روغن توتال چیست

تشخیص روغن موتور توتال اصل

تشخیص روغن موتور توتال اصل

روش تشخیص روغن موتور توتال اصل از تقلبی

برای تشخیص روغن موتور توتال اصل از تقلبی به نکاتی که در ادامه شرح میدهیم، دقت نمایید. برای کارکرد روان خودرو از روغن موتور استفاده می شود که برای استعلام قیمت روغن توتال می توانید از سایت فیدار اویل دیدن فرمایید.

شاید تشخیص روغن موتور توتال اصل برای شما دشوار باشد، پس بایستی از همان ابتدا روغن مدنظرتان را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. روغن موتور توتال اصل از ساییدگی و اصطکاک قطعات داخلی خودرو کاسته و مانع از آسیب های جدی می شود.

روغن موتور توتال تولید شرکت نفت فرانسوی بوده و از لحاظ گرانروی به دو دسته زیر تقسیم می شود:

  • روغن موتور تک درجه ای
  • روغن موتور چند درجه ای

کیفیت روغن موتور توتال اصل بسته به نوع که خریداری کرده اید برای موتور ماشین آلات استفاده می شود که اگر از اصل بودن آن اطمینان ندارید می توانید از طریق بافت منسجم و رنگ عسلی روغن موتور توتال از اصالت آن اطمینان پیدا کنید. رنگ تیره و بافت دانه دانه روغن موتور نشان از تقلبی بودن آن است ولی روش تشخیص روغن موتور توتال اصل عبارتند از :

  • روغن موتور توتال دارای ضمانت اصالت کالا باشد
  • دارای تاریخ تولید و انقضا
  • درب و بدنه آن کاملاً پلمپ و بدون آسیب باشد
  • برچسب و هلوگرام روی بسته بندی محصول، بدون خراشیدگی و مطابق با شرکت توتال است
  • بوی نامطبوع و رنگ روغن را پس از باز شدن بررسی کنید
  • دارای دیتاشیت و قیمت استاندارد

روانکاری مداوم، تعمیرات پر هزینه، فرسایش زودرس و ایجاد رسوب از نشانه و عوارض روغن موتور تقلبی است. اما با تشخیص روغن موتور توتال اصل از تقلبی، می توانید مانع از رخداد این گونه اتفاقات شوید.

کیفیت روغن موتور توتال

کیفیت روغن موتور توتال اصل در بین سایر برند های معتبر، بی نظیر است و از آنجایی که روغن موتور تقلبی همان روغن های ارزان قیمت و بی کیفیت بوده و فقط از نظر ظاهری و ویسکوزیته شباهت زیادی با نمونه اصلی دارند، بایستی در انتخاب خود بیشترین دقت را داشته باشید. برای پیشگیری از خرید روغن تقلبی، به مراکز معتبر خرید روغن موتور توتال مراجعه نمایید.

تا به اینجا نحوه تشخیص روغن موتور توتال اصل را شرح دادیم و همانطور که میدانید در ساخت روغن موتور توتال از افزودنی های ضروری استفاده می کنند که در نمونه های تقلبی یا بی کیفیت اینطور نیست؛ زیرا روغن های غیر اصل با کاهش دما، دچار غلظت زیاد شده و یا در صورت افزایش دما، روغن بیش از حد مایع می شود.

از ترکیب مواد پایه روغن و افزودنی های مختلف، انواع روغن صنعتی توتال ساخته می شود که در ادامه معرفی می کنیم. این روغن ها با کارکرد و عملکرد متفاوت برای تجهیزات مختلف استفاده می شوند.

انواع روغن موتور توتال

انواع روغن موتور توتال

موتور از مهمترین بخش ها در راه اندازی ماشین آلات است که برای داشتن موتور سالم با طول عمر بالا، پیشنهاد میکنیم از انواع روغن موتور توتال استفاده کنید. اجزای مکانیکی موتور به دلیل در تماس بودن قطعات با یکدیگر، همیشه در معرض سایش، اصطکاک و اکسایش هستند. بنابراین خرابی و تعمیرات موتور بسیار پر هزینه است و بهتر است که برای انتقال حرارت اضافی و روانکاری از روغن موتور توتال استفاده کنید.

انواع روغن موتور توتال از نظر پایه روغن به سه دسته معدنی، سنتتیک و نیمه سنتتیک تقسیم می شود که هر کدام تفاوت هایی با یکدیگر دارند، در ادامه هر سه مورد را به طور مختصر توضیح می دهیم.

روغن موتور سنتتیک توتال

روغن موتور سنتتیک توتال نوعی روغن خالص است که کارکرد موتور را در بهترین حالت ممکن قرار می دهد. مصرف سوخت خودرو با استفاده روغن موتور سنتتیک تا حد زیادی کاهش می یابد ولی در مقایسه با سایر روغن ها از قیمت بالاتری برخوردار است.

ترکیبات شیمیایی در روغن موتور سنتتیک توتال، کمترین ناخالصی را داشته و در مقابله با حرارت و گرمای بالا بسیار مقاوم است. پس از تشخیص روغن موتور توتال اصل می توانید از فرسودگی قطعات خودرو و تعویض زودرس روغن جلوگیری کنید.

روغن موتور نیمه سنتتیک

از ترکیب روغن تمام سنتتیک و معدنی، روغن موتور نیمه سنتتیک ساخته می شود. عملکرد و کارایی این روغن ها از روغن موتور معدنی بهتر است ولی در مقایسه با روغن موتور سنتتیک اینگونه نیست. شما می توانید از روغن موتور نیمه سنتتیک با قیمت مناسبی که دارد، برای محافظت از اجزای متحرک موتور استفاده کنید.

روغن موتور معدنی

روغن موتور معدنی یا روغن موتور معمولی از پایه نفت خام و ترکیبات روغن پایه پلی اینترنال الفین، هیدروکربن و غیره ساخته شده است که پایین ترین رنج قیمتی را در بین روغن ها دارند. مسلماً نبایستی از این روغن توقعات بالایی داشت؛ زیرا ویسکوزیته این روغن بسیار پایین است و برای حفاظت از موتور در ابتدایی ترین حالت استفاده می شود. روغن موتور معدنی جوابگوی آب بندی موتور هایی با طراحی ساده است.

در آخر تشخیص روغن موتور توتال اصل خیلی کار سخت و ساده ای نیست، شما می توانید با رعایت اصولی که در طی این مقاله گفته ایم، جهت انتخاب روغن مناسب اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *