روغن صنعتی بهران

روغن بهران بردبار

روغن بهران بردبار

روغن بهران بردبار

روغن بهران بردبار یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین روغنهای صنعتی و خودرویی موجود در کشور ایران است که این روغن صنعتی در صنایع مختلفی برای روانکاری کاربرد دارد و در بخش های مختلفی از صنعت مورد استفاده ی صنعتگران بسیاری قرار می گیرد. به علاوه باید ذکر کنیم که امروزه این نوع روغن صنعتی یکی از انواع روغن های صنعتی معروف در بین برند بهران می باشد.

همه چیز در مورد روغن بهران بردبار:

روغن بهران بردبار
امروزه انواع روغن های صنعتی به علت کاربرد های متنوع شان در انواع صنایع دارای مصارف بسیار زیادی می باشند. یکی از معروف ترین روغن های مورد استفاده در انواع صنایع در کشور روغن بهران می باشد که از سالیان بسیار دور در کشور تولید می شود و سهم اعظم بازار را در داخل دارا می باشد. به علاوه این نوع روغن صنعتی در دمای ۹- تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد پیشنهاد می شود تا مورد استفاده ی صنعتگران قرار بگیرد.

این شرکت در سال ۱۳۴۱ در ایران شروع به فعالیت نمود و در سال ۱۳۴۷ نیز اولین کارخانه تولید روغن بهران بردبار را در تهران تاسیس نمود. این شرکت از آن سال ها تاکنون توانسته است تا با استفاده از به کارگیری تکنولوژی های روز دنیا بهترین و با کیفیت ترین محصولات روغنی را که مورد استفاده صنایع مختلف می باشند را تولید نماید و در حال حاضر نیز با داشتن سهم بیش از ۵۰ درصدی بازار داخل کشور سهم اعظمی از این تولیدات را وارد بازار می نماید.

روغن بهران بردبار

آشنایی با انواع روغن های صنعتی بهران بردبار:

معمولا در انواع مختلفی تولید می شوند که مهم ترین آن ها روغن های صنعتی و روغن های خودروی و روانکار ها می باشند.
در بخش روغن بهران صنعتی می توان به روغن های چون روغن ترانسفورماتور، روغن گردشی و هیدرولیک، روغن توربین، روغن دنده صنعت، روغن کمپرسور، روغن عملیات حرارتی، بهران محافظ، روغن عملیات فلزکاری و …. اشاره کرد.

در بخش روغن های موتور و روانکار های خودرویی نیز به دو دسته روغن موتور و روانکار ها تقسیم می شوند که هر یک از آن ها نیز دارای محصولات متنوع و مختلفی می باشد.

در بخش روغن های صنعتی خودرویی می توان به روغن هایی چون بهران اتوماتیک، بهران سوپر رانا، بهران سوپر پیشتاز، بهران تکتاز، بهران صبا و … اشاره کرد که هر یک از این روغن های صنعتی نیز دارای مشخصات فنی مختلفی برای خودرو های گوناگون می باشند.

روغن بهران بردبار

خواص روغن بردبار چیست؟

یکی از اصلی ترین خاصیت های روانکار بهران که به عنوان روان کننده های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند اثر کاهش فشار است که معمولا از این خاصیت آن ها برای استفاده در جعبه دنده های وسایل و ابزار مختلف در صنایع سنگین مورد نیاز می باشد.

از مصارف دیگر می توان به استفاده از آن ها برای روغن کاری و روان کردن دنده هایی است که تحت فشار بارهای سنگین در صنایع مختلف کار می کنند و در حین کار با دماهای بالا نیز می بایست تحمل زیادی را از خود نشان دهند.

 

از مزایای این نوع روغن صنعتی چیست:

روغن صنعتی بردبار به دلیل مزایای فراوانی که دارد در صنایع مختلف و پر ریسک مورد استفاده قرار می گیرد که تعدادی از آن ها را در ذیل نام می بریم.

۱- دارای خواص بسیار عالی برای جدایی آب از روغن صنعتی می باشند.
۲- در صنایعی که ساییدگی ابزار بسیار بالا می باشد روغن های صنعتی بردبار با داشتن خواص ضد سایش خود در فشار های بالا این مشکلات را برطرف می کنند.
۳- روغن های صنعتی بهران بردبار به علت خواص فوق العاده خود در برابر خوردگی و زنگ زدن مقاومت بالایی دارد.

۴- در حرارت های بالا این نوع روغن های صنعتی کیفیت خود را از دست نمی دهند.
۵- این نوع روغن های صنعتی بهران به علت فرمول ساخت شان در سیستم های مختلف سازگاری بالایی دارند.
۶- در بسیاری از انواع روغن های صنعتی به دلایل مختلف از سرب استفاده می شود که بسیار مضر می باشند ولی در روغن های صنعتی بردبار به هیچ عنوان از سرب استفاده نمی شود.
۷- روغن های صنعتی بهران به علت تولید داخل بودن همیشه در دسترس می باشند و قیمت آن ها نیز نسبت به مشابه های خارجی آن بسیار مناسب تر است.

روغن بهران بردبار PS چیست؟

یکی از مهمترین مشخصات روغن بهران بردبار PS دارا بودن خاصیت کاهش فشار یعنی EP می باشد که بر پایه مواد سینتیک نوع PAO ساخته شده است. این نوع روغن برای چرخ دنده های مختلف صنعتی نظیر هیپوئید و چرخ دنده های بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و موجب حرکت روان همراه با دوام پذیری بالا آن می شود. یکی دیگر از ویژگی های بسیار مثبت آن کارکرد بسیار مطلوب در گستره دمایی بین -۳۰ تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد می باشد. همچنین دارای سطح کیفیت و استاندارد بین المللی ANSI، DIN، ISIRI می باشد. از دیگر مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پایدار و ثابت نگه داشتن حرارت و ایجاد اکسیداسیون فوق العاده مطلوب آن
 • حفاظت آن در مقابل Micropitting
 • مقاومت بسیار بالا در برابر فشار های حداکثری ناشی از بار
 • ضد زنگ بودن و دارای خاصیت ضد خورنده
 • جداسازی فاز های روغن از آب
 • دارا بودن مواد افزودنی مجاز و کاربردی و نداشتن سرب
 • ایجاد ترکیب با مواد معدنی

از محصولات روغن صنعتی بردبار نوع PS کد های مختلفی وجود دارد که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود بوده و عموما مقدار دانسیته، نقطه ریزش دما و میزان گرانروی آنها با یکدیگر تفاوت دارند. در بین تمامی آنها کد ۲۲۰ پرکاربردتر بوده و طرفداران زیادی نیز دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به جدول زیر رجوع کنید و خرید خود را با اطمینان بیشتری انجام دهید.

behraan

روغن صنعتی بهران بردبار F:

این نوع روغن صنعتی نیز دارای موادی می باشد که برای روانکاری چرخ دنده های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و دارای خاصیت EP نیز می باشد. از دیگر مزیت های آن عبارت است از:

 • حفاظت بسیار عالی در برابر Micropitting
 • تحمل پذیری بار به دلیل دارا بودن خاصیت EP
 • ضد سایش و پایداری حرارت
 • دارا بودن خاصیت ضد کف
 • سازگار بودن با مواد معدنی
 • نداشتن سرب و مناسب برای پوست بدن
 • با آب بند ها کاملا سازگار است

دارای سطوح کیفیت ANSI/AGMA 9005، DIN 51517، FLENDER AG بوده و دارای کد بندی های متفاوتی می باشد که هر کدام خواص ویژه خود را دارا می باشد.

معرفی شرکت فیداراویل و آشنایی با خدمات و محصولات پر طرفدار این شرکت:

شرکت فیداراویل یکی از شرکت های معتبر و معروف است که در زمینه های توزیع و فروش روغن صنعتی در سه برند معروف اعم از شل,توتال,بهران به ویژه هیدرولیک,آذرخش و انواع گریس از جمله گریس نسوز می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر نظیر قیمت روغن صنعتی و خرید این محصولات صنعتی کافی است تا از مشاوران ماهر و پشتیبانی ۲۴ ساعته ی ما بهره بگیرید. 

یکی از محصولات شرکت ما گریس ها هستند که گریس مالتیس توتال بسیار پرفروش بوده و در ادامه قصد داریم کمی راجب این محصول صحبت کنیم:

نمونه های مختلف گریس نسوز توتال مالتیس

گریس نسوز توتال مالتیس دارای نمونه های مختلفی بوده که هر یک خواص و ویژگی مخصوص به خود را دارا می باشد. قبل از اینکه در مورد گریس نسوز و کاربردهای آن آشنا شویم، باید ابتدا کمی در مورد گریس و تهیه آن صحبت کنیم. گریس در واقع نمونه ای از روغن های صنعتی بوده که نسبت به آن دارای غلظت بیشتری می باشد. به طور کلی می توان گریس را یک ماده تقریبا جامد که با مخلوط تغلیظ گر با روغن ساخته می شود تعریف نمود.

در واقع هدف اصلی گریس ها در تجهیزات مکانیکی و صنعتی جلوگیری از داغ شدن دستگاه و همچنین جلوگیری از ساییدگی قطعات متحرک متصل به هم و عدم اکسیداسیون آن می باشد. در این بین برای فروش بیشتر گریس بسیاری از برندهای تولید کننده مشتقات روغن های صنعتی افزودنی های زیادی را به گریس ها اضافه می کنند که علاوه بر دنبال کردن هدف اصلی باعث کاهش خرابی و افزایش طول عمر تجهیزات و بکارگیری بیشتر آن می شود که صرفه اقتصادی هم دارد.

از این رو شرکت بزرگ توتال یکی از این برندها بوده که علاوه بر تولید گریس نسوز با کیفیت دارای روغن های صنعتی فوق العاده مطلوب برای کاربردهای صنعتی خاص می باشد. اکثر کاربرد گریس نسوز توتال مالتیس برای قطعات متحرک همچون بلبرینگ ها، رولبرینگ ها و شفت موتورها می باشد که موجب سهولت در حرکت دستگاه شده و به طبع آن مانع از مصرف بیش از حد انرژی و زور زدن دستگاه در هنگام کار می شود. شرکت Total انواع گریس های نسوز را بر پایه گریس های بنتونی، سیلیکون و کمپلکس تولید می کند که در برابر درجه حرارت زیاد و همچنین در هنگام مواجه با آتش خاصیت خود را از دست نمی دهند و میزان چسبندگی مناسبی بر روی قطعات متحرک دارند.

total

ویژگی های مثبت گریس نسوز توتال مالتیس

یکی از نمونه های بسیار محبوب و پرطرفدار گریس نسوز Total Multis نوع EP2 می باشد که از پایه مواد لیتیوم و کلسیم تشکیل شده است. گریس مورد نظر به صورت چند کاره بوده و در تهیه آن از افزودنی های ویژه و خاصی استفاده شده است که در مجموع این محصول را مناسب روانکاری تمامی قطعات سبک و سنگین کرده است. از مهمترین خواص و ویژگی های گریس نسوز EP2 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پایداری بالا در برابر EP و همچنین فشار زیاد
 • پایداری حرارتی مناسب جهت کار در فضاهای با درجه حرارت بالا
 • امکان پمپ کردن زیاد
 • مناسب جهت استفاده در فضاهای پر از گرد و غبار
 • دارای چسبندگی بالا و عدم پخش شدن آن به بیروت از تجهیزات
 • افزایش دوام پذیری قطعات چرخنده

همچنین امکان روانکاری تجهیزات با استفاده از گریس از همه نظر به صرفه تر از روغن صنعتی می باشد. زیرا میزان چسبندگی بالا بوده و به مدت زمان زیادی بر روی تجهیز باقی می ماند. اما استفاده از روغن بر روی یاتاقان ها باعث شره شدن آن و همچنین پخش شدن در فضای کار شده و مدت زمان کوتاهی بر روی دستگاه باقی می ماند که زیاد به صرفه نمی باشد. از دیگر مزیت های گریس نسوز توتال مالتیس می توان به ویسکوزیته کم آن در برابر سرعت زیاد بلبرینگ در دمای کم و همچنین ویسکوزیته بالا در هنگام کارهای سنگین اشاره کرد.

giris

و در آخر ترکیبات گریس نسوز توتال مالتیس

عموما هر شرکتی ترکیبات منحصر به فرد و خاصی را برای تهیه انواع محصولات خود در نظر میگیرد که موجب تهیه یک محصول می شود. یعنی نرخ دقیق ترکیبات بر روی محصول درج نمی شود. اما به صورت متداول برای آماده سازی یک گریس مطلوب و همه پسند حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد ترکیب گریس مربوط به روغن پایه آن بوده که خود به دو نوع صابونی و غیر صابونی تقسیم بندی می شود که بر حسب نیاز می توانید یکی را انتخاب کنید و بین ۱۰ تا ۲۰ درصد باقیمانده مواد مربوط به افزودنی ها و تغلیظ گر می باشد. از مهمترین مواد افزودنی مورد استفاده در گریس نسوز توتال مالتیس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • اگر میزان رطوبت بر روی تجهیزات بالا است و امکان زنگ زدگی تجهیزات وجود دارد بهتر است نوعی را انتخاب کنید که دارای مواد افزودنی ضد زنگ باشد. البته بسیاری از محصولات تولید شده شرکت توتال ماده ضد زنگ را در خود دارند.
 • استفاده از ضد اکسایش هم نوع دیگری از مواد افزودنی موجود در گریس نسوز توتال می باشد که در هنگام قرارگیری تجهیز در دمای بالا موجب اکسایش آن نمی شود.

 

 • روغن موجود در گریس باعث روانکاری تجهیزات دستگاه شده و به منظور عدم تولید کف از افزودنی ضد کف استفاده می شود.
 • از دیگر موارد موجود در ساخت گریس نسوز توتال مالتیس می توان به اندیس ویسکوزیته پایین تر در هنگام مواجه در دمای بالا اشاره کرد.
 • ضد خورنده هم یکی دیگر از مواد افزودنی دیگر در ترکیبات گریس بوده که موجب عدم خورده شدن سطح فلز می شود.

 

 • برخی از گریس ها دارای خاصیت چند فازی می شوند یعنی در هنگام ترکیب مواد افزودنی و غلیظ کننده با روغن پایه به صورت همگن و یکدست در نمی آیند که به موجب آن عملکرد مطلوبی را ایجاد نمی کنند. یعنی بعد از گذشت زمان کوتاهی مواد از یکدیگر جدا می شوند و به تعادل نمیرسند. از این رو استفاده از مواد پایدار کننده باعث همگن شدن و یک فازی روغن با دیگر مواد شده و به نوعی موجب یک رنگ شدن گریس می شود که در هنگام مواجهه با گرد و غبار و دمای زیاد دچار تغییر شکل نمی شود که از نمونه های بارز محصولات توتال می باشد.

 

 • کاهش دهنده نقطه ریزش با افزودن مواد رنگی انجام می شود که باعث کاهش اصطکاک شده و برای کاربردهای خاص انجام می شود.
 • رنج دمایی مورد استفاده برای گریس های نسوز بالای ۱۱۰ درجه سانتی گراد بوده و در دماهای پایین هم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین امکان پمپاژ گریس در دمای پایین بیشتر انجام می شود.

totall

تیم ما:

امیدوار است که از مطالب ما نهایت استفاده را برده باشید شما عزیزان در هر کجای کشور ایران که باشید می توانید به صورت آنلاین از طریق صفحه ی فروشگاه روغن صنعتی این وب سایت محصولات مورد نیاز خود را سفارش دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن محصول خود را دریافت کنید و یا نیز می توانید تا به شرکت ما مراجعه فرمایید و محصول دلخواه خود را خریداری کنید.

همچنین باید اضافه کرد که یکی دیگر از شرکت های معروف ای که در زمینه توزیع انواع زنجیر صنعتی و انواع بلبرینگ فعالیت گسترده ای دارد, شرکت فیدارگستر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی محصولات صنعتی دیگر می توانید شما عزیزان مقاله های دیگر ما را در وب سایت های فیداراویل و فیدارگستر مطالعه نمایید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *