بررسی نمونه های مختلف روغن شل
بررسی نمونه های مختلف روغن شل
سپتامبر 2, 2018
روغن بهران هیدرولیک
روغن بهران هیدرولیک
سپتامبر 14, 2018
روغن بهران بردبار

روغن بهران بردبار

روغن بهران بردبار از قدیمی ترین و با کیفیت ترین روغنهای صنعتی و خودرویی موجود در ایران است. این روغن صنعتی در صنایع مختلفی کاربرد دارد و در بخش های مختلفی از صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

همه چیز در مورد روغن بهران بردبار:

روغن بهران بردبار
امروزه انواع روغن های صنعتی به علت کاربردهای متنوع شان در انواع صنایع دارای مصارف بسیار زیادی می باشند. یکی از معروف ترین روغن های مورد استفاده در انواع صنایع در کشور روغن بهران می باشد که از سالیان بسیار دور در کشور تولید می شود و سهم اعظم بازار را در داخل دارا می باشد.

این شرکت در ۱۳۴۱ در ایران شروع به فعالیت نمود و در سال ۱۳۴۷ نیز اولین کارخانه تولید روغن بهران بردبار را در تهران تاسیس نمود. این شرکت از آن سال ها تاکنون توانسته است تا با استفاده از به کارگیری تکنولوژی های روز دنیا بهترین و با کیفیت ترین محصولات روغنی را که مورد استفاده صنایع مختلف می باشند را تولید نماید و در حال حاضر نیز با داشتن سهم بیش از ۵۰ درصدی بازار داخل کشور سهم اعظمی از این تولیدات را وارد بازار می نماید.

روغن بهران بردبار

انواع روغن های بهران بردبار

معمولا در انواع مختلفی تولید می شوند که مهم ترین آن ها روغن های صنعتی و روغن های خودروی و روانکار ها می باشند.
در بخش روغن بهران صنعتی می توان به روغن های چون روغن ترانسفورماتور، روغن گردشی و هیدرولیک، روغن توربین، روغن دنده صنعت، روغن کمپرسور، روغن عملیات حرارتی، بهران محافظ، روغن عملیات فلزکاری و …. اشاره کرد.

در بخش روغن های موتور و روانکار های خودرویی نیز به دو دسته روغن موتور و روانکار ها تقسیم می شوند که هر یک از آن ها نیز دارای محصولات متنوع و مختلفی می باشد.

در بخش  روغن های خودرویی می توان به روغن هایی چون بهران اتوماتیک، بهران سوپر رانا، بهران سوپر پیشتاز، بهران تکتاز، بهران صبا و … اشاره کرد که هر یک از این روغن ها نیز دارای مشخصات فنی مختلفی برای خودرو های گوناگون می باشند.

روغن بهران بردبار

pouring engine oil from its plastic container

خواص روغن بردبار

یکی از اصلی ترین خاصیت های روانکار بهران که به عنوان روان کننده های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند اثر کاهش فشار است که معمولا از این خاصیت آن ها برای استفاده در جعبه دنده های وسایل و ابزار مختلف در صنایع سنگین مورد نیاز می باشد.

از مصارف دیگر می توان به استفاده از آن ها برای روغن کاری و روان کردن دنده هایی است که تحت فشار بارهای سنگین در صنایع مختلف کار می کنند و در حین کار با دماهای بالا نیز می بایست تحمل زیادی را از خود نشان دهند.

مزایا

بردبار به دلیل مزایای فراوانی که دارد در صنایع مختلف و پر ریسک مورد استفاده قرار می گیرد که تعدادی از آن ها را در ذیل نام می بریم.

۱- دارای خواص بسیار عالی برای جدایی آب از روغن می باشند.
۲- در صنایعی که ساییدگی ابزار بسیار بالا می باشد روغن های بردبار با داشتن خواص ضد سایش خود در فشارهای بالا این مشکلات را برطرف می کنند.
۳- روغن های بهران بردبار به علت خواص فوق العاده خود در برابر خوردگی و زنگ زدن مقاومت بالایی دارد.

۴- در حرارت های بالا این نوع روغن ها کیفیت خود را از دست نمی دهند.
۵- این نوع روغن های بهران به علت فرمول ساخت شان در سیستم های مختلف سازگاری بالایی دارند.
۶- در بسیاری از انواع روغن ها به دلایل مختلف از سرب استفاده می شود که بسیار مضر می باشند ولی در روغن های  بردبار به هیچ عنوان از سرب استفاده نمی شود.
۷- روغن های بهران به علت تولید داخل بودن همیشه در دسترس می باشند و قیمت آن ها نیز نسبت به مشابه های خارجی آن بسیار مناسب تر است.

روغن بهران بردبار PS:

یکی از مهمترین مشخصات روغن بهران بردبار PS دارا بودن خاصیت کاهش فشار یعنی EP می باشد که بر پایه مواد سینتیک نوع PAO ساخته شده است. این نوع روغن برای چرخ دنده های مختلف صنعتی نظیر هیپوئید و چرخ دنده های بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و موجب حرکت روان همراه با دوام پذیری بالا آن می شود. یکی دیگر از ویژگی های بسیار مثبت آن کارکرد بسیار مطلوب در گستره دمایی بین -۳۰ تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد می باشد. همچنین دارای سطح کیفیت و استاندارد بین المللی ANSI، DIN، ISIRI می باشد. از دیگر مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پایدار و ثابت نگه داشتن حرارت و ایجاد اکسیداسیون فوق العاده مطلوب
 • حفاظت در مقابل Micropitting
 • مقاومت بسیار بالا در برابر فشارهای حداکثری ناشی از بار
 • ضد زنگ و دارای خاصیت ضد خورنده
 • جداسازی فازهای روغن از آب
 • دارا بودن مواد افزودنی مجاز و کاربردی و نداشتن سرب
 • ایجاد ترکیب با مواد معدنی

از محصولات روغن بردبار نوع PS کد های مختلفی وجود دارد که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود بوده و عموما مقدار دانسیته، نقطه ریزش دما و میزان گرانروی آنها با یکدیگر تفاوت دارند. در بین تمامی آنها کد ۲۲۰ پرکاربردتر بوده و طرفداران زیادی نیز دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به جدول زیر رجوع کنید و خرید خود را با اطمینان بیشتری انجام دهید.

روغن بهران بردبار F:

این نوع روغن نیز دارای موادی می باشد که برای روانکاری چرخ دنده های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و دارای خاصیت EP نیز می باشد. دیگر مزیت های آن عبارتند از:

 • حفاظت بسیار عالی در برابر Micropitting
 • تحمل پذیری بار به دلیل دارا بودن خاصیت EP
 • ضد سایش و پایداری حرارت
 • دارا بودن خاصیت ضد کف
 • سازگار بودن با مواد معدنی
 • نداشتن سرب و مناسب برای پوست بدن
 • با آب بندها کاملا سازگار است

دارای سطوح کیفیت ANSI/AGMA 9005، DIN 51517، FLENDER AG بوده و دارای کد بندی های متفاوتی می باشد که هر کدام خواص ویژه خود را دارا می باشد.

معرفی شرکت فیداراویل:

شرکت فیداراویل یکی از شرکت های معتبر در زمینه فروش روغن صنعتی در سه برند شل,توتال,بهران از جمله هیدرولیک,آذرخش و انواع گریس به ویژه گریس نسوز می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر نظیر قیمت روغن صنعتی و خرید این محصول کافی است تا از مشاوران ماهر و پشتسبانی ۲۴ ساعته ی ما بهره بگیرید. همچنین باید اضافه کرد که یکی دیگر از شرکت های معروف که در زمینه توزیع انواع زنجیر صنعتی و بلبرینگ فعالیت گسترده ای دارد, شرکت فیدارگستر می باشد.