دانستنی های روغن صنعتی و گریس

روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل۵۰_۲

روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل۵۰_۲

روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل۵۰_۲ و کاربرد های آن مسئله ای می باشد که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم برای آشنایی بیشتر با این محصول با ما در ادامه همراه باشید.

 درباره ی روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل۵۰_۲ :

خودرویی که هم اکنون در اختیار شماست از هزاران قطعه ی فلزی تشکیل شده است که به طور مداوم و مکرر در تماس سطحی با یکدیگرند و همین تماس ها سبب ایجاد سایش و خوردگی بین این قطعات فلزی میشود و به مرور زمان بر عملکرد آنها تاثیر میگذارد، موتور خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست، چندین قطعه ی متحرک در موتور خودرو به یکدیگر وصل شده اند و با یکدیگر تماس سطحی دارند از همین رو روانکاری موتور بسیار حائز اهمیت  است چرا که در افزایش عملکرد و کارایی موتور نقش موثر و به سزایی دارد.

روانکاری موتور نه تنها سبب بهبود عملکرد آن میشود بلکه در کم کردن سروصدای موتور نیز موثر است، در موتور خودرو آنچه نقش روانکار صنعتی را دارد روغن موتور است که علاوه بر روانکاری، وظایف دیگری نیز بر عهده دارد که در ادامه این محتوا به طور جامع و کامل آنها را بررسی خواهیم کرد.

هدف از تولید این محتوا معرفی روغن موتور بهران اکسترا توربو دیزل ۵۰_۲۰ است اما قبل از آن بهتر است که با روغن موتور و نقشی که دارد به خوبی آشنا شوید و اطلاعات لازم در این زمینه را به خوبی  کسب نمایید از همین رو در ابتدا روغن موتور و نقش آن را معرفی میکنیم تا شما به شناخت جامع تری از این محصول برسید پس اگر قصد خرید روغن موتوری مناسب و با کیفیت را دارید خواندن این محتوا  را به شما توصیه می کنیم.

نقش اصلی این محصول :

 

اولین و مهمترین نقش روغن موتور کم کردن اصطکاک قطعات فلزی متحرک و کاهش سایش میان آن ها است.

روغن موتور خودرو با ایجاد فاصله میان  قطعات سبب افزایش کارایی و عملکرد خودرو میشود، این روغن یک لایه نازک میان دو قطعه ایجاد میکند که همین کار باعث عدم برخورد قطعات موتور به یکدیگر می شو‌د.

انتقال حرارت از دیگر وظایف روغن موتور است ، روغن موتور با چرخش خود بین قطعات سبب میشود که بخشی از حرارت موتور از همین طریق خارج شود، و در واقع این وظیفه نوعی همکاری میان سیستم روغن کاری و سیستم خنک کننده در موتور است.

نقش مهم و اساسی دیگری که روغن موتور بر عهده دارد نقش حفاظتی است که ایفا می کند این روغن در قالب یک پوشش محافظتی از سایش، زنگ زدگی  و خوردگی قطعات خودرو جلوگیری میکند همچنین از این راه مانع از بروز ارتعاشات می شود.

اما آنچه سبب شده است این روانکار صنعتی به عاملی پر طرفدار و پرفروش مبدل  شود کم کردن سوخت مصرفی خودرو است، اگر تعویض روغن مرتب و منظم صورت پذیرید تاثیر بسیاری در کاهش میزان سوخت خودرو دارد.

تعویض روغن موتور :

 

حالا که با نقش روغن موتور و وظایفی که در خودرو دارد اشنا شدید بهتر است که بدانید در رابطه با روغن موتور دو موضوع بسیار مهم و ضروری است.

اولین مورد حائز اهمیت در روغن موتور تعویض مکرر و به موقع آن است، تا قبل از آنکه روغن کارایی خود را از دست بدهد بهتر است که  به صورت مداوم و مرتب تعویض شود.

مورد با اهمیت دوم انتخاب روغنی مناسب با  موتور خودرو است  که از مورد اول نیز با اهمیت تر است‌،

شرکت نفت بهران با بیش از چند دهه تجربه از نام آوران عرصه تولید انواع روغن  موتور است که همین سابقه ی درخشان سبب شده است متنوع ترین روغن ها را مناسب هر خودرو و هر شرایطی در بالاترین درجه کیفیت تهیه و به دست خریدار برساند.

یکی از روغن های پرفروش این تولیدی روغن موتور اکسترا توربو دیزل است.

دسته بندی روغن های صنعتی :

 

روغن های صنعتی در سه دسته سنتتیک، نیمه سنتتیک و معمولی تقسیم بندی میشوند که این تقسیم بندی بر اساس پایه ی تشکیل دهنده این روغن ها است، روغن معمولی یا مینرال از نفت خام و مواد پالایشگاهی تولید میشود و روغن تمام سنتتیک کاملا پایه ی شیمیایی دارد و توسط انسان تولید می شود، روغنهای نیمه سنتتیک روغن هایی هستند که هم پایه ی طبیعی و هم صنعتی دارند .

روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل۵۰_۲ روغنی نیمه سنتتیک است عمده ترین کاربرد این روغن روانکاری موتور ماشین های سنگین از جمله کامیون ها واتوبوس های سال 2004 به بعد است مواد تشکیل دهنده این روغن همانطور که گفتیم روغن پایه یا مینرال همراه با مواد افزودنی است  و بیشتر برای خودروهایی که دارای سیستم EGR یا همان سیستم کنترل آلودگی هستند مناسب است،

 به طور کامل تر این روغن برای تمام خودروهایی که در شرایط سخت فعالیت دارند، اعم از موتور خودروهای متوسط یا بزرگ دیزلی و یا بنزینی، موتور سیکلت های با کیفیت بالا (موتور مسابقه) و یا  وسایل نقلیه هوایی و… استفاده می شود.

نوع موتور ونوع روغن صنعتی :

بدون شک سوالی که الان ذهن شما را مشغول کرده است نوع موتوری است که می‌تواند از این روغن استفاده کند و به دنبال آن هستید که بدانید این روغن برای کدام نوع موتور مناسب است؟ در پاسخ باید بگوییم که روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل۵۰_۲ برای موتورهایی که سریع گرم می شوند و درجه حرارت آن ها زیاد است مناسب است و از آنجا که این روغن با هدف روانکاری موتور در شرایط سخت تولید شده است، مناسب هر موتوری نیست و زمانی کارایی و عملکرد مناسبی از خود نشان میدهد که در موتورهای هدف و مناسب خود استفاده شود.

در صورتی که از این روغن درست و به جا استفاده شود با ایجاد پوشش مناسب از قطعات موتور محافظت میکند و سبب افزایش عمر موتور خودرو میشود و اگر این اصل رعایت نشود و در موتوری که مناسب این روغن نیست ریخته شود امکان دارد که سبب ایجاد لجن و رسوب شود و  عملکرد ضعیفی از خود نشان دهد.

اهمیت تناسب موتور و روغن :

پس قبل از هر چیزی توجه به این نکته که روغن را متناسب با موتور خودروی خود تهیه کنید بسیار مهم و ضروری است چرا که این روغن، روغن مناسب و غلیظی است  که صرفا برای موتور های خاص استفاده میشود. همیشه قبل از آنکه اقدام به تعویض روغن کنید لازم است که یک بار دفترچه  راهنمای ماشین خود را از بر کنید تا بدانید برای موتور ماشین شما چه روغن هایی مناسب و چه روغن هایی پیشنهاد نمی شود و یا بهتر است با یک مکانیک حرفه ای مشورت کنید و بعد روغن خودروی خود را تعویض کنید چرا که انتخاب نامناسب خسارات زیان باری برای  خودرو  و شما به همراه دارد.

اما چرا برای خودروهای دیزلی روغن نیمه سنتتیک ۵۰_۲۰ بهران را پیشنهاد می دهیم؟ از آنجایی که این روغن  به گونه ای تولید شده است که در شرایط سخت کارایی بالایی از خود نشان میدهد از همین رو میشود روی آن حساب کرد و برای خودروهای سنگین و یا موتور های مسابقه ای از این روغن استفاده کرد، چرا که گرید بالا و ویسکوزیته ی سنگین سبب شده از این روغن، روانکاری مناسب و مقرون به صرفه ساخته شود.

 

 اما موارد ذکر شده در بالا تنها ویژگی های این روغن نیستند علاوه بر این روغن اکسترا توربو دیزل ۵۰_۲۰ داری مزیت ها و ویژگی های خاص دیگری است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های روغن موتور بهران اکستراتوربودیزل۵۰_۲ :

این روغن از قابلیت پاک کنندگی و پراکنده گی بالایی در موتورهای دیزلی برخوردار است و به آسانی ذراتی که در اثر تشکیل سوختگی در موتور ایجاد شده اند را پاکسازی میکند، از دیگر مزیت های این روغن میتوان به مقاومت دمایی بالای آن در برابر اکسیداسیون و کم کردن میزان رسوب و لجن در موتور اشاره کرد.

ویژگی منحصر به فرد دیگر در این روغن پایداری برشی آن است، این روغن با ایجاد برش مناسب سبب کم شدن ویسکوزیته می شود.

همانطور که گفتیم اصلی ترین قابلیت این روغن روانکاری قطعات موتور به بهترین شکل است که همین امر سبب میشود موتور خودرو در هر دمایی به راحتی روشن شود و همچنین فراریت مناسبی که روغن دارد سبب صرفه جویی در مصرف آن و به طور کلی به صرفه بودن روغن می شود.

در نتیجه این روغن انتخاب مناسبی برای تمام خودروهایی است که به دنبال راهی برای افزایش طول عمر موتور خودرو خود هستند اما این به شرطی است که روغن متناسب با نوع خودرو انتخاب شود و تا با انتخاب نامناسب و نا به جای آن  به خودرو آسیب نرساند.

نگهداری از روغن  صنعتی :

 اما آنچه در رابطه با این روغن مهم است نحوه ی نگهداری آن است، روغن اکسترا توربو دیزل ۵۰_۲۰ مهران را بهتر است که در شرایط دمایی بین ۱۰تا۳۵ درجه سانتی گراد نگهداری کنید و حتما از مکانی سرپوشیده برای انبار آن استفاده نمایید تا در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. اما اگر قرار است به صورت بشکه ای نگهداری شود بهتر است که به صورت پالت شده در فضایی پوشیده نگه داشته شود و در غیر این صورت بشکه ها به صورت خوابیده و افقی در فضای آزاد قرار گیرند.

درباره ی فروش در سایت :

شرکت نفت بهران توانسته با یک قرن تجربه این روغن را در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار خریداران قرار دهد، قیمت این محصول بسته به نوع خرید و مقدار آن متفاوت است و این تفاوت قیمت در سایت این شرکت قابل مشاهده است برای خرید این محصول می توانید با مراجعه به سایت و یا تماس با مشاوران فروش اقدام به خرید این محصول و دریافت اطلاعاتی چون قیمت روغن هیدرولیک صنعتی، لیست قیمت بلبرینگ و یا لیست قیمت روغن بهران اکسترا توربو دیزل 20W50 و یا چگونگی خرید روغن دنده خودرویی بهران سمند 85W140 نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی چگونگی خرید و فروش گریس سیلیکونی و یا خرید و فروش گریس گرافیتی و یا خرید و فروش گریس مولیکوت  با ما در ادامه مقالات سایت همراه باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *