بهترین نکات برای خرید روغن صنعتی چه هستند؟
بهترین نکات برای خرید روغن صنعتی چه هستند؟
آگوست 13, 2018
بررسی نمونه هایی از روغن صنعتی
بررسی نمونه هایی از روغن صنعتی
آگوست 18, 2018
مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی

مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی

 روغن صنعتی از جمله محصولات صنعتی می باشد که با توجه به موارد استفاده و کاربردهای آن در مصارف مختلف استفاده می شود که مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی می توان به یک سری خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوت ( متناسب با نوع روغن تولید شده ) اشاره کرد.

مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی چیست؟

روغن صنعتی از جمله محصولات صنعتی می باشد که با توجه به موارد استفاده و کاربردهای آن در مصارف مختلف از یک سری خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوت ( متناسب با نوع روغن تولید شده ) برخوردار است.

روغن ها در صنعت انواع گوناگونی دارند که روانکارها نیز جز این دسته از محصولات صنعتی گنجانده می شود. در ادامه این مقاله از سایت اطلس گنج مراحل تهیه روغنهای صنعتی، مواد پایه ای و تشکیل دهنده آن و کاربردهای آن را برای شما آوردیم.

مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی

روغن صنعتی

افزودنی های روغن صنعتی از هر نوعی که باشد با توجه به کاربرد و خواص آن ها دارای دو ماده اصلی است :۱ . روغن پایه ، ۲٫ مواد افزودنی. در واقع روغن پایه دارای یک ماده نفتی می باشد که به سه روش متفاوت تهیه می شود. یک روش آن است که مواد نفتی را برش دهی.

در روش دیگر روغن هایی که قبل استفاده شده اند و یا قدیمی هستند تصفیه کرده و دوباره از آن ها استفاده می کنند و در روش سوم نیز روغن های صنعتی را به صورت مصنوعی تولید می کنند. اما در حال حاضر برای تهیه روغن پایه از روش اول ( یعنی برش مواد نفتی بهره ) استفاده می کنند.

اما مواد افزودنی شامل موادی هستند که به روغن پایه اضافه خواهند شد تا با توجه به نوع روغن و کاربرد آن به خواص شیمیایی و فیزیکی متفاوتی برسند.
مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی

روغن های صنعتی طی چه مراحلی تولید می شوند ؟

مرحله ۱ : در اولین گام باید نفت خام را تقطیر کرد که این کار در دو مرحله انجام می شود : ۱٫ تقطیر در جو، ۲٫ تقطیر در خلاء. انجام این مراحل برای این است تا ماده ای متناسب دمای اشتعال و گرانروی معین تولید شود.

مرحله ۲ : در گام بعدی باید حلال پروپان را به نفت خام تقطیر شده تزریق کرد که این عملیات باعث شده باقی مانده مواد برج تقطیر استخراج شود. ( به بیانی دیگر این کار در بخش آسفالت گیری انجام می گیرد به این صورت که باقی مانده مواد آسفالتی که در برج تقطیر در خلاء می باشند حلال پروپان را به آن تزریق کرده سپس به مرحله استخراج می رسد )

مرحله ۳ : در این مرحله ( مرحله موم گیری ) از تولید روغن صنعتی با روش های شیمیایی ترکیبات و مواد نا مناسب و نا مرغوب آروماتیکی را جداسازی می کنند.

مرحله ۴ : در اینجا پارافین های سنگینی که جامد هستند را با روش های انحلال و فیلتراسیون جداسازی می کنند.

مرحله ۵ : و در آخرین گام به روغن پایه یک سری مواد افزودنی را اضافه کرده تا به روغن های صنعتی با خواص متفاوت ( با توجه به نیاز مشتریان و موارد استفاده آن ) برسند.
مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی

روغن صنعتی چه کاربردی دارد ؟

روغن صنعتی یک ماده روان کننده است که با بکارگیری آن اصطکاک موجود بین سطح ها در تماس متقابل را کاهش داده و همین امر باعث شده تا از میزان گرمای تولیدی در طی حرکت سطح های مختلف کاسته شود.

استفاده از روغن صنعتی علاوه بر کم شدن دمای سطوح می تواند به خنک شدن سطح ها، انتقال دادن نیروها و همچنین انتقال ذرات خارجی کمک کند. در واقع کم کردن اصطکاک توسط این روغن ها را جزء روانکاری می دانند که خود روان کننده ها نیز اکثرا مواد تشکیل دهنده آن ها از روغن پایه و مواد افزودنی به دست می آیند. از دیگر کاربردهای آن در برشکاری، تراشکاری، روان شدن قطعات تجهیزات و …. اشاره کرد.

مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی

شرکت فیداراویل:

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید روغن های صنعتی باید توجه داشته باشید,این است که این محصولات را تنها از شرکت هایی که معتبر و معروف هستند خریداری کنید زیرا در صورت نداشتن استاندارد ها هزینه ی زیادی را به شما تحمیل می کند. بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل یکی از توزیع کنندگان معتبر و بزرگ در سراسر ایران است که در زمینه فروش روغن صنعتی در برند های شل,توتال,بهران به ویژه بهران حرارت,بهران آذرخش,بهران هیدرولیک,بهران بردبار و انواع گریس از جمله گریس نسوز فعالیت دارد.

یکی دیگر از شرکت های معروفی که در زمینه توزیع انواع بلبرینگ و زنجیر صنعتی سابقه کار دارد,شرکت فیدارگستر می باشد. در صورت تمایل شما می توانید به سایت این شرکت مراجعه کنید.