روغن صنعتی بهران

روغن موتور بهران اکسترا توربو دیزل۵۰-۲۰

روغن موتور بهران اکسترا توربو دیزل۵۰-۲۰

روغن موتور چیست و تاثیرات روغن موتور بر عملکرد موتور به چه صورت است؟نحوه تولید روغن موتور به چه صورت است؟ انواع روغن موتور ماشین های دیزلی و بنزینی کدام است؟نحوه عرضه روغن موتور روغن موتور بهران اکسترا توربو دیزل۵۰-۲۰ به چه صورت است؟ مزایای استفاده از روغن موتور بهران اکسترا توربو دیزل برای ماشین های دیزلی به چه صورت است؟

جهت دریافت پاسخ سوالات مذکور در زمینه این روغن موتور مرغوب و با کیفیت تولید داخلی کشور عزیزمان ایران و دریافت هرگونه پاسخ سوال دیگر در زمینه روغن موتور بهران؛ لطفا تا پایان این محتوا همراه ما باشید.

روغن موتور بهران اکسترا توربو دیزل۵۰-۲۰ چیست؟

امروزه  به صورت متعدد در شبانه روز با وسایل نقلیه سر و کار داریم و میدانیم خودرو از مهم ترین وسیله ها در حمل نقل عمومی قرار دارد. خودرو متشکل از بدنه، موتور، لاستیک و … است، اما با نگاهی دقیق تر به اجزای این وسیله نقلیه متوجه میشویم مهم ترین جز یک خودرو موتور آن است. موتور خودرو برگرفته شده از سیلندر، پیستون، شمع و … است که برای جریان حرکت بهتر پیستون ها از روغن موتور استفاده میشود.

 روغن موتور به عنوان کلیدی ترین ماده برای موتور خودرو یا موتور موتور سیکلت ها به شمار میرود تا جریان رفت و برگشت پیستون ها در ماشین را روان تر کند و به همان نسبت تاثیر این روان شدن بر روی سرعت، خنک کاری، قدرت، و دوام بیشتر عمر موتور خودرو تاثیر گذار خواهد بود. به صورت کلی دو نوع موتور خودرو داریم یک نوع موتور شامل موتور دیزلی و نوع دیگر آن بنزینی است، تفاوت موتور دیزلی و بنزینی در موارد زیادی است که به یکی از آن ها اگر بخواهیم اشاره کنیم میتوان گفت در موتور بنزینی نیاز به شمع برای حرکت پیستون ها است اما برای موتور دیزلی شمع نداریم و با مکش هوا و سه پره های درون موتور جرقه ایجاد میشود.

معرفی برترین روغن موتور بهران:

در این محتوا میخواهیم یکی از برترین تولیدات روغن موتور کشور عزیزمان ایران را  شرح دهیم  که به نام ” روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل50-20 ” شناخته میشود. این روغن موتور برای وسایل نقطه با موتور دیزلی کاربرد دارد. موتور دیزلی با عنوان موتور درون سوز شناخته میشود که در آن سه پره چرخه برای ایجاد حرکت وسیله نقطه کافی است و برای احتراق سوخت در این موتور، از تراکم منشا میگیرد. در این نوع خودرو ها با موتور دیزلی؛ مخلوط  سوخت و هوا با استفاده از متراکم شدن توسط چرخه؛ جرقه ایجاد میشود و نسبت به موتور های بنزینی دور موتور بیشتری دارد در نتیجه برای روان تر شدن این دور و برای خنک تر شدن آن از روغن موتور استفاده میشود.

از ویژگی های این نوع از روغن موتور بهران:

روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل 50-20 از پرفروش ترین روغن موتور ها است به خصوص اگر  مدل موتور دیزلی باشد. این مدل روغن موتور فروش گسترده ای را به خود اختصاص داده است و انواع مختلفی از آن  برای ماشین های سواری و سنگین در بازار موجود است. سطح کیفی این روغن موتور بسیار بالا است به صورتی که توانسته رتبه برتری در جایگاه محصولات مورد استفاده برای یاتاقان ها و موتور های دیزلی  را به خود در بازار داخلی و خارجی اختصاص دهد و نمونه های متنوعی از آن در بازار داخلی موجود است.

این محصول به دلیل داشتن مرغوبیت و کیفیت بادوام خود توانست فروش فوق العاده ای از خود را به نمایش گذارد از این رو نیاز به تولید و پخش این محصول بسیار افزایش یافت به صورتی که کارخانه تولیدی روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل 50-20 در تمامی شهر های کشور نمایندگی هایی قرار داده تا مصرف کنندگان عزیز بتوانند این محصول را در مدل های گوناگون متناسب با موتور وسیله نقلیه  مورد نظر خود به راحتی خریداری کنند.

اطلاعاتی در مورد فروش روغن موتور بهران اکسترا توربو دیزل۵۰-۲۰:

فروش و پخش روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل 50-20 در تمامی شهر های کشور وجود دارد؛عمده شهر های تولید کننده و پخش کننده این محصول را میتوان به شهر های تهران، تبریز، مازندران، کیش، چابهار، سیستان بلوچستان، کردستان و .. اشاره کرد، زیرا کارخانه های تولیدی این محصول در همین شهر ها وجود دارد و بعد از تولید به شهر های دیگر کشور عزیزمان ارسال میشود.

تقسیم بندی این نوع روغن موتور بهران بر چه اساس است؟

موتور های دیزل بر اساس عملکردی که در خود دارند به نوع های زمانه ای تقسیم بندی میشوند؛ این موتور ها شامل چهار زمانه و دو زمانه هستند که بخش هایی از این موتور ها شامل مکش، فشار و توان که مخلوط این موارد شامل گرم شدن موتور میشود در نتیجه برای خنک کاری موتور بهتر است از روغن موتوری با گرانروی بالا استفاده شود. درجه بندی 50-20  بستگی به نوع و اندازه موتور دارد، برخی وسیله های نقلیه  که از ابعاد کمتر موتور برخوردار هستند از نوع روغن موتور با درجه 20 استفاده میشود و برخی ماشین های سنگین با روغن درجه 50 استفاده میشود.

روان کننده ( روغن موتور ) به عنوان یک لایه محافظ برای موتور استفاده میشود تا اصطکاک بین پیستون ها  را کمتر کرده و در نتیجه  کارکرد بهتری را به نمایش گذارد. روغن موتور خوب باعث میشود عمر مفید موتور افزایش یابد و ویسکوزیته روغن به سهولت انجام شود در نتیجه تاثیرات دما بر روی موتور کاهش میباشد و عمل خنک کاری به سهولت صورت میگیرد.

شرایط نگهداری از این نوع روغن موتور بهران:

روغن موتور ها بر اساس شرایط گرم و سردی که در پیش رو دارند در دمای 100 درجه سانتی گراد با یکدیگر مقایسه میشوند و با تست های به عمل آمده از روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل چنین نتیجه به دست آمده که درجه بندی این روغن برای دمای ذوب و یخ بالا است در نتیجه میتوان گفت برای تمامی فصول سال استفاده از این نوع روغن موتور کاربرد دارد.  

تغییرات آب و هوایی به خصوص در کشور عزیزمان ایران به دلیل چهار فصله بودن بسیار انجام میشود و در بدترین حالت ممکن است در فصل زمستان با دمای منفی باشد و برای فصل تابستان با دمای بسیار بالا و ذوب که روغن موتور خود را در این مواقع نشان میدهد، روغن موتوری که نامرغوب باشد در برخورد با دمای 100 درجه سانتی گراد حالت چسبناک به خود میگیرد و به همان نسبت آثار نامطلوب بر روی موتور ایجاد خواهد کرد.

روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل 50-20 با درجه گسترده وسیعی از دمای بسیار بالا و پایین تولید میشود که این اطمینان خاطر را به مصرف کننده میدهد تا به سهولت از آن استفاده نماید، بر روی این روغن موتور حرف W ذکر شده نشان است ویسکوزیته بودن و گرانروی بالای روغن است، تا نیازی به حالت تغییر نداشته باشد و برای فصول زیادی از سال در موتور خودرو های بنزینی و دیزلی کاربرد داشته باشد.

توضیحات بیشتر:

موتور دیزل بر اساس نوع عملکردی که دارند با استفاده از روغن کاری بسیار صحیح و استفاده از روغن مطلوب باعث میشود دوام بالایی داشته باشد در مراحل کارکرد این موتور هر بخش به صورت مجزا به صورت روان کار کند. این موتور با استفاده از سیستم روغن کاری باعث میشود به نرمی و آسانی کار کند و تحت فشار برای روانکاری و کاهش اصطکاک نباشد، با وجود اصطکاک قطعات درون موتور به همدیگر گرفته  و دچار خوردگی و ساییدگی میشوند، اما در این میان با استفاده از روغن مناسب و مرغوب این عمل کاهش یافته و درصد خوردگی به صفر رسانده میشود در نتیجه روانکاری بهتری از قطعات موتور را شاهد خواهیم بود.

گاهی اوقات در استفاده از برخی خودرو ها صدای نا به هنجار درون موتور احساس میکنیم که به دلیل گرفتن و برخورد قطعا به همدیگر است، روغن از مهم ترین جز موتور است که در موتور بسیاری از فرآیند هارا انجام میدهد یکی از این فرآیند ها شامل فیلتر روغن است که برای جدا کردن آلودگی از روغن موتور به کار میرود. روغن موتور باید صاف و یکدست و زلال باشد و درون روغن موتور به هیچ وجه آلودگی و خرده خاک نباشد؛ شرکت تولیدی روغن موتور بهران با تولید فیلتر روغن بسیار قوی و جذب کننده با دوام توانسته است این آلودگی هارا به خود جذب نماید و در آلوده شده روغن موتور جلوگیری کند.

 

سیستم خنک کننده موتور وسیله نقلیه برای قرار دادن موتور در بهترین حالت برای شرایط دمایی( گرم و سرد ) میباشد، به صورت معمولی مخلوط آب مقطر و گاز های افزودنی برای جلوگیری از قطعات درون موتور استفاده میشود که یک فیلتر خنک کننده در این مسیر قرار دارد. موتور خودرو در این میان علاوه بر کارکرد به صورت طبیعی و داغ شدن خود، نیاز به تولید گرما یا سرما دارد و باید عمل خنک کاری به ندرت و سریع تر صورت گیرد در نتیجه با استفاده از روغن موتور بهران اکستراتور این عمل به صورت سریع تر انجام میشود.

عملکرد موتور دیزل:

عملکرد موتور دیزل به صورتی است که در زمان تراکم دو سوپاپ موجود بر روی موتور به صورتی بسته میشود و پیستون به نقطه مرگ بالا میرسد تا سوخت روغن دار با هوا فشرده شود و عمل احتراق صورت گیرد. ذرات موجود در سوخت بر اساس درجه حرارت زیاد یا کم محترق میشود و بعد از اتمام عمل سوختن تا فشار زیاد سوپاپ ها منبسط میشود؛ این انبساط به دلیل احتراق پیستون به سمت بالا یا پایین تا نقطه مرگ گفته میشود. نقطه مرگ در موتور چیست؟ نقطه مرگ بدین منظور است که عمل احتراق در حداکثر ترین حالت فشار ممکن انجام میشود و این عمل ادامه دارد.

برای ذرات سوخت موجود در موتور تا زمان احتراق و افزایش قدرت موتور این عمل انجام میشود؛ سپس فشار گاز های منبسط شده توسط روغن موتور به دلیل احتراق پیستون به سمت بالا و پایین سوق میدهد که با استفاده از درجه حرارت بالا این عمل احتراق صورت میگیرد. فشار این احتراق و حرکت پیستون تا نقطه مرگ به صورتی است که میل لنگ منتقل میشود و گردش میل لنگ ادامه میبابد تا به افزایش قدرت خود دست یابد.

بعد از رسیدن پیستون به نقطه مرگ، در مرحله بعد پیستون تخلیه باز میشود و گاز های ناشی از احتراق را تخلیه میکند سپس پیستون به سمت بالا حرکت کرده و یکبار دیگر به سمت پایین حرکت میکند تا سیکل و راندمان بیشتری از موتور را ایجاد نماید. راندمان این نوع موتورها  با توجه به نوع سوپاپ و تنفس هوای تازه مانند موتور های چهار زمانه است که در فاصله معینی سر سیلندر با استفاده از مجراهای موجود در بدنه قرار داده شده جلوی آن ها را میگیرد و موتور ها در دو زمان محرک میشوند.

در زمان اول پیستون از نقطه مرگ به سمت بالا و تا نقطه پایین حرکت میکند و با عبور هوای جدید به درون موتور و متراکم کردن گاز در این میان، داخل سر سیلندر قرار میگیرد. در این نوع موتور های خودرو مجراهایی در بدنه قرار گرفته است تا در مسیر جلوی آن بسته شود و اصول کار موتور ها در دو زمان صورت میگیرد، به صورت معمول این سوپاپ تخلیه در قسمت های بالایی سیلندر در داخل سرسیلندر قرار دارد که بسته میماند.

اهمیت استفاده از روغن موتور بهران اکسترا توربو دیزل۵۰-۲۰:

روغن موتور باکیفیت و مناسب برای موتور اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا اگر روغن موتور که برای استفاده در موتور وسیله نقلیه استفاده میشود دارای کیفیت پایینی باشد باعث میشود آسیب به موتور خودرو ایجاد شود و هزینه هایی از جمله تعویض سرسیلندر، شاتون و … برایتان ایجاد کند. در این محتوا سعی کردیم شما را با بهترین نوع برند روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل 50-20 آشنا سازیم تا بتوانید در افزایش طول عمر موتور خودرو خود نقش داشته باشد. این روغن موتور برای وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون ها و تریلی ها هم استفاده  میشود.

موتور با اتصال بخش های فلزی و متحرک به یکدیگر کار میکند و تا زمانی این عملکرد واسطه بین یکدیگر در تعامل مفید با هم نباشند؛ آسیب جدی به موتور ایجاد میشود. بهبود عملکرد قطعات درون موتور با روغن کاری و روان کاری صحیح ایجاد میشود و اصطکاک بین آن ها را کاهش میدهد در نتیجه موتور از ساییدگی و آسیب های مربوط به اصطکاک و گرما دور خواهد ماند. برای انتخاب مرغوب ترین و با کیفیت ترین روغن موتور باید به عواملی توجه داشت، یکی از این عوامل استاندارد های جهانی مربوط به روغن موتور میباشد.

کاربرد روغن موتور بهران:

روغن موتور بهران با درجه بندی 50-20 گرانروی بالاتری نسبت به روغن موتور هادی 40-20 دارد و عمدتا برای روغن موتور ماشین های سنگین استفاده میشود. این روغن موتور با داشتن گرانروی بالا باعث میشود موتور پرقدرت ماشین بهتر کار کند و بهینه تر باشد. استاندارد روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل 50-20 با کیفیت تر از استاندارد های روغن های عرضه شده و وارداتی کشور های دیگر میباشد. این روغن موتو با رتبه بندی API به درجه بندی برتر بین روغن موتور های با کیفیت قرار دارد.

از عوامل موثر بر کیفیت روغن موتور:

یکی دیگر از عوامل موثر بر کیفیت و انتخاب روغن موتور شامل ویسکوزیته روغن موتور است، انتخاب انواع روغن موتور در صورت گرانروی به میزان رقیق بودن روغن موتور گفته میشود، هر چه قدر روغن موتور گرانروی بیشتری داشته باشد در نتیجه از کیفیت بالاتری برخوردار است و بر همین اساس برای فصل زمستان استفاده از این روغن موتور توصیه میشود؛ زیرا باعث میشود موتور خودرو به راحتی روشن شود.

گاهی اوقات مشاهده کردیم در  روز های زمستانی که میخواهیم خودرو را روشن کنیم، به سختی روشن میشود و این امر به دلیل روغن موتور و تحرک در موتور و سوپاپ ها میباشد، در این میان برخی افراد با استفاده از روغن موتور بی کیفیت متوجه یخ زدگی در روغن موتور میشوند که امری بسیار دردسر ساز و ایجاد مشکل برای موتور خودرو و وسیله نقلیه میکند.

نتیجه گیری:

با استفاده از روغن موتور مرغوب و با کیفیت میتوانید در امر نگهداری از این وسیله مهم شکیبا باشید، شرکت تولیدی روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل50-20 تمام توان و تلاش خود را به کار گرفته تا روغن موتور مرغوب تولید و به بازار عرضه کند، جهت سفارش و خرید این محصول به صورت اینترنتی میتوانید به سایت شرکت تولیدی این محصول مراجعه نمایید و به راحتی با سفارش عمده و خرده این محصول نسبت به خرید این روغن موتور مرغوب اقدام کنید.

روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل 50-20 یکی از محصولات صادراتی پررونق است که با داشتن ویژگی های مثبت توانسته است در بازار داخلی و خارجی به خوبی خود را نشان داده و به کشور هایی مانند: عراق، کوبا، تاجیکستان، ارمنستان و عراق، پاکستان، روسیه، ارمنستان، آذربایجان صادر میشود. تاجران با استفاده از صادرات این محصول توانستند سود زیادی کسب کنند و ضمن ارزآوری به کشور؛ زمینه را برای اشتغال بسیاری از هموطنان عزیز فراهم سازند.

 متاسفانه امروزه بسیاری از سودجویان با تولید و عرضه روغن موتور های  برند های تقلبی در بین برند های معتبر توانستند سود زیادی کسب کنند؛ از این جهت باید خریداران دقت بیش از حد در خرید این محصول را در نظر بگیرند و برای خرید این محصول و اطلاع از مدل های دیگر این روغن موتور با شماره های درج شده در سایت شرکت تولیدی تماس حاصل کنند و این محصول را متناسب با نیاز به وسیله نقلیه خود به صورت دلخواه خود سفارش دهند. در این میان مزیتی که خرید اینترنتی این محصول دارد از جمله: هزینه کمتر نسبت به خرید حضوری، متحمل نشدن هزینه ارسال و باربری، و خرید به صورت خرده یا عمده به قیمت درب کارخانه میباشد.

درباره ما:

سایت شرکت فیداراویل با سال ها تجربه در امر فروش انواع روغن های صنعتی توانسته تا نظر بسیاری از صنعتگران را به خود جلب کند. از این رو خرید محصولاتی همچون بهران اکسترا توربو دیزل 20w50 و واسکازین ۱۴۰ و دیگر محصولات نیز برای شما عزیزان امکان پذیر می باشد. همچنین جهت اطلاع از قیمت روغن بهران بردبار و خرید و فروش انواع روغن هیدرولیک نیز می‌توانید به سایت ما مراجعه نموده و به سفارش محصول مورد نظر بپردازید.

به علاوه با مراجعه به سایت فیدارگستر ما می توانید انواع بلبرینگ صنعتی و زنجیر صنعتی و … را تهیه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *