روغن صنعتی, روغن صنعتی بهران

روغن هیدرولیک بهران

انواع مختلف روغن هیدرولیک بهران در درجه بندی های متنوع و با بالاترین استاندارد و کیفیت مرغوب توسط شرکت نفت بهران در ایران تولید می شود. این دسته از روغن بهران برای سیستم های گردشی و هیدرولیکی مناسب بوده و با توجه به خاصیت هر یک می توان در دستگاه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

از دیگر کاربردهای آن می توان به روانکاری انواع یاتاقان ها، چرخ دنده های صنعتی و دستگاه های دارای روغن R&O اشاره کرد. روغن بهران هیدرولیک طوری ساخته شده است که می تواند دستگاه ها را نسبت به دماهای متغیر ایمن کند و دوام پذیری دستگاه را در طول کار مستمر افزایش دهد.

از دیگر ویژگی های مثبت  میزان گرانروی بالا آن به همراه مواد افزودنی بسیار خاص آن می باشد که نسبت به نوع مشابه خارجی خود دارای قیمت کمتر و مطلوب تری است. اما انواع روغن های هیدرولیکی تولید شده توسط بهران با توجه به استاندارد ISO 6743 دارای سطوح کیفیت متفاوتی می باشند، که شناخت آنها می تواند کاربران را به خرید بهتر کمک کند.

قیمت انواع روغن هیدرولیک بهران

 

 1. ·        نوع HH: در واقع مبتدی ترین نسل موجود در تولید روغن هیدرولیک همین نوع بوده و از روغن پایه معدنی بدون هیچ گونه مواد افزودنی می باشد.
 2. ·        نوع HL: به روغن های نوع گردشی موسوم بوده و دارای مواد افزودنی ضد زنگ و همچنین ضد اکسیداسیون می باشد.
 3. ·        نوع HM: بعد از تولید روغن HL نوع HM جز پر مصرف ترین نوع روغن های هیدرولیکی در حال حاضر می باشد. زیرا در آن علاوه بر مواد HL دارای مواد افزودنی ضد ساینده نیز است.
 4. ·        نوع HV: اگر قصد دارید روغن را برای دستگاه های با دمای بالا استفاده کنید، می توانید از نوع HV روغن های هیدرولیکی استفاده نمایید. زیرا شاخص گرانروی آن نسبت به نوع HM بالاتر می باشد.
 5. ·        نوع HG: میزان چسبندگی این دسته از روغن ها بالا بوده و به نوع روغن هیدرولیکی ماشین ابزار معروف هستند.

روغن بهران هیدرولیک نوع H68

 یکی از محبوب ترین روغن های هیدرولیکی مورد استفاده در صنایع، روغن بهران هیدرولیک H68 می باشد. زیرا بازده و کارایی آن بسیار بالا بوده و موجب حفاظت از تجهیزات می شود و میزان تعمیرات آن را به صفر می رساند.

از مهمترین خصوصیات آن سازگاری با دستگاه های هیدرولیکی پیشرفته بوده و مواد تشکیل دهنده آن برای سخت ترین کارها مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل دارا بودن مواد ضد اکسیداسیون قوی و وارد شدن آن بر روی دستگاه تعداد دفعات تعویض روغن و فیلتر را به شدت کاهش می دهد. همچنین دارای خواص ویژه زیر می باشد:

 • ·        مقاومت در برابر دمای زیاد
 • ·        حفظ دستگاه از خوردگی و زنگ زدگی
 • ·        ضد سایش
 • ·        جداسازی فاز روغن از آب و جلوگیری از مخلوط شدن آن
 • ·        جدا کردن روغن از هوا
 • ·        ضد کف
 • ·        دارای سطوح کیفیت HLP و Denison HF-0

قیمت یک بشکه از این نوع روغن در حال حاضر ۲٫۴ میلیون تومان می باشد که برای خرید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

روغن هیدرولیک بهرانروغن بهران هیدرولیک HFC

این نوع روغن از مواد هیدرولیکی بر پایه آب و گلیکول ساخته شده است که در مقابله با آتش مقاومت بسیار خوبی دارد. در صنایع هایی که با آتش سروکار دارند مورد استفاده قرار می گیرد که نمونه آن صنایع ریخته گری و ذوب آهن و فلزات می باشد.

تنها نمونه آن روغن بهران هیدرولیک HFC بوده که دارای گرانروی cst برابر با ۴۴، شاخص گرانروی ۱۹۵، PH برابر با ۹ و دانسیته ۱۰۷۰ در دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد می باشد. در حال حاضر قیمت این محصول به صورت بشکه ای ۷٫۴۵ میلیون تومان می باشد.

روغن هیدرولیک بهرانروغن بهران هیدرولیک نوع HFDU

روغن هیدرولیکی HFDU دقیقا شبیه به نوع HFC می باشد. یعنی در برابر آتش مقاوم بوده و مناسب صنایع ذوب و ریخته گری می باشد. تنها تفاوت آن در نوع مواد تشکیل دهنده بوده که به جای آب و گلیکول از مواد هیدرولیک پایه استری استفاده شده است که دارای دو نوع مهم HFDU 46 و HFDU 68 می باشد.

در جدول زیر می توانید مشخصات هر یک از دو نوع را مشاهده کنید. مهمترین ویژگی این نوع روغن تغییر کم گرانروی در برابر تغییر در دما می باشد.

روغن هیدرولیک بهران

قیمت یک بشکه از روغن هیدرولیکی نوع HFDU 46 در حال حاضر ۱۲٫۹ میلیون تومان می باشد و نوع HFDU 68 نیز دارای قیمت ۱۳٫۱ میلیون تومان است.

روغن  هیدرولیک بهران نوع T

روغن های هیدرولیکی بهران دسته T دارای انواع مختلفی می باشد که نوع T15، T32، T46 و T 100 آن در شرکت فیدار اویل موجود می باشد. این نوع روغن از مواد پایه معدنی سبک تشکیل شده است و دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ·        شاخص گرانروی بالا
 • ·        نسبت به تنش های مکانیکی مقاومت خوبی دارد
 • ·        پایداری بالا در برابر اکسید شدن اکسید شدن
 •                       دارا بودن خاصیت ضد زنگ و ضد خورنده
 • ·        صرفه جویی در انرژی به دلیل روانکاری عالی
 • ·        تغییر کم گرانروی در برابر دما و تنش

مزایای روغن بهران هیدرولیک T

همانطور که گفته شد روغن های هیدرولیکی بهران جز روغن های صنعتی به حساب می آید که پایه آن از مشتقات نفتی بوده و کاربرد فراوانی در تمامی صنایع موتوری و غیر موتوری دارد. زیرا موجب روان کاری قطعات صنعتی شده و میزان سایش و اصطکاک را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد. علت محبوبیت روغن های صنعتی در برابر روغن های گیاهی وجود افزودنی های ویژه می باشد که قابلیت های زیادی را برای ما به وجود می آورد. یعنی اگر به روغن های پایه نفتی افزودنی اضافه نشود به هیچ وجه کارایی مطلوب نخواهد داشت.

زیرا در گذشته روغن های گیاهی که از حیوانات عظیم الجثه گرفته می شد نیاز برخی از صنایع را برطرف می کرد اما دارای افزودنی های خاصی نبود. همین عامل باعث شد تا بسیاری از شرکت های تولید کننده مواد نفتی به فکر راه چاره برای نیاز صنایع مختلف باشد که افزودنی های خاص تولید و روانه بازار شد. از این رو با تولید افزودنی های شیمیایی مجاز نظیر استفاده از موادی برای مقاومت در برابر زنگ زدگی، پایداری بالا در مواجه با حرارت زیاد، مقاومت در برابر فشار، جلوگیری از سایش و … و افزودن آن به مشتقات نفتی روغن های صنعتی شکل گرفته است.

روغن بهران هیدرولیک T نیز یکی از این دسته روغن ها بوده که دارای افزودنی های زیادی می باشد و کارایی آن را در گستره وسیعی از دماهای کاری با گرانروی مناسب به وجود آورده است. زیرا با تولید قطعات صنعتی، چرخ دنده، پیستون های قدرت و دیگر موارد نیاز به روان کننده و انتقال قدرت سریع با میزان انرژی کم رو به افزایش بوده و از این رو برای تمامی آنها نیاز به روغن های هیدرولیکی و صنعتی می باشد. که شرکت بهران توانسته است برای هر رده صنعتی روغن های مناسبی را تولید کند. روغن بهران هیدرولیک T هم یکی از این نمونه ها بوده که طرفداران زیادی در سراسر ایران دارد.

از ویژگی های برجسته تمامی مدل های آن از T 15 تا T100 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان شاخص گرانروی در تمامی مدل ها یکسان بوده و برابر با ۱۵۰ می باشد که عدد بزرگی است. این یعنی تغییرات گرانروی در برابر تغییرات دما بسیار ناچیز است چون شاخص گرانروی بالا می باشد.
 • پایداری خوب برشی به دلیل شاخص گرانروی مطلوب
 • میزان روانکاری خوب و صرفه جویی در مصرف بیش از حد انرژی
 • پایداری عالی در برابر حرارت
 • پایداری مطلوب در برابر اکسیداسیون
 • وجود افزودنی های ویژه و با کیفیت به منظور عدم زنگ زدگی تجهیزات و عدم خوردگی آنها در شرایط کاری مختلف
 • دارای خاصیت ضد سایش بسیار عالی
 • دارای فیلتر شدن عالی
 • تفکیک پذیری بسیار خوب آب از روغن و عدم نفوذ آن در روغن
 • دارای خاصیت Air release می باشد. یعنی قادر است هوا را از روغن جدا کرده و مانع از نفوذ آن به دستگاه و آسیب های احتمالی شود.
 • سازگاری خوب با محیط زیست دارد.

در ادامه:

روغن بهران هیدرولیک T مانند بیشتر روغن های صنعتی دیگر شرکت نفت بهران دارای سازگاری مطلوب با محیط زیست می باشد. اما به منظور جلوگیری از هر گونه عوامل ناخواسته بهتر است روغن های غیر قابل مصرف را در فضاهای مخصوصی نگهداری کرده و آن را در محیط زیست رها نکنید.

قیمت روغن بهران هیدرولیک T32 در حال حاضر ۲٫۶ میلیون، نوع T 46 دارای قیمت ۲٫۶۵ میلیون و نوع T100 آن هم ۳ میلیون تومان و نوع T68 هم ۲٫۷۵ تومان می باشد..

بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل ارائه دهنده انواع روغن صنعتی، گریس، گریس نسوز و دیگر محصولات صنعتی مانند زنجیر صنعتی، نوار نقاله، بلبرینگ و غیره می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *