دانستنی های روغن صنعتی و گریس

روغن بهران حرارت و لیست قیمت روغن حرارتی

روغن بهران حرارت

روغن بهران حرارت همان گونه که از نامش پیدا است به منظور استفاده در سیستم های انتقال حرارت تولید شده و روغن انتقال حرارت بهران به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و اکسیداسیون، بازدهی انتقال حرارت غیرمستقیم در سیستم های بسته را افزایش می دهد. این نوع روغن دارای ضریب هدایت حرارتی بالا است و در طول عملیات افزایش گرانروی ندارد.

از این روغن به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی و شیمیایی زیاد در اکثر کاربردها مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا این محصول دارای پارامترهای قوی بوده و میزان اسیدیته، گرانروی، نقطه ریزش و عدم کف کنندگی خوبی می باشد. از این رو در اکثر صنایع مختلف نظیر نیروگاه ها، پالایشگاه ها و دیگر کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهران حرارت این محصول برای مصرف در سیستم های بسته انتقال حرارت با دمای حداکثر ۳۲۰ درجه سانتیگراد پیشنهاد می شود این محصول با استفاده از روغن پایه مرغوب تولید می شود.

مشخصات فیزیکی-شیمیایی گرانروی

100C 40C

شاخص گرانروی نقطه اشتعال

C

نقطه ریزش

C

دانسیته

15C

Kg/m3

روش آزمون ASTM D445 ASTM D2270 ASTM D92 ASTM D97 ASTM D4052
بهران حرارت 5.5        32 100 206 12-  869

روغن بهران حرارت چیست؟

روغن بهران حرارت یک روغن مخصوص به منظور انتقال حرارت به ویژه در سیستم های بسته می باشد. زیرا باید بتواند حرارت را به خوبی انتقال داده و موجب کاهش دمای سیستم شود. در فضاهای باز به دلیل وجود گردش هوای طبیعی گرما به مرور کاهش می یابد، اما در فضای بسته بسیار دشوارتر بوده و وجود یک روغن ایده آل با کیفیت و استاندارد بالا بسیار توصیه میشود.

از این رو در تهیه و ساخت روغن حرارتی باید دقت زیادی مبذول گردد که شرکت نفت بهران به خوبی توانسته است این کار را انجام دهد. زیرا قادر است تا دمای حداکثر 290 درجه به خوبی کار کرده و گرانروی خود را از دست ندهد. یکی دیگر از ویژگی های مطلوب روغن بهران حرارت این است که در طول کار مداوم و در قرارگیری در دماهای بالا خاصیت یکپارچه خود را از دست نداده و طول عمر بالایی دارد. زیرا مواد پایه از جنس بسیار مرغوب تهیه شده و توسط آزمایش های زیادی مورد تست و بررسی دقیق قرار گرفته است. همچنین در برابر اکسیداسیون مقاومت خوبی از خود نشان می دهند و به دلیل میزان فراریت پایین آنها به هیچ وجه در لوله ها رسوب نمی بندند. زیرا تشکیل رسوب به نوبه خود صرفه اقتصادی نداشته و یا باید تجهیزات توسط مایعات مخصوص تمیز و یا تعویض گردد که اصلا مقرون به صرفه نیست.

توضیحات بیشتر در مورد این نوع روغن صنعتی:

این نوع روغن صنعتی بهران برای مصرف در سیستم های بسته انتقال حرارت با دمای حداکثر 320 درجه سانتی گراد پیشنهاد می شود.

از جمله روغن های فوق العاده با کیفیت جهت انتقال حرارت می توان به روغن بهران حرارت اشاره نمود که دارای ویژگی های گسترده ای می باشد. این روغن ها تولید شده از مواد معدنی و افزودنی مرغوبی می باشند که از نظر اقتصادی دارای شرایط بهتری نسبت به دیگر روغن های انتقال حرارت می باشد.

کاتالوگ روغن بهران حرارت:

این روغن ها در برابر اکسیداسیون و حرارت بسیار مقاوم می باشند و با توجه به فراریت کمی که دارند از تشکیل رسوب نیز جلوگیری می کنند. در سیستم های بسته انتقال حرارت با دمای حداکثر 320 درجه سانتی گراد می توان کاربرد این روغن ها را مشاهده نمود. جهت مشاهده ویژگی های روغن بهران حرارت و‌ لیست قیمت روغن حرارتی می توانید به مشاهده محصولات موجود در سایت ما بپردازید.

فاکتورهای از بین برنده ی روغن های انتقال حرارت

 • درصد مواد نامحلول، که لجن سیستم را ایجاد می کند.
 • تعداد اسید کل (TAN)

از مزیت های روغن انتقال حرارت بهران:

از مهمترین خصوصیات اصلی این روغن، می توان به نقطه اشتعال بالا و مقاومت خوب در برابر شکست حرارتی و همچنین کارکرد مناسب در دماهای پایین اشاره کرد. اما این فقط کل مزیت های این محصول نمی باشد. زیرا در ترکیبات اصلی این روغن از مواد افزودنی ویژه ای هم استفاده شده است که کارایی آن را دوچندان می کند. از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پایداری اکسیداسیون و حرارتی بالا
 • فراریت کم
 • عدم تشکیل رسوب و مانع از آسیب رسیدن به دستگاه ها به خصوص تجهیزات گران قیمت و ظریف
 • عدم خوردگی قطعات
 • قابلیت پمپاژ
 • قیمت مناسب و ارزان
 • انعطاف پذیری بالا در همه تجهیزات

وظیفه اصلی روغن بهران انتقال حرارت ، انتقال حرارت از یک منبع گرمایی به یک مصرف کننده است.

این روغن صنعتی همانند روغن های دیگر ، بستگی به نوع مصرف و دمای کارکرد می تواند از روغن های پایه مختلفی تهیه شود.

سیال های انتقال حرارت بطور کلی به 5 دسته اصلی تقسیم می شوند:

1-   گاز

2-   آب

3-   سیال های آلی (مانند روغن )

4-   ترکیبات حاوی سیلیکون

5-   فلزات مذاب

آنچه که بطور معمول در صنایع به عنوان روغن انتقال حرارت مورد استفاده قرار می گیرد یک روغن با پایه معدنی است که می تواند بسته به نوع سیستم (سیستم باز یا بسته) تا دمای oC 300 مورد استفاده قرار گیرد.

پیش از این که به معرفی روغن بهران حرارت بپردازیم ابتدا ببینیم سیستم های انتقال حرارت چگونه هستند و انواع آن ها کدامند.

روغن انتقال حرارت بهران دارای ویژگی های بسیار زیادی است که باعث شده صنعتگران و مشتریان زیادی برای خریداری این محصول اقدام کنند.

برای خرید روغن بهران حرارت می توانید به فروشگاه روغن صنعتی فیداراویل مراجعه کنید و در آنجا با مشاهده تمامی ویژگی محصولات شرکت ما به آسانی محصول دلخواه خود را خریداری کنید.

روغن بهران حرارت

نکات مهم در رابطه با روغن بهران حرارت:

برای افزایش بازدهی و مصرف این روغن بهتر است به یک سری نکات توجه ویژه داشته باشید تا بتوانید سالیان سال از این روغن به خوبی استفاده کنید. حتما دقت کنید که در هنگام مصرف این روغن هیچ روانکار و روغن دیگری را با آن مخلوط نکنید. زیرا با این کار قطعا به تجهیزات خود آسیب جدی وارد خواهید کرد.

دومین نکته هم این است که اگر چه دمای حداکثر تعریفی برای این روغن 290 درجه می باشد اما بهتر است در دماهای پایین تر از این حد استفاده شود تا برخی از ویژگی های آن از بین نرود. نکته بعدی هم این است که از برخورد روغن با دست و پوست خود پرهیز نمایید و از رهاسازی آن در محیط زیست خود داری کنید.

سیستم های انتقال حرارت با روغن از چه اجزای اصلی تشکیل شده است؟

به طور کلی سیستم های انتقال حرارت با روغن، از اجزا اصلی زیر تشکیل شده اند:

1-تامین کننده دما(بویلر): که وظیفه تولید دما برای گرم کردن روغن و رساندن آن به دمای مطلوب را دارد.

2-خط لوله انتقال: که انتقال روغن داغ از بویلر به مصرف کننده و برعکس از این طریق انجام می شود.

3-پمپ: جهت تامین انتقال روغن در سیستم است.

4-مصرف کننده: قسمتی از سیستم که هدف آن، رساندن دما به یک دمای مشخص به وسیله روغن داغ است(مانند پرس های تولید نئوپان ، خشک کن های نساجی ، کارخانجات آسفالت و …)

5-منبع انبساط: که وظیفه تنظیم فشار و تامین کسری روغن در سیستم را در شرایط اضطراری بر عهده دارد.

همه چیز در مورد سیستم های انتقال حرارت:

سیستم های انتقال حرارت را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کنیم:

1-   سیستم های تحت فشار یا بسته

2-   سیستم های بدون فشار یا باز

در سیستم های بسته فشار کار بین bar7-3 است و به واسطه نوع طراحی روغن انتقال حرارت بهران به طور مستقیم با هوا تماس ندارد و در نتیجه مشکلات تبخیر ، اکسیداسیون و … در روغن پیش نمی آید، لذا در این سیستم ها می توان با استفاده از روغن های معدنی تا دمای oC 300 کار کرد, ولی در سیستم های باز، فشار در حد فشار محیط بوده و امکان ارتباط روغن با هوا وجود دارد از این رو در صورت افزایش دما بیش از oC 140 می تواند باعث آسیب دیدن روغن و اکسیداسیون و کم کردن روغن شود.

روغن بهران حرارت

چه خصوصیاتی در روغن انتقال حرارت اهمیت دارد؟

آنچه که به عنوان خصوصیات یک روغن انتقال حرارت اهمیت دارد موارد زیر می باشد:

1-   پایداری اکسیداسیون مناسب

2-   ظرفیت حرارتی زیاد

3-   هدایت حرارتی بالا

4-   قابلیت پمپ شدن

5-   فشار بخار پایین

6-   عدم خوردگی قطعات سیستم

7-   نقطه اشتعال بالا

مشخصه فنی این نوع روغن صنعتی چیست؟

مهمترین بخش هر روغنی مربوط به بخش فنی آن می باشد که بسیاری از مدیران کارخانه باید به آنها توجه داشته باشند و هر روغنی را خریداری نکنند. زیرا تمامی اطلاعات روغن در مشخصه فنی آورده شده و برحسب نیاز ماشین آلات و دستگاه ها باید روغن حرارتی مناسب تهیه شود. زیرا برخی از روغن ها از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و شروع به تبخیر و یا کنش خواهند کرد. یا میزان شاخص گرانروی با تغییر دما موجب تغییر شدید خواهد شد. بر حسب نوع کار و شناسایی دمای منبع و مصرف کننده باید روغن مناسب تهیه شود که تمامی این شناخت ها به کمک مشخصه فنی روغن قابل شناسایی است.

مهمترین مشخصه این محصول دارا بودن گرانروی مطلوب و حفظ آن در طول افزایش دمای کاری می باشد. میزان دانسیته این محصول در دمای 15 درجه سانتیگراد برابر با 869 بوده که عدد بسیار عالی می باشد و تقریبا با نمونه های خارجی به یک اندازه است. همچنین نقطه ریزش هم برابر با 12- بوده که این نشان دهنده عملکرد مطلوب آن در دماهای زیر صفر درجه می باشد. نقطه اشتعال این روغن برابر با 206 درجه سانتیگراد گزارش شده است و شاخص گرانروی عدد 100 است که تمامی این مشخصات به طور شفاف بر روی محصول و کاتالوگ آن درج شده است. این شناسنامه بر حسب استانداردهای بین المللی انجام شده و دقیقا باید بر طبق آن روغن مناسب را برای تاسیسات خود انتخاب نمایید.

 از دیگر ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بی کنش نسبت به حرارت زیاد یعنی در حرارت های بالا تبخیر یا جوش نمی آید.
 • عدم انتشار Co2 و Nox
 • اثرات سمی تولید نمی کند و بدون بو می باشد و برای احتیاط باید از رهاسازی آن در محیط جلوگیری شود
 • عدم تشکیل امولسیون در آب
 • سازگاری بالا با کاسه نمدها

شما عزیزان می توانید این محصول را در دو بسته بندی متفاوت 20 لیتری و 208 لیتری با قیمتی بسیار مناسب و ارزان از شرکت بزرگ فیدارگستر خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارسال سفارش و مدت زمان لازم به نقاط مختلف کشور می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

درباره ما:

فروشگاه اینترنتی روغن صنعتی فیداراویل دارای انواع روانکار ها همانند انواع روغن صنعتی در برند های متنوع شل,توتال و بهران می باشد. این شرکت همچنین دارای انواع گریس همچون گریس توتال و دیگر گریس نسوز و سایر روانکار ها که از طریق صفحه فروشگاه روغن صنعتی این وب سایت می توانید مشاهده کنید, می باشد.

شما با مراجعه به فروشگاه سایت ما می توانید اطلاعات محصولات مورد نیاز خود را به دست آورید, پر فروش ترین محصولات ما روغن بهران توربو دیزل و نیز روغن توربو اکسترا می باشد, کافی است برای خرید محصولات پر طرفدار ما مانند روغن کمپرسور vdl 68 و یا روغن بهران برش به لینک های داده شده مراجعه کنید.

باید ذکر کرد که همه محصولات این شرکت هم از کیفیت بالا و هم از قیمت مناسب نیز برخوردار هستند. برای اطلاع از قیمت روغن صنعتی از جمله قیمت روغن بهران بردبار و خرید و فروش روغن هیدرولیک و … می توانید با مشاوران یا پشتیبانی ما از طریق صفحه تماس این وب سایت در ارتباط باشید.

علاوه بر مشاهده ویژگی ها و خرید این محصول، جهت خرید روغن صنعتی حرارتی و اطلاع از قیمت روغن گیربکس خودرو و دیگر محصولات همچون قیمت روغن هیدرولیک صنعتی و یا قیمت روغن بهران اکسترا توربو دیزل 20W50 و دیگر خرید و فروش انواع روغن بهران برش با بهترین قیمت ، از لیست محصولات موجود در سایت ما دیدن نمایید.

شرکت فیدارگستر از شرکت های فیدار است که دارای محصولاتی متفاوت اعم از انواع بلبرینگ و انواع زنجیر صنعتی و سایر محصولات صنعتی دیگر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *