روغن صنعتی با گریس چه تفاوتی دارد ؟
روغن صنعتی با گریس چه تفاوتی دارد ؟
آگوست 18, 2018
روغن صنعتی و مزایای استفاده از آن
روغن صنعتی و مزایای استفاده از آن
آگوست 18, 2018
روغن صنعتی و موارد استفاده از آنها

روغن صنعتی و موارد استفاده از آنها

روغن صنعتی و موارد استفاده از آنها را می توانید در سایت فیدار اویل در تمام محصولات ما مشاهده کنید و برای اطلاعات بیشتر با شماره پشتیبانی ما تماس بگیرید

تعریف روغن صنعتی و موارد استفاده از آنها:

روغن صنعتی به نمونه ای از روغن ها اطلاق می گردد که در صنعت کاربرد دارند، حال این کاربرد می تواند به عنوان روانکار باشد و یا در سیستم های هیدرولیک، هر کدام از این موارد نیز کارایی بسیار زیادی در صنعت دارند. طیف بسیار گسترده ای روغن در بازار موجود می باشد که آنها را با نام روغن صنعتی می شناسند. این روغن ها معمولا دارای ترکیبات شیمیایی مختلفی می باشند، اما در حقیقت استفاده ای که از آنها می شود تقریبا یکسان می باشد.

روغن صنعتی و موارد استفاده از آنها
انواع روغن صنعتی

روغن صنعتی را می توان به صورت مایع تولید نموده، که معروف ترین و کاربردی ترین نمونه از روغن های صنعتی نیز می باشند. روغن صنعتی مایع را می توان برای سیستم های هیدرولیکی نیز استفاده نمود. در سیستم های هیدرولیکی روغن با فشار بالا باعث به حرکت درآمدن قطعات مختلف یک ماشین می شود. روغن های جامد نیز مانند گریس در صنایع مختلف کاربرد دارند. این نوع از روغن های صنعتی بهتر است برای مکان هایی که حرارت بالا بوده مورد استفاده قرار بگیرند. زیرا به سرعت از بین نخواهند رفت.

روغن صنعتی و موارد استفاده از آنها
مزایای انواع روغن صنعتی

معمولا تولید قطعات ضد سایش در صنعت غیر ممکن است، از این رو قطعاتی مانند چرخ دنده، میل لنگ، شاتون و غیره که مدام در حرکت و در حال سایش با قطعات کناری خود می باشند، در مدت زمان اندکی دچار خوردگی می شوند. روغن های صنعتی راه حلی برای جلوگیری از این مشکل می باشند، زیرا با روان کردن حرکت قطعات مختلف، اصطکاک بین آنها را به کمترین حد ممکن خواهند رساند. این موضوع باعث دوام و طول عمر بسیار زیاد این قطعات می شود.
روغن صنعتی و موارد استفاده از آنها
کاربرد روغن صنعتی

معمولا اغلب دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی دارای جعبه دنده می باشند، برای جلوگیری از آسیب دیدن آن باید حتما از روغن صنعتی در آن استفاده شود. روغن توربین یکی دیگر از روغن های صنعتی موجود در بازار می باشد، این روغن می تواند روانکاری بسیار عالی داشته باشد، در عین حال باعث جداسازی روغن از آب و یا بخار نیز می گردد.

روغن ترانسفورماتور این توانایی را دارد که بعلاوه روانکاری، عایق الکتریکی بسیار مناسبی برای جلوگیری از برق گرفتگی نیز بشود. این روغن می تواند دمای ترانسفورماتور را در حین کار ثابت نگه دارد. بدین ترتیب سیم پیچ و هسته این ترانسفورماتورها، هرگز دچار خرابی ناشی از حرارت بالا نمی شوند. روغن حل شونده یکی دیگر از روغن های صنعتی بوده که می توان از آن برای روانکاری در عملیات ماشین کاری استفاده نمود.

انواع روغن حل شونده می توانند علاوه بر روانکاری، باعث خنک کاری در هنگام ماشین کاری شوند. برخی از روغن های صنعتی قابلیت محافظت از قطعات حساس را دارند، از این روغن ها می توان برای حمل و نقل قطعات حساس از طریق دریا استفاده نمود. بدین ترتیب خوردگی در این قطعات به کمترین میزان ممکن می رسد.

روغن صنعتی و موارد استفاده از آنها
نتیجه گیری

با توجه به گستردگی موارد استفاده از روغن های صنعتی، این روغن ها نیز با ترکیبات بسیار متفاوتی تولید می شوند. از این رو انتخاب روغن صنعتی باید توسط کارشناسان مربوطه انجام شود، تا بتوان بهترین نتیجه را از استفاده از این روغن ها گرفت.

روغن صنعتی در بسیاری از موارد جهت کاهش خرابی ماشین الات و کمتر شدن هزینه ها مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو نباید از نقش ویژه آن در کاهش قیمت محصولاتی که به بازار عرضه می شوند، غافل شد.

باید بگوییم که بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل یکی از توزیع کنندگان معتبر و بزرگ در سراسر ایران می باشد که در زمینه فروش روغن صنعتی در برند های مختلف همانند شل,توتال,بهران به ویژه بهران آذرخش,بهران بردبار,بهران هیدرولیک,بهران حرارت و انواع گریس ها از جمله گریس نسوز و … فعالیت گسترده ای دارد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و خرید این محصول کافی است تا از مشاوران ماهر و پشتیبانی آنلاین ما در صفحه ی تماس این سایت بهره بگیرید.

محصولات دیگر همانند بلبرینگ,انواع زنجیر صنعتی,انواع یاتاقان,نخ نسوز,انواع نوار نقاله,انواع تسمه و … را در سایت فیدارگستر مشاهده کنید.