دانستنی های روغن صنعتی و گریس

روغن بهران حرارت و لیست قیمت روغن حرارتی

روغن بهران حرارت

محصولات بهران فیدار اویل

روغن بهران حرارت همان گونه که از نامش پیدا است به منظور استفاده در سیستم های انتقال حرارت تولید شده و روغن انتقال حرارت بهران به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و اکسیداسیون، بازدهی انتقال حرارت غیرمستقیم در سیستم های بسته را افزایش می دهد. این نوع روغن می بایست دارای ضریب هدایت حرارتی بالا بوده و در طول عملیات افزایش گرانروی نداشته باشد و لجن تشکیل ندهد و عموماً تا دمای حداکثر حدود ۳۰۰ درجه سانتی گراد در سیستم های بسته قابلیت استفاده دارند.

روغن بهران حرارت چگونه با استفاده از روغن پایه مرغوب تولید می شود؟

این محصول برای مصرف در سیستم های بسته انتقال حرارت با دمای حداکثر ۳۲۰ درجه سانتی گراد پیشنهاد می شود.

از مزیت های این روغن انتقال حرارت بهران

  • پایداری اکسیداسیون و حرارتی بالا
  • ممانعت از تشکیل رسوب
  • فراریت کم

وظیفه ی اصلی یک روغن بهران انتقال حرارت ، انتقال حرارت از یک منبع گرمایی به یک مصرف کننده است.

یک روغن انتقال حرارت بهران همانند روغن های دیگر ، بستگی به نوع مصرف و دمای کار کرد می تواند از روغن های پایه مختلفی ساخته شود.

سیال های انتقال حرارت بطور کلی به ۵ دسته اصلی تقسیم می شوند:

۱-   گاز

۲-   آب

۳-   سیال های آلی (مانند روغن )

۴-   ترکیبات حاوی سیلیکون

۵-   فلزات مذاب

آنچه که به طور معمول در صنایع به عنوان روغن انتقال حرارت مورد استفاده قرار می گیرد یک روغن با پایه معدنی است که می تواند بسته به نوع سیستم (سیستم باز یا بسته) تا دمای oC 300 مورد استفاده قرار گیرد. پیش از اینکه به روغن بهران حرارت بپردازیم ابتدا ببینیم سیستم های انتقال حرارت چگونه هستند و انواع آنها کدامند.

روغن بهران حرارت

همه چیز در مورد سیستم های انتقال حرارت و روغن بهران حرارت:

سیستم های انتقال حرارت با روغن صنعتی را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کنیم:

۱-   سیستم های تحت فشار یا بسته

۲-   سیستم های بدون فشار یا باز

در سیستم های بسته فشار کار بین bar7-3 است و به واسطه نوع طراحی روغن انتقال حرارت بهران به طور مستقیم با هوا تماس ندارد و در نتیجه مشکلات تبخیر ، اکسیداسیون و …. در روغن پیش نمی آید، لذا در این سیستم ها می توان با استفاده از روغن های معدنی تا دمای oC 300 کار کرد. ولی در سیستم های باز، فشار در حد فشار محیط بوده و امکان ارتباط روغن با هوا وجود دارد از این رو در صورت افزایش دما بیش از oC 140 می تواند باعث آسیب دیدن روغن و اکسیداسیون و کم کردن روغن شود.

سیستم های انتقال حرارت با روغن از چه اجرای اصلی تشکیل شده است؟

به طور کلی سیستم های انتقال حرارت با روغن، از اجزاء اصلی زیر تشکیل شده اند:

۱-   تامین کننده دما(بویلر): که وظیفه تولید دما برای گرم کردن روغن و رساندن آن به دمای مطلوب را دارد.

۲-   خط لوله انتقال: که انتقال روغن داغ از بویلر به مصرف کننده و برعکس از این طریق انجام می شود.

۳-   پمپ: جهت تامین دبی برای انتقال روغن در سیستم.

۴-   مصرف کننده: قسمتی از سیستم که هدف ، رساندن دمای آن به یک دمای مشخص به وسیله روغن داغ است(مانند پرس های تولید نئوپان ، خشک کن های نساجی ، کارخانجات آسفالت و ….)

۵-   منبع انبساط: که وظیفه تنظیم فشار و تامین کسری روغن در سیستم را در شرایط اضطراری بر عهده دارد.

محصولات مشابه روغن صنعتی حرارتی و انتقال حرارت بهران  :

 

روغن انتقال حرارت بهران دارای ویژگی های بسیار زیادی است که باعث شده صنعتگران و مشتریان زیادی برای خریداری این محصول اقدام کنند.

این محصول صنعتی همانطور که می‌دانید برای روانکاری قطعات صنعتی به کار می رود و انواع قطعات صنعتی از جمله کوپلینگ ها و یا بلبرینگ و زنجیر صنعتی از آنجایی که جزو قطعات حساس صنعتی هستند نیاز به این روانکار ها دارند.

این روانکارها هر کدام مدل های متفاوتی دارند و در برند های متفاوتی نیز به بازار عرضه می‌شوند. روغن صنعتی دارای برند روغن صنعتی بهران است که دارای تنوع بسیار بالا و کیفیت مناسبی است.

دیگر روانکارها مثل گیری است و گریس نسوز جزء محصولات دیگری هستند که روانکار به حساب می آید و دارای ویژگی های متفاوت تری نسبت به روغن های صنعتی دارند.

این روانکار ها  در برند های معتبری مثل گریس توتال و گریس شل به بازار عرضه می‌شوند.
به طور کلی این روغن صنعتی جزو محصولات پرفروش شرکت بهران است که می‌توان آن را با اسم خریداری و از آن استفاده کرد و طول عمر قطعات دستگاه را بالا برد.

برای خریداری روغن بهران حرارت می توانید به فروشگاه روغن صنعتی فیدار اویل مراجعه کنید و در آنجا با ویژگی دیگر محصولات و قیمت آنها آشنا شوید

چه خصوصیاتی در یک روغن انتقال حرارت بهران اهمیت دارد؟

آنچه که به عنوان خصوصیات یک روغن انتقال حرارت اهمیت دارد موارد زیر می باشند:

۱-   پایداری اکسیداسیون مناسب

۲-   ظرفیت حرارتی زیاد

۳-   هدایت حرارتی بالا

۴-   قابلیت پمپ شدن

۵-   فشار بخار پایین

۶-   عدم خوردگی بر قطعات سیستم

۷-   نقطه اشتعال بالا

آنچه درباره ی ما باید بدانید:

بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل دارای انواع روانکار ها همانند انواع روغن صنعتی در برند های متنوع شل,توتال و بهران می باشد. این شرکت دارای انواع گریس همچون گریس توتال و دیگر گریس نسوز و سایر روانکار ها که از طریق صفحه ی فروشگاه روغن صنعتی این وب سایت می توانید مشاهده کنید, می باشد.

شما با مراجعه به فروشگاه سایت می توانید در آنجا اطلاعات محصولات را به دست بیاورید مهم ترین محصولات ما روغن بهران توربو دیزل، روغن توربو اکسترا می باشد کافی است برای خرید محصولات پر طرفدار ما مانند روغن کمپرسور vdl 68 و یا روغن بهران برش به لینک های داده شده مراجعه کنید و سوالات خود را در انواع روغن هیدرولیک با ما در میان بذارید.

باید ذکر کرد که همه ی محصولات این شرکت هم از کیفیت بالا و هم از قیمت مناسب نیز برخوردار هستند. برای اطلاع از قیمت روغن صنعتی و سایر محصولات شرکت ما می توانید با مشاوران یا پشتیبانی ما از طریق صفحه ی تماس این وب سایت در ارتباط باشید.

شرکت فیدار گستر از سری شرکت های فیدار است که دارای محصولاتی متفاوت اعم از انواع بلبرینگ و انواع زنجیر صنعتی و سایر محصولات صنعتی دیگر است.

برای آگاهی از لیست قیمت روغن حرارتی و اطمینان از کیفیت خرید محصول خود کافی است تا از بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنید و به ما اعتماد کنید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *