معرفی بهترین محصولات شل

محصولات شل شامل انواع گریس و انواع روغن صنعتی شل بوده که در این بخش به معرفی بهترین آن ها که همان روغن های روانکاری شل است می پردازیم، چرا که با استفاده از روغن صنعتی شل میتوانید از عواملی مانند مرغوبیت، گرانروی مناسب و پایین بودن ضریب اصطکاک اطمینان حاصل کنید.

گریس شل چیست ؟ نوعی روانکار نیمه جامد برای قطعات است که از محصولات شل محسوب می شود و انواع مختلف آن شامل گریس شل آلوانیا و گریس شل گدوس و غیره می باشد.

روغن صنعتی شل چیست ؟ نوعی روانکار مایع با تنوع بالا در کاهش اصطکاک قطعات صنعتی است، برای درک بهتر اکسید شدن روغن موتور از زمانی شروع میشود که موتور شروع به کار میکند و الوده شدن پایه موتور باعث کاهش کیفیت و کارایی آن می گردد و مواد افزوده شده به روغن مانند پاک کننده های روغن نیز مصرف میشوند.

در این هنگام است که خاصیت هایی در روغن موتور کاهش میابد برای مثال میتوان به جذب ذرات معلق و ناخالصی ها، روانکاوی و پاک کننده اشاره کرد، به همین خاطر است که با توجه به نوع روغن مصرفی شما پس از اتمام این نوع خواص در روغن های موتور به سرعت اقدام به تعویض آن شود.

هر یک از انواع روغن شل دارای وظایفی است که کارایی هر یک را متمایز از دیگری کرده است مثلاً: برخی از روغن ها قطعات داخل موتور از دوده و ترکیبات به وجود امده از تجزیه روغن و رسوب بین قطعات پاکسازی می کند که فقط همین نیست.

در واقع این روانکار های از ساییدگی بین قطعات موتور را کاسته تا در نهایت موجب خنک سازی قطعات داخلی موتور شود، محافظت کردن از قطعات داخلی موتور در برابر خوردگی، کارکرد بهینه قطعات متحرک موتور در دما های مختلف و آب بندی بین سیلندر و پیستون از دیگر وظایف یک روغن موتور مناسب است.

گرانروی روغن چیست

دسته بندی این محصولات نظیر گرانروی روغن شل بر اساس ویسکوزیته است، در واقع ویسکوزیته همان کلمه ی گرانرویست که به مقاومت یک سیال در برابر اعمال تنش برشی است.

از دیدگاه گرانروی انواع روغن موتور در محصولات روغن شل به دو دسته ی کلی تقسیم شده که دسته اول روغن های تک درجه ای و دسته ی دیگر روغن های چند درجه ای و معمولا به اسم چهار فصل شناخته میشود که با در نظر گرفتن پیشرفت پیشرانه خودروها روغن موتور های تک درجه ای به فراموشی سپرده شده اند و بازار اصلی در اختیار روغن موتور های چهار فصلی یا روغن موتور چند درجه ای قرار دارد که بر اساس استاندارد SAE (انجمن مهندسی موتور) روغن شل نیز در رده روغن های چند درجه ای دسته بندی شده است.

انواع روغن شل

انواع روغن شل شامل موارد زیر می باشد :

 • روغن شل هلیکس shell helix مناسب برای خودرو سبک
 • روغن شل ادونس برای انواع موتور سیکلت ها مناسب است
 • روغن شل ریمولا (shell Rimula) برای ماشین الات سنگین یا کامیون ها قابل استفاده است

روغن موتور شل هلیکس

فروش روغن موتور شل هلیکس

در مورد روغن های صنعتی شل هلیکس میتوان این ادعا را داشت که اولین روغن های صنعتی که با گاز های طبیعی تولید شده است. از دسته ی روغن های چند منظوره می توانیم به نوع shell ultra با تکنولوژی pure plus اشاره کنیم که معمولاً جزء در دسته روغن های صنعتی برتر به حساب می آید.

ویژگی های روغن شل صنعتی به شرح زیر می باشد:

 • روغن شل هلیکس در انواع فول سنتتیک، نیمه سنتتیک و معدنی میباشد.
 • مورد تایید شرکت خودروسازی هیوندای قرار گرفته است.
 • دارای سطح رتبه بندیSN در استاندارد API
 • حفاظت از موتور خودرو در شرایط سخت کاری

انواع روغن صنعتی شل هلیکس موجود به شرح زیر میباشد:

 1. روغن شل هلیکس مدل HX 10W40
 2. روغن شل هلیکس مدل HX 5W30
 3. روغن صنعتی موتور شل هلیکس Ultra یا ویسکوزیته 5W30
 4. روغن موتور شل مدل Shell Helix Ultra 5W40

روغن موتور شل مدل Shell Advance

خرید روغن موتور شل مدل Shell Advance

محصولات شل طیف وسیعی از روغن های صنعتی را برای انواع موتور سیکلت و هر گونه موتور های سنگین چهار زمانه ارائه کرده و در زیر برخی از ویژگی های این نوع روغن های شل به این شرح است:

 • دارای نوراوریPure Plus در تولید روغن صنعتی
 • مورد تائید شرکت هایی نظیر BMW ، هوندا و DUCATI
 • طراحی شده برای موتور های چهار زمانه
 • در انواع روغن فول سینتتیک ، نیمه سینتتیک و روغن معدنی موجود میباشد.

روغن صنعتی های شل Advance برای دسته هایی از انواع : 1- موتور سیکلت های دو زمانه 2- موتور سیکلت های چهار زمانه 3- اسکوتر های چهار زمانه 4- موتور های دو زمانه ای مسابقه ای روغن مخصوص خود را تولید و عرضه می دارد.

روغن شل ریمولا

خرید روغن شل ریمولا

روغن صنعتی سنتتیک شل ریمولا از بهترین محصولات شل است و مناسب برای خودرو هایی چون کامیون ها و ماشین های سنگین می باشد که با استفاده از تکنولوژی Dynamic protection plus با کاهش ویسکوزیته و به وجود اوردن یک سطح محافظتی بر روی اجزای در حرکت موتور باعث شده تا مصرف سوخت کاهش یابد

ویژگی های روغن موتور شل ریمولا :

 • حفاظت در برابر رسوبات
 • ایجاد لایه کنترلی
 • حفاظت در برابر اسید ها