های خاصی می باشند که به راحتی می توان از آن ها برای محافظت سطوح داخلی موتور ها و همچنین قطعات فلزی استفاده کرد. از این نوع روغن ها بیشتر در صنایع دریایی و حمل و نقل دریایی استفاده می شود.

 خواص روغن صنعتی در صنایع مختلف

روغن موتور

روغن موتور

روغن های صنعتی انتقال دهنده حرارت
در بعضی از صنایع به روغن های صنعتی مورد نیاز می باشند که علاوه بر خاصیت های دیگر به نوعی انتقال دهنده خوب حرارت های بالا نیز باشند. روغن های خاص انتقال دهنده حرارت دارای ویژگی هایی چون پایداری بسیار عالی در حرارت های بالا و در هنگام انتقال حرارت، شستشو و تمیزکاری وسایل انتقال حرارت، انجام عملیات حرارتی سرد و گرم فلزات، ضد خوردگی، ضد زنگ زدگی و … می باشند.

 خواص روغن صنعتی در صنایع مختلف
روغن های صنعتی چند منظوره جهت ماشین های سنگین و ماشین های کشاورزی
روغن های مورد استفاده در ماشین آلات کشاورزی و سنگین نیز می بایست دارای شرایط خاصی باشند تا در هنگام کارکرد بالا بتوانند به راحتی از قطعات این وسایل محافظت کنند.

روغن های صنعتی ماشین های سنگین

از ویژگی های روغن های صنعتی این دسته می توان به پایداری بالا، ضد خورندگی، ضد سایش، دارای شاخص گرانروی بالا در مقابل نقطه ریزش پایین برای استفاده در انواع جعبه دنده ماشین های کشاورزی مانند تراکتور و کمباین، ضد زنگ و … اشاره کرد.
روغن های صنعتی به علت تنوع زیاد استفاده از آن ها دارای خصوصیات مختلفی می باشند که همه این خصوصیات بر اساس نوع کارکرد وسایل مشخص می شود. هر وسیله ای با توجه به نوع کارکردش به روغنی خاص نیازمند است که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی تهیه این نوع از روغن ها کار بسیار سختی نمی باشد.هم چنین از این روغن برای روانکاری بلبریگ ها نیز استفاده می شود.
 خواص روغن صنعتی در صنایع مختلف

خواص روغن های صنعتی در صنعت بستگی به ویژگی های شیمیایی خود محصول دارد یعنی اگر روغن صنعتی در حفظ سلامت دستگاه و یا کمک به غلتش قطعات بر روی هم دارد می‌توان گفت که خاص روانکاری را در صنعت ایفا می کند.
البته این ویژگی ها اکثراً در بیشتر روغن های صنعتی یکسان بوده و توان گفت که تمامی روان کننده ها این ویژگی ها را دارند.

دیگر ویژگی های روغن صنعتی:

این ویژگی‌ها نیز تعیین کننده قیمت محصول هستند یعنی به طور کلی این نوع ویژگی ها تاثیر مستقیم بر روی قیمت محصول می گذارند.
روغن های صنعتی با توجه به فرمولاسیون پیچیده‌ای که دارند اصولاً نمی‌توان آن ها را از نظر خواص شیمیایی دسته‌بندی کرد زیرا همانطور که گفته شد روغن های صنعتی در تمامی مدل ها و برند ها فرمول یکسان دارند.
البته محصولاتی نیز وجود دارد مثل زنجیرهای صنعتی و یا حتی بلبرینگ ها که آنها را بر اساس ویژگی های فیزیکی دسته بندی می کنند.

درباره ی شرکت ما :
فروشگاه سایت ما همواره با عرضه محصولاتی چون روغن صنعتی حرارت و یا بردبار و هیدرولیک و غیره در تلاش است تا شمارا مطلع از قیمت های محصولات جهت خرید و فروش  سازد.
پس ما را در بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل همراهی کنید

حتما بخوانید  روغن بهران حرارت