روغن‌ صنعتی ضامن عملکرد صحیح ماشین‌آلات
روغن‌ صنعتی ضامن عملکرد صحیح ماشین‌آلات
آگوست 25, 2018
همه چیز درمورد گریس توتال
همه چیز درمورد گریس توتال
سپتامبر 1, 2018
روغن صنعتی وهیدرولیک
Spread the love

روغن صنعتی وهیدرولیک

تمام قطعاتی که برای روانکاری از روغن های صنعتی وهیدرولیک ها استفاده می کنند ویژگی های متفاوتی دارند برخی از آن ها در دمای بسیار بالا کار می‌کنم و برخی دیگر سرعت زیادی برای انجام کار خود دارند.  محصولات روغن و گریس به وجود آمده‌اند تا از اینکه ماشین‌های بزرگ، وسایل نقلیه و وسایل نقلیه سنگین بتوانند کار خود را به‌درستی انجام دهند، اطمینان حاصل کنند. در اینجا نگاهی به برخی از انواع مختلف روغن صنعتی وهیدرولیک که امروزه در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد و نحوه استفاده از آن‌ها، می‌پردازیم.

دسته بندی روغن صنعتی وهیدرولیک:

اول: روغن موتور

همان اساسی نوع روان کننده است که در ماشین شما استفاده می‌شود و در بسیاری از تبلیغات روغن موتورها وامروزی از آن نام برده می‌شود. روغن موتور استاندارد بر پایه نفت ساخته می‌شود و برای سال‌های متمادی به کار رفته است. با این حال، با کمک تکنولوژی مدرن و بسیاری از افزودنی‌های مهم قابلیت روغن‌کاری، روغن موتور افزایش‌یافته است.

 دوم: روغن موتور سینتیک

روغن پایه ها اصولاً به دودسته تقسیم می شوند یکی از آن ها سینتیک و دیگری معدنی نام دارد
می توان گفت مقدار زیادی حدود ۹۵ درصد روغن های صنعتی را روغن پایه تشکیل می دهد و ۵ درصد باقی مانده را می توان گفت که از هیدروکربن ها و مواد شیمیایی مصنوعی می سازند. روغن های صنعتی در این زمینه شباهت زیادی به گریس نسوز دارند.

این روغنهای صنعتی ساخته‌ی انسان است و برای اولین بار توسط آلمان در طول جنگ جهانی دوم ساخته شده است. در آن زمان، آلمان به دنبال جایگزینی برای فرآورده‌های نفتی بودند چرا که در آن زمان با مشکل کمبود نفت روبرو بودند. این روغن‌های مصنوعی اولیه دارای مزایای مهمی برای وسایل نقلیه در دمای بسیار سرد بود، زیرا در هوای بسیار سرد مانند روغن‌های نفتی غلیظ نمی‌شد.

امروزه روغن موتورهای سینتیک عملکردی عالی در برخی از سخت‌ترین شرایط ارائه می‌کنند. آن‌ها افزودنی‌های ویژه‌ای برای کاهش سایش و اصطکاک دارند و می‌توانند در درجه حرارت‌های بدون هیچ مشکلی عمل کنند و طول عمر بیشتری نیز نسبت به روغن موتورهای معمولی دارند. درواقع، بسیاری از موتورهای صنعتی هم اکنون به لطف روغن موتورهای سینتیک، تعمیر و نگهداری کمتری را نسبت به قبل نیاز دارند.

سوم: روغن هیدرولیک

بدون سیالات هیدرولیکی، عملکرد بسیاری از انواع ماشین‌آلات غیرممکن خواهد بود. برای مثال، بیشتر تجهیزات حفاری از عملکردهای هیدرولیکی استفاده می‌کنند. این روغن‌ها گاهی از مایعاتی بازیافتی نفت، روغن‌های معدنی و یا آب ساخته می‌شوند. از وسایل نقلیه تا حمل‌ونقل‌های تجاری، و دستگاه‌های کنترل پرواز، همه به مایعات هیدرولیکی نیاز دارند.

چهارم: روغن چرخ دنده

در بسیاری از محیط‌های صنعتی، روان کارهای سنگین با ویسکوزیته بالا موردنیاز است. این کار چرخ‌دنده‌های بزرگ را به‌درستی روغن‌کاری می‌کند. روغن چرخ‌دنده‌ای تجاری در دستگاه‌های درایو بزرگ و دستگاه‌های انتقال قدرت استفاده می‌شوند. هرجایی که در ماشین‌آلات از چرخ‌دنده استفاده می‌شود، نیاز به روغن دنده مخصوصی دارد. و این شامل تجهیزات کشاورزی بزرگ و کامیون تجاری نیز می‌شود. پنجم : روغن چرخ دنده با درجه غذایی H-1
روغن چرخ‌دنده با درجه غذایی مخصوصاً برای چرخ‌دنده‌هایی ساخته شده است که در کارخانه‌های تولید مواد غذایی استفاده می‌شوند و زمانی که احتمال برخورد مواد غذایی با چرخ‌دنده‌ها وجود دارد از آن‌ها استفاده می‌شود.

 ششم: روغن موتور دیزلی

موتورهای دیزلی بزرگ نیاز به روغن موتور مخصوصی دارند. درواقع، به روغن موتوری متفاوت از آنچه در موتور بنزینی استفاده می‌شود، نیاز دارند. موتورهای دیزلی به روغن موتوری با ویسکوزیته یا غلظت بالا نیاز دارند. درواقع، روغن موتور دیزلی ویسکوزیته بسیار بالاتری نسبت به روغن موتور بنزینی دارد.

اگر شما بخواهید که روغن موتور دیزل را در موتورهای بنزینی بریزید، می‌تواند برای موتور بسیار غلیظ باشد. این کار می‌تواند به کار افتادن موتور را با مشکل مواجه کند. درواقع، اجزای حیاتی موتور ممکن است در طول این دوره روان کاری مناسبی دریافت نکنند. همچنين روغن موتور بنزيني با ويسكوزيته پايين ممكن است به سرعت از بين برود و به موتورهاي ديزلي تجاري روان کاری كافي را ارائه ندهند. این امر می‌تواند منجر به افزایش سایش و خرابی موتور شود.

هنگامی نیاز به بهترین روان کننده‌های صنعتی دارید، همیشه با یک ارائه‌دهنده معتبر که دارای سال‌ها تجربه است مراجعه کنید. این امر بالاترین کیفیت محصولات را برای تجارت شما تضمین می‌کند. علاوه بر این، شما انتخاب‌های زیادی از روان کننده‌ها را با توجه به نیازهای خواهید داشت.

روغن های صنعتی ارائه دهنده های مختلفی دارند اما می نوان از بهترین های آن ها را شرکت بهران و شرکت شل و یا شرکت توتال است تمامی محصولات این شرکت ها پرفروش و با کیفیت بوده است.

شما می توانید در بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل محصولاتی چون روغن آذرخش و یا روغن بردبار بهران و غیره را مشاهده و خریداری کنید.   

حتما بخوانید  روغن صنعتی و مزایای استفاده از آن