گریس نسوز چیست

فروش گریس نسوز

فروش گریس نسوز

نکته ای که در هنگام خرید و فروش گریس نسوز باید توجه داشته باشید این است که این روانکار عموما روغن پایه آن در تمامی  انواع گریس ها چه از نوع گریس نسوز و چه غیر از آن به دو دسته معدنی و سنتتیک تقسیم بندی می شوند. مثلا روغن پایه گریس نسوز می تواند از نوع معدنی، دی استر، ترکیبات هیدروژن و کربن، پلی استر، استرهای فسفات، اتر و … باشد.

فروش گریس نسوز و مواد به کار رفته در آن:

عموما مواد معدنی کاربرد بیشتری در صنعت دارند زیرا مواد شیمیایی در ساخت آن کمتر استفاده شده است و عمر دستگاه را بالا خواهد برد. اما انواع گریس نسوز به آن دسته از گریس ها گفته می شود که قابلیت قرار گیری در دماهای بالا را داشته و می تواند بدون تولید هیچ آلاینده و موادی در معرض حرارت و گرمای بالا و مداوم قرار گیرد.

از دیگر مواد تشکیل دهنده گریس به غیر از روغن پایه می توان به غلیظ کننده و مواد افزودنی اشاره کرد. مواد غلیظ کننده عنصر مهمی در گریس به حساب می آید، زیرا وجه تمایز فروش روغن صنعتی و انواع گریس را تشکیل می دهد.

همچنین با توجه به نوع کاربرد دستگاه و شکل ظاهری قطعات صنعتی از نظر داشتن فضای بسته و یا باز، گریس هایی با غلظت مختلف تولید می شوند. برای یاتاقان هایی که امکان عبور هوا در آن زیاد باشد، بهتر است از گریس نسوز با غلظت بالا استفاده شود تا در هنگام چرخش و دور گرفتن، کمتر به اطراف پخش شود. مواد افزودنی هم با توجه به محیط کارخانه قابل تغییر بوده و شامل چندین طیف گسترده می باشد.

فروش گریس نسوز

درصد مواد تشکیل دهنده در این روانکار صنعتی:

 عموما درصد مشخص و معینی برای ترکیبات موجود در گریس ها وجود ندارد. زیرا هر شرکتی با توجه به شاخصی که خود معین کرده است، گریس نسوز را تولید می کند. اما به طور تقریبی می توان گفت که حدود 80 درصد این محصول را روغن پایه و حدود 15 درصد آن از مواد غلیظ کننده یا سفت کننده می باشد که به آن مواد صابونی یا غیر صابونی می گویند.

حدود 5 درصد مابقی آن از مواد افزودنی می باشد که خود می تواند شامل: مواد ضد زنگ، ضد اکسایش، ضد کف و … باشد. اما چون 80 درصد گریس را روغن پایه تشکیل می دهد، پس استفاده از مواد مرغوب برای روغن می تواند گریس شما را شاخص و محبوب کند. اما روغن های پایه بر طبق استاندارد API به پنج گروه تقسیم بندی می شوند که به طور خلاصه به صورت سه پاراگراف خلاصه شده است:

  • روغن های نفتی که در حالت عادی غیراشباع بوده و به راحتی با هوا واکنش می دهد. یکی از بزرگترین مزیت های آن واکنش پذیری مطلوب آن با ترکیبات و مواد افزودنی اضافی می باشد. در ترکیبات آن نیتروژن، اکسیژن و سولفور قرار دارد.
  • روغن های معدنی که تحت پالایش قرار گرفته و برخی از مواد آن شامل مولکول های دارای اکسیژن از ترکیب آن حذف شده است. انجام این کار به دلیل افزایش مقاومت در برابر اکسیده شدن و تحمل پذیری دمای بالا در تولید گریس نسوز می باشد.
  • روغن شیمیایی که ساخته شده به وسیله چندین هیدروکربن بوده و پایداری بسیار بهتری نسبت به مورد قبلی دارد. به دلیل دست ساز بودن آن هزینه بیشتری داشته و در صورت استفاده از آن در گریس نسوز، قیمت را کمی افزایش خواهد داد.

فروش گریس نسوز

فروش گریس نسوز و معیار های انتخاب مناسب آن:

برای انتخاب درست گریس دما بالا نیاز دارید تا به چندین فاکتور مهم توجه ویژه داشته باشید. از مهمترین این عوامل می توان به: انتخاب درست روغن پایه، شناخت نمودار ویسکوزیته-دما، نوع غلیظ کننده، دمای کارخانه، دمای دستگاه، سنجش و تفکیک میزان آلودگی، فشار بار، پایداری مکانیکی، پایداری ترکیبات اضافه شده، سرعت چرخش و دوران دستگاه های محرک و … اشاره کرد.

همانطور که می دانید تا به الان مواد افزودنی بسیار زیادی در ساخت و فروش گریس نسوز به کار برده شده است، اما ساخت یک گریس دما بالا که بتواند مطابق با شرایط یک کارخانه خاص عمل کند بسیار کم است.

زیرا باید تمامی شرایط کارخانه سنجیده شده و محصولی تولید شود که هم مرغوب باشد و هم کم هزینه باشد. زیرا افزایش دما ساختار مولکولی ترکیبات شیمیایی را ناپایدار می کند و اجزای تشکیل دهنده آن را از یکدیگر جدا ساخته و بازده محصول را پایین می آورد. شناسایی دقیق تمامی عوامل، رمز اصلی در ساخت گریس نسوز می باشد که شرکت SKF در این زمینه پیشرفت فوق العاده ای داشته است و مناسبت ترین گریس را برای کارخانه های مختلف تولید کرده است.

در تمامی گریس ها استفاده از مواد سفت کننده لیتیم نسبت به دیگر سفت کننده ها، قابلیت دمایی بسیار بالاتری دارد و توجه به این نکته در خرید گریس های دما بالا بسیار مهم می باشد.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از خرید و فروش انواع روغن بهران برش و دیگر خرید و فروش روغن بهران اکسترا توربو دیزل 20W50 و غیره مقالات دیگر ما را در همین وب سایت مطالعه نمایید.

درباره شرکت فیداراویل:

گروه بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل یک شرکت بسیار معتبر و شناخته شده بوده که تمامی نیاز های شما را به انواع روغن صنعتی  از جمله روغن دنده خودرویی بهران سمند ویژه 85W140 و یا انواع گریس در برند های معتبری همچون روغن صنعتی شل، توتال، SKF و بهران همچنین فروش انواع بلبرینگ و انواع زنجیرصنعتی را برطرف می کند. اما برای اینکه بتوانید گریس مورد نظر خود را انتخاب نمایید، باید ابتدا به روغن پایه آن توجه کنید.

علاوه بر آن برای خرید و فروش گریس مولیکوت ، دریافت لیست قیمت خرید و فروش گریس گرافیتی و شناخت ویژگی هایی از محصولات در هنگام خرید و فروش گریس سیلیکونی می توانید با پشتیبان های فیدار اویل در ارتباط باشید.

همچنین در صورت نیاز به مشاوره و پرسش سوال های خود در مورد لیست قیمت خرید و فروش انواع روغن بهران حرارت و یا قیمت خرید و فروش انواع روغن صنعتی هیدرولیک و … همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *