روغن صنعتی, روغن صنعتی بهران

روغن هیدرولیک بهران

کاربرد روغن هیدرولیک بهران

کاتالوگ روغن هیدرولیک بهران

انواع مختلفی از روغن هیدرولیک بهران در درجه بندی های گوناگون با بالاترین استاندارد های جهانی همراه با کیفیتی مرغوب توسط شرکت نفت بهران در ایران تولید و عرضه می گردد. این دسته از روغن صنعتی بهران با دیتاشیتی که به صورت کاتالوگ است، برای انواع سیستم های گردشی و هیدرولیکی عملکرد مناسبی خواهد داشت که با توجه به خاصیت هر یک از روغن ها می توانیم در دستگاه ها و تجهیزات مختلف مورد استفاده قرار دهیم.

از دیگر کاربرد های آن ها که به روانکاری انواع یاتاقان ها، چرخ دنده های صنعتی و دستگاه های R&O دارای روغن می توانیم اشاره کنیم.

در واقع انواع روغن بهران هیدرولیک طوری ساخته می شود که به راحتی توانسته تجهیزات را با توجه به دما های متغیر ایمن سازد پس با استفاده از این روغن های کاربردی، دوام پذیری دستگاه ها در طول کار مستمر بیشتر خواهد شد.

میزان گرانروی بالا از دیگر ویژگی های مثبت آن ها بوده که به همراه مواد های افزودنی بسیار خاص تولید می شوند، تولیدات بهران نسبت به انواع روغن های مشابه خارجی خود از قیمت های کمتر و مطلوب تری برخوردار است.

در ضمن انواع روغن های هیدرولیکی تولید شده توسط مجموعه شرکتی بهران با توجه به استاندارد ISO 6743) ) دارای سطوح کیفیت بسیار متفاوتی بوده، که با این حال شناخت هر یک از آن ها می تواند مصرف کننده را نسبت به خرید بهتر راهنمایی کند.

قیمت انواع روغن هیدرولیک

همانطور که گفتیم روغن هیدرولیک بهران از انواع مختلفی تشکیل شده است که قیمت آن ها با توجه حجم و کاربردی که دارند متفاوت است، ما در زیر چند نمونه مهم از این روغن را برای آشنایی بیشتر معرفی کرده ایم.

 • نوع HH: این نوع در واقع از ابتدایی ترین نسل موجود در تولید روغن هیدرولیک می باشد که بدون استفاده از دیگر مواد افزودنی از روغن پایه معدنی تشکیل می شود.
 • نوع HL: به نوعی از انواع روغن های گردشی که از افزدودن مواد افزودنی ضد زنگ و نیز ضد اکسیداسیون تشکیل شده است.
 • نوع HM: نوع HM جز پر مصرف ترین انواع روغن های هیدرولیکی در حال حاضر بعد از تولید روغن HL بوده و آن به این دلیل است که علاوه بر داشتن مواد HL نیز دارای مواد افزودنی دیگری مثل مواد ضد ساییدگی می باشد.
 • نوع HV: اگر قصد بر این دارید روغنی را برای دستگاه هایی که با دما های بالا سر و کار دارند استفاده نمایید، می توانید از نوع HV روغن های هیدرولیکی استفاده نمایید چرا که در مقایسه با نوع HM از شاخص گرانروی بالا تری برخوردار است.
 • نوع HG: به نوعی از روغن های هیدرولیکی ماشین ابزار که به دلیل میزان بالای چسبندگی این دسته از روغن ها جهت کارایی بیشتر استفاده می کنیم.

هر یک از این روغن های نام برده با خواص و مشخصات خاصی تهیه می گردند که برای مشاهده ویژگی ها و جزئیات بیشتر از آن ها می توانید بر روی روغن هیدرولیک بهران کلیک کنید.

اگر بخواهیم به طور کلی شما را با روغن های هیدرولیکی شرکت بهران آشنا کنیم  باید بگوییم که این محصولات دارای: خاصیت ضد سایش، اکسیداسیون بالا، پایداری عالی در دما های بالا و پایین  بوده که همین امر موجب محفاظت از دستگاه و کاهش هزینه ها در تعمیرات و نگهداری سیستم های هیدرولیکی و غیره شده است، در ادامه چند نمونه از این مدل ها را شرح می دهیم.

روغن هیدرولیک h68 بهران

روغن هیدرولیک H68 بهران در صنایع مختلف به عنوان یکی از محبوب ترین انواع روغن های هیدرولیکی شناخته شده، زیرا این نوع روغن هیدرولیک بهران دارای بازدهی و کارایی بسیار بالایی است که در مدت زمان کار با دستگاه متوجه خواهید شد که میزان تعمیرات تقریباً به صفر رسیده است.

همچنین سازگاری با انواع دستگاه های هیدرولیکی پیشرفته از مهمترین خصوصیات روغن h68 است، به طوریکه مواد تشکیل دهنده ی روغن از پس سخت ترین کار ها به راحتی بر می آید، همچنین این محصول می تواند دستگاهتان را تعداد دفعات زیاد تعویض روغن نجات دهد.

مواد ضد اکسیداسیون قوی در این روغن تعویض فیلتر را هم به شدت کاهش می دهد، دیگر خواص ویژه روغن H68 را زیر مشاهده کنید :

 • ضد کف
 • دارای سطوح کیفیت HLP و Denison HF-0
 • مقاومت در برابر دمای زیاد
 • ضد سایش
 • جدا سازی فاز روغن از آب و جلوگیری از مخلوط شدن آن
 • حفظ دستگاه از خوردگی و زنگ زدگی
 • جدا کردن روغن از هوا

روغن هیدرولیک ضد آتش hfc

مواد هیدرولیکی روغن HFC بر پایه آب و گلیکول ساخته شده که در برابر آتش مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد، این روغن در صنایعی که با آتش سر و کار دارند کاربرد فراوانی دارد که به عنوان نمونه : صنایع ریخته گری و ذوب آهن و فلزات بهترین استفاده را از این روغن خواهند داشت.

از مشخصات روغن بهران هیدرولیک hfc می توان به گرانروی cst برابر با 44، شاخص گرانروی 195، PH برابر با 9 و دانسیته 1070 در دمای 150 درجه سانتی گراد اشاره نمود.

قیمت روغن هیدرولیک ضد آتش hfc

مشخصات روغن hfdu بهران هیدرولیک

اگر بخواهیم یکی ویژگی های این نوع روغن ها را بگوییم بایستی به مقاومت بسیار بالای آن در مقابله با آتش اشاره کنیم که برای صنعت ذوب و ریخته گری مناسب است.

روغن هیدرولیکی HFDU دقیقا شبیه به نوع HFC بوده ولی نوع مواد تشکیل دهنده، تنها تفاوت آن از یکدیگر می باشد که به جای آب و گلیکول از مواد هیدرولیک پایه استری استفاده شده و دارای دو نوع مهم HFDU 46 و HFDU 68 می باشد.

فیداراویل در زمینه فروش انواع روغن صنعتی بهران که به عنوان یکی از بهترین مجموعه فروشگاه های آنلاین معتبر در ایران شناخته شده است که در جهت عرضه انواع روغن برش، هیدرولیک، بردبار و غیره فعالیت گسترده ای داشته است.

از دیگر ویژگی مهم این نوع روغن تغییر کم گرانروی در برابر تغییر در دما است، در جدول زیر می توانید مشخصات هر یک از دو نوع را مشاهده نمایید:

بررسی مشخصات روغن hfdu بهران هیدرولیک

روغن هیدرولیک نوع T

روغن هیدرولیک بهران دسته T از انواع مختلفی چون: نوع T15، T32، T46 و T 100 تشکیل شده که هر یک از آن ها در شرکت فیدار اویل موجود می باشند. این نوع روغن که از مواد پایه معدنی سبکی تشکیل شده و دارای مزیت های فوق العاده زیادی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 • شاخص گرانروی بالا
 • نسبت به تنش های مکانیکی مقاومت خیلی خوبی دارد
 • پایداری بالا روغن در برابر اکسید شدن
 • دارا بودن خاصیت های ضد زنگ و ضد خورده شدن
 • صرفه جویی در انرژی به دلیل روانکاری عالی روغن T
 • تغییر کم گرانروی در برابر دما و تنش

خواص روغن بهران هیدرولیک T

همانطور که تا به اینجا گفته شد روغن های هیدرولیکی بهران جز روغن های صنعتی درجه یک محسوب می شوند که پایه ی آن از مشتقات نفتی است و کاربرد فراوانی در تمامی صنایع موتوری و غیر موتوری دارد، این موارد به این علت است که این روغن قطعات صنعتی را به خوبی روانکاری می کند تا از میزان سایش و اصطکاک قطعات را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

وجود افزودنی های ویژه در روغن های صنعتی علت محبوبیت آن در برابر روغن های گیاهی است که قابلیت های زیادی را برای تجهیزات ما به وجود می آورد، با این حال اگر به روغن های پایه نفتی افزودنی های مخصوص به آن اضافه نشود به هیچ عنوان کارایی مطلوبی نخواهد داشت.

دیگر اطلاعات از این روغن

سال ها پیش که روغن های گیاهی از حیوانات عظیم الجثه گرفته میشد تا نیاز برخی از صنایع را بر طرف کند اما در اینگونه روغن ها از افزودنی های خاص استفاده نمی شد. همین عوامل باعث شده تا بسیاری از شرکت های تولید کننده مواد نفتی به فکر راه چاره ای برای رفع نیاز های صنعت باشند از همن رو افزودنی های خاصی تولید و روانه بازار شد.

سپس با تولید افزودنی های شیمیایی مجاز مانند استفاده از موادی مناسب جهت مقاوم سازی در برابر زنگ زدگی، پایداری بالا در مواجه با حرارت زیاد، مقاومت در برابر فشار، جلوگیری از سایش و … و نیز افزودن آن به مشتقات نفتی انواع روغن های صنعتی مروب تهیه شد.

روغن بهران هیدرولیک T نیز یکی از این دسته روغن ها بوده که دارای افزودنی های زیادی می باشد و کارایی آن را در گستره وسیعی از دما های کاری با گرانروی مناسب به وجود آورده است.

با تولید قطعات صنعتی، چرخ دنده، پیستون های پر قدرت و دیگر مواردی که نیاز به روان کننده و انتقال قدرت سریع با میزان انرژی کم رو به افزایش بوده و از این رو برای تمامی آن ها روغن های هیدرولیکی و صنعتی تولید شده است.

شرکت بهران توانسته است برای هر رده ی صنعتی روغن های مناسبی را تولید و روانه بازار کند که روغن بهران هیدرولیک T هم یکی از این نمونه های پر مصرف بوده که طرفداران زیادی در سراسر ایران دارد.

از ویژگی های برجسته تمامی مدل های آن از T 15 تا T100 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان شاخص گرانروی در تمامی مدل ها یکسان بوده و برابر با 150 می باشد که عدد بزرگی است. این یعنی تغییرات گرانروی در برابر تغییرات دما بسیار ناچیز است چون شاخص گرانروی بالا می باشد.
 • پایداری خوب به دلیل شاخص گرانروی مطلوب
 • میزان روانکاری خوب و صرفه جویی در مصرف بیش از حد انرژی
 • پایداری عالی در برابر حرارت
 • پایداری مطلوب در برابر اکسیداسیون
 • وجود افزودنی های ویژه و با کیفیت به منظور عدم زنگ زدگی تجهیزات و عدم خوردگی آن ها در شرایط کاری مختلف
 • دارای خاصیت ضد سایش بسیار عالی
 • دارای فیلتر شدن عالی
 • تفکیک پذیری بسیار خوب آب از روغن و عدم نفوذ آن در روغن
 • دارای خاصیت Air release می باشد. یعنی قادر است هوا را از روغن جدا کرده و مانع از نفوذ آن به دستگاه و آسیب های احتمالی شود.
 • سازگاری خوب با محیط زیست دارد.

فروشگاه روغن و گریس

روغن بهران هیدرولیک T مانند بیشتر روغن های صنعتی دیگر شرکت نفت بهران دارای سازگاری فوق العاده مطلوب با محیط زیست می باشد، اما به منظور جلوگیری از هر گونه عوامل ناخاسته بهتر است که روغن های غیر قابل مصرف را در فضا های مخصوصی نگهداری کرده و آن را در محیط زیست رها نکنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی کاربرد روغن هیدرولیک با ما را در فروشگاه فیدار اویل همراهی کنید، مجموعه فروشگاهی ما دارای محصولات جدیدی از مدل هایی چون بهران سمند ویژه 140-85w می باشد.

علاوه بر آن برای خرید و فروش انواع گریس مولیکوت، دریافت لیست قیمت گریس گرافیتی و شناخت عملکرد و ویژگی ها در هنگام خرید و فروش گریس سیلیکونی می توانید با پشتیبان های شرکت فیدار اویل در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *