گریس نسوز

گریس نسوز SKF

گریس پارس لیتیوم EP2

با به وجود آمدن ماشین آلات بزرگ و پیچیده در صنایع مختلف که اساس کارشان دقت و سرعت بالا  بوده است، برای جلوگیری از اصطکاک و سایش و حفظ دمای دستگاه ها انواع روانکارهای صنعتی از جمله گریس نسوز SKF استفاده می کنند.

از ویژگی های گریس نسوز SKF:

در این میان، گریس ها که پرکاربردترین روانکارهای صنعتی نیز لقب گرفته اند برای روانکاری و خنک سازی این دستگاه ها به روی کار آمدند.

در ابتدا گریس هایی با پایه ی کلسیمی به وجود آمدند که عموما از چربی های جانوری تولید میشدند، این گریس ها در برابر آب مقاومت بالایی از خود نشان دادند و همچنین به علت نرمی برای کاهش صدا و اصطکاک نیز، کارآمد ظاهر شدند.

با پیشرفته تر شدن صنایع مختلف، صنعت گریس سازی نیز دچار تحول شد و به مرور تغییراتی در این گریس ها برای کاهش عیب و نقصی که داشتند به وجود آمد تا بالاخره گریس هایی که امروزه در صنعت مشاهده میکنید تولید شدند. برای تولید گریس های کنونی سه پارامتر روغن، غلظت دهنده ها و افزودنی ها نقش اساسی دارند و جزء جدا نشدنی فرمولاسیون گریس ها به شمار می روند.

روغن پایه ی استفاده شده در گریس ها همواره از نفت خام بوده است و بسته به کاربردی که دارد روغن معدنی و یا صنعتی مشتق شده از نفت خام در تولید آنها به کار میرود.

آنچه سبب میشود که گریس ها ساختار نیمه جامد و جامد بگیرند اضافه کردن غلظت دهنده های مختلف به آنها است که در این بین غلط دهنده های صابونی بیشترین کارایی را دارند که این صابون ها از ترکیب فلزاتی از جمله آلومینیوم، خاک رس، کلسیم، سدیم و… ساخته میشوند.

مواد افزودنی که به گریس ها اضافه میشود خاصیت های فراوانی به آنها می‌بخشند و در واقع بیشتر کارایی که در گریس ها وجود دارد به علت به کار بردن مواد افزاینده ی مخصوص است.

 شاخصه هایی از جمله ،کاهش سروصدا، کاهش اصطکاک، کاهش اکسیداسیون و همه و همه به علت وجود مواد افزاینده در گریس ها ی مختلف است.

امروزه گریس ها تنوع بسیاری دارند و همانطور که گفتیم بر اساس کاربردی که دارند و انتظاری که از آنها می رود در انواع مختلفی تولید میشوند که پرکاربردترین آنها شامل گریس های لیتیومی، گریس سیمان، گریس صنایع غذایی، گریس نسوز، گریس صنعت خودرو و… هستند.

طول عمر گریس ها رابطه ی مستقیمی با ماندگاری و دوام دستگاه های صنعتی دارد. همانطور که میدانید دستگاه ها و قطعات صنعتی بسیار گران و کمیابند و متحمل شدن هزینه برای خرید مجدد آنها می تواند برای هر صنعتگری کمرشکن باشد از همین رو نگهداری و مراقبت صحیح از این ابزارآلات صنعتی امری مهم و حیاتی است.

همین دلایل سبب شده است که  استفاده از روانکار های صنعتی اهمیت به سزایی پیدا کند، در این میان آنچه مهم است شناخت روانکاری مناسب جهت پاکسازی و روانکاری قطعات است.

از همین رو این محتوا با هدف معرفی یکی از بهترین برند های تولید گریس نسوز که  از گریس های پرکاربرد صنایع مختلف است تولید شده است و قرار است در این مطلب به معرفی این نوع گریس و تولید آن توسط برندی معروف بپردازیم .

قبل از اقدام به خرید روانکاری مناسب لازم است که اطلاعات تخصصی و کاملی در رابطه با آن داشته باشید به همین علت برای خرید گریس نسوز بهتر است که تا پایان این محتوا همراه ما باشید تا این ماده ی صنعتی را به خوبی بشناسید.

اما قبل از آن که به طور اختصاصی تر در رابطه با گریس نسوز برند skf  بپردازیم لازم است که با انواع گریس آشنا شوید تا بتوانید تمایز میان گریس نسوز و دیگر گریس ها را به خوبی درک کنید از همین رو در ادامه  در رابطه با انواع گریس های صنعتی سخن خواهیم گفت.

 گریس لیتیومی چیست:

 گریس لیتیومی از آن دست گریس های پرکاربرد است که هم مصرف صنعتی و هم خانگی دارد.

این گریس بر اساس مواد افزاینده و غلظت دهنده هایی که در آن استفاده میشود در انواع مختلف تولید و در صنعت های گوناگون اعم از صنعت فولاد، هوافضا، راه آهن، خودروسازی و ماشین آلات سنگین و.. استفاده میشود.

از این  گریس ها معمولا برای غلیظ کردن روغن های صنعتی استفاده میشود.

این گریس از پرکاربردترین و پر مصرف ترین گریس های موجود در صنایع جهان است که علت این محبوبیت کارایی بالای آن است.

گریس لیتیومی در برابر آب از مقاومت بالایی برخوردار است و کیفیت و مرغوبیت آن نیز بسیار بالا است، از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این گریس میتوان به قابلیت چسبندگی بالای آن به فلز ها اشاره کرد و در کنار همه‌ی اینها روانکاری عالی و عمر طولانی دلایل انتخاب این نوع گریس به عنوان گریسی مناسب در صنایع مختلف است.

گریس لیتیوم کمپلکس نسوز:

 اگر چه این گریس کمتر به چشم می آید و کمتر اسم آن را شنیده اید اما از گریس های کاربردی در صنایع مختلف است. در مصارف خانگی از آن برای روانکاری

درب و پنجره، کشوها و.. استفاده میشود در مصارف صنعتی برای روانکاری و حفاظت از قفل، لولا، ریل های مسیر صندلی، باطری، اتصالات و … استفاده میشود.

این گریس از گریس های پرکاربرد جهان است که در صنایع بزرگ و کوچک قابلیت مصرفی بالایی دارد.

گریس سیمان چیست:

 این گریس در صنعت با نام تجاری گریس چرخ دنده باز شناخته میشود. گریس سیمان  از انواع گریس های آلومینیوم کمپلکس است که در صنعت سیمان نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.

از این گریس برای روانکاری چرخ دنده های باز صنایع سیمان در دمای زیاد و فشار بالا و سرعت پایین استفاده میشود. از آنجا که قدرت روانکاری این گریس در شرایط سخت بالاست و حتی قابلیت اسپری شدن بر روی سطح سیمان را نیز دارد و استحکام و مقاومت بالایی در برابر دما های بالا از خود نشان داده است توانسته به مهم ترین گریس صنعت سیمان مبدل شود.

بررسی گریس نسوز SKF:

 این گریس را در صنعت با نام گریس حرارتی نیز میشناسند چرا که در دماهای بالا و حرارت زیاد از خود مقاومت بالایی نشان میدهد و بر خلاف بسیاری از گریس ها که در شرایط دمایی بالا عملکردشان ضعیف میشود این گریس در خنک سازی دستگاه های صنعتی نیز به کار میرود.علت مقاومت حرارتی بالای آن استفاده از  مواد افزاینده ی مخصوص جهات نسوز کردن آن است.

نود درصد حجم این گریس را روغن پایه و ده درصد مابقی توسط افزاینده ها پر میشود. روغن پایه ای که در این گریس استفاده میشود دارای ویسکوزیته بالایی است و به خوبی مانع اصطکاک و سایش میان اجزا و مانع از تماس مستقیم اجزا در دمای بالا به یکدیگر میشود. اما مهم ترین ویژگی گریس نسوز این است که در درجه دمایی بالا خاصیت خود را از دست نمی‌دهند و اکسید نمی‌شوند، چر ا که مواد افزاینده ای که در این گریس ها استفاده شده اند مواد ضد زنگ بوده و از اکسیداسیون این مواد جلوگیری میکنند.

شرکت skf و تولید گریس نسوز:

شرکت skf یک شرکت سوئدی بوده که در زمینه ی تولید سیستم های روانکاری، محصولات تعمیر، محصولات مکاترونیک، آب بند، محصولات انتقال نیرو،سیستم های یاتاق و…  از سال ۱۹۰۷ فعالیت خود را آغاز کرده است skf یکی از بهترین برندهای صنعتی بوده که در زمینه تولید محصولات روانکاری از جمله گریس ها بسیار درخشان و مورد اعتماد عمل کرده است .

گریس skf یکی از بهترین گریس های حال حاضر صنایع مختلف است که علت محبوبیت و فروش بالای آن برخورداری این گریس از مقاومت بالا در برابر آب و سایش و پایداری بالای دمایی آن است. این گریس بسته به نیاز مشتری در اندازه های مختلف  در بازار فروش محصولات صنعتی موجود است در ادامه یاین محتوا به بیان ویژگی های بیشتر این محصول صنعتی میپردازیم تا به خوبی بتوانیم آن را به شما معرفی کنیم.

ویژگی های گریس نسوز اس کا اف:

اگر بخواهیم در یک کلام این گریس را به شما معرفی کنیم و مهم ترین ویژگی آن را بگیریم باید به عملکرد بالای این گریس در دماهای بسیار بالا و فشار زیاد اشاره کنیم، این گریس بدون اکسید شدن و آسیب رساندن به قطعات صنعتی در شرایط دمایی بالا به راحتی عملکرد خود را حفظ می‌کند و برای روانکاری  انواع و اقسام بلبرینگ ها، یاتاق ها و دیگر قطعات و دستگاه های صنعتی استفاده میشود.

اما نکته ی حائز اهمیت در تهیه ی این گریس توجه به معتبر بودن آن است هنگام خرید گریس skf حتما به برند بودن آن توجه کنید چرا که در صورت تقلبی بودن و بی کیفیت بودن این محصول آسیب جدی به قطعات و دستگاه وارد میشود که این خسارات میتواند جبران ناپذیر باشد.

موارد کاربرد گریس نسوز اس کا اف

اگر روانکاری دستگاه ها و تجهیزات صنعتی با روغن ها به صرفه نباشد و یا دور از دسترس بودن آنها امکان روانکاری مکرر را به  صنعتگران ندهد گریس نسوز skf بهترین یار جایگزین برای این روغن ها است.

گریس نسوز همانند روغن از قابلیت خنک سازی و پاک سازی برخوردار است از همین رو بدون استفاده از این گریس امکان دقیق  و بی نقص کار کردن بسیاری از قطعات صنعتی، دور از ذهن است.

این گریس نسبت به بسیاری از روانکار ها کمتر استفاده میشود اما همان تعداد دفعات کم تاثیر فوق العاده ای در عملکرد دستگاه های صنعتی دارد.

به طور ساده تر روانکاری با گریس skf  در تعداد دفعات کمتری نسبت به روغن انجام می پذیرد که همین امر سبب صرفه جویی در هزینه و ممانعت از تعمیرات مکرر و پی در پی میشود که این خود یک مزیت عالی و فوق العاده به حساب میرود. نکته ی دیگری که در رابطه با این گریس وجود دارد آب بندی قطعات به بهترین نحو ممکن است اگر برای نشتی گیری قطعات از روغن های صنعتی استفاده شود در نهایت سبب ایجاد اصطکاک و سایش قطعات میشوند از همین رو این گریس برای استفاده در مواردی که دستگاه دارای نشتی بالا است کاربرد فراوان دارد.

 گریس نسوز skf در هر دمایی مورد استفاده قرار میگیرد این در صورتی است که روغن صنعتی فقط  در دماهای بالا عملکرد بهتری دارد و دیگر گریس ها  صرفا در دماهای پایین خوب عمل میکنند. علاوه بر این ها برای آن دسته از قطعات و دستگاه های صنعتی که بی مصرف مانده اند و عدم استفاده امکان خوردگی و زنگ زدگی در آنها را فراهم میکند استفاده از گریس نسوز skf مانع از اکسایش و زنگ زدگی ابزارآلات صنعتی بی کاربرد  میشود.

برای خرید گریس نسوز skf کافی است از طریق برندهای مطرح که فروش این محصول سوئدی را نیز در دستور کار خود قرار داده اند، و مجوز فروش دارند اقدام به خرید کنید.  قیمت گریس نسوز skf بسته به مقدار و اندازه ی افزاینده ها و مواد سازنده آن متغیر است و شما برای خرید کافی است گریس مورد نیاز  برای استفاده ی خود را شناسایی و سپس ارن را سفارش داده و استفاده نمایید.

 :درباره ما

 جهت خرید روغن هیدرولیک و یا خرید روغن بهران بردبار و سایر روانکار های صنعتی دیگر از جمله واسکازین ۱۴۰ و غیره می توانید به صورت آنلاین یا به صورت حضوری از ما محصولات مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت ها و قیمت ها دریافت کنید

همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت بهران اکسترا توربو دیزل ۲۰W50 و … با ما تماس بگیرید.

شما عزیزان می توانید برای تهیه انواع بلبرینگ صنعتی و زنجیر صنعتی به سایت فیدارگستر ما مراجعه نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *