گریس خور
گریس خور
ژانویه 26, 2020
گریس رسانا
گریس رسانا
ژانویه 29, 2020
گریس صنعتی
Spread the love

گریس صنعتی چیست؟

گریس صنعتی از مشتقات نفتی است،که دارای گرانروی زیادی می باشد.به طور دقیق تر گریس ها  ترکیبی نیمه جامد  یا جامد یک محصول نفتی و یا ترکیبی از صابون با یک پر کننده مناسب است.

 

قسمت های تشکیل دهنده گریس صنعتی

در انواع گریس های صنعتی ۳ مولفه ی: روغن،ضخیم کننده و افزودنی ها وجود دارد.که روغن پایه و بسته افزودنی جز اصلی در ترکیبات گریس هاست.
گریس ها بر اساس گرانروی که دارند درجه بندی می شوند.
مهمترین حقیقت گریس ها این است که، وقتی ما از این مواد در شرایط کاری و زمانی که بار روی یاتاقان یا هر سطح لغزنده دیگر که برای کاهش اصطحکاک استفاده کردیم باقی بماند، یعنی از زیر سطح فرار نکند و باید این قابلیت را داشته باشند که در دمای کاری مورد نظر خواص خود را از دست ندهد. لازم به ذکر است گریس دارای ویژگی های است که روغن صنعتی فاقد آن است.استفاده از گریس ها مزایا و معایبی دارد که در این قسمت به آن اشاره میکنیم.

از جمله مزایای روانکاری با گریس می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱٫ماندگاری بالا

۲٫سهولت استفاده و کاهش دفعات روان کاری

۴٫آب بندی گریس

و غیره

معایب آن نیز عدم قابلیت خنک کنندگی و عدم قابلیت نفوذ به قطعات ریز و روان کاری آنهاست.

گریس ها بر اساس پایه صابونی خودشان نام گذاری شده اند و هر کدام کاربد خاص و مشخصی دارد.
از مهمترین ویژگی های که در هر گریس به آن توجه می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱٫رنگ
۲٫نقطه قطره ای شدن
۳٫عمر گریس
۴٫قابلیت پمپاژ
۵٫پایداری فشار مکانیکی
و…

انواع گریس

گریس کلسیم:اولین گریس های عرضه شده در صنعت،گریس کلسیم بوده ک امروزه جای خود را به گریس های کلسیم کمپلکس داده که این نوع گریس به خاطر قیمیت مناسب و ضد آب بودنش جز گریس های پر مصرف است.

گریس سدیم:بعد از گریس های کلسیم گریس های سدیم به بازار عرضه شدند این گریس ها نیز ارزان و کیفیت روانکاری خوبی دارند اما مهمترین ایرادی ک به این نوع گریس وارد است،ضد آب نبودن آن است.

گریس لیتیم:این نوع از گریس  به دلیل مقاومت خوب در برابر شسته شدن با آب و همچنین  محدوده دمای خوبی که دارد به یک گریس عالی همه منظوره تبدیل شده است .

گریس آلمینیوم:این نوع گریس نسبت به سایر گریس ها قیمت بالاتری دارد و مناسب برای کار در دمای بالاست.

گریس پلی اوره:این نوع نیز جز گریس های با کیفیت چند منظوره است که به واسطه ی اینکه صابون آن غیر فلزی است خواص ویژه ای دارد.

بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل علاوه بر محصولات گریس و روغن صنعتی دارای انواع بلبرینگ، زنجیر صنعتی، فیلتر، نوار نقاله و غیره می باشد گه شما می توانید با مراجعه به سایت های ما از محصولات ما دیدن فرمایید و یا با پشتیبانی ما برای گرفتن اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

حتما بخوانید  کاربرد گریس EP2