دانستنی های روغن صنعتی و گریس, روغن صنعتی بهران

کاربرد روغن هیدرولیک

کاربرد روغن هیدرولیک

[vc_row][vc_column][woodmart_title style=”shadow” tag=”h2″ woodmart_css_id=”61f5870ebbdb6″ title=”محصولات بهران هیدرولیک فیدار اویل”][woodmart_products layout=”carousel” spacing=”6″ slides_per_view=”6″ items_per_page=”24″ taxonomies=”94″ autoplay=”no” hide_pagination_control=”no” hide_prev_next_buttons=”no” center_mode=”no” wrap=”no” sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no” scroll_carousel_init=”no”][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

آیا از کاربرد روغن هیدرولیک در صنایع مختلف امروزه اطلاعاتی دارید؟ جهت دریافت اطلاعات لازم در این مورد با ما در این مقاله همراه باشید.

کاربرد روغن هیدرولیک

از کاربرد روغن هیدرولیک:

روغن بهران هیدرولیک یکی از انواع روغن های صنعتی در صنایع مختلف می باشد که کاربرد های بسیار زیادی در تمامی رده های صنعتی دارد. افزودنی های مورد استفاده در این روغن ها از مواد مرغوب تهیه شده و مناسب سیستم های هیدرولیکی و همچنین دستگاه های گردشی و چرخشی می باشد. البته غیر از سیستم های اشاره
شده، موارد کاربرد روغن بهران هیدرولیک در انواع دستگاه پرس های سبک و سنگین نیز به وفور دیده می شود.

تمام روغنهای صنعتی از دو ماده اصلی تشکیل می شوند که عبارتند از: روغن پایه و مواد افزودنی. روغن پایه معمولا از پالایش نفت خام به دست می آید و مواد افزودنی نیز به روغن پایه اضافه می شود که باعث می شود خاصیت فیزیکی و شیمیایی با کارایی بهتری را داشته باشد و این ها مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی می باشند.

روغن هیدرولیک

موارد استفاده از این نوع روغن صنعتی:

روغنهای صنعتی به دو دسته تقسیم می شوند: روغن های صنعتی با پایه نفتی و روغن های صنعتی با پایه گیاهی.

در سال ۱۸۵۶ مردم برای روانکاری چرخ های ارابه ها، از روغن های حیوانی مانند: نهنگ، گاو، خوک و … و روغن های گیاهی استفاده می کردند و آن زمان روغن صنعتی وجود نداشت.

روغن هیدرولیک یکی از روغن هایی است که امروزه مردم برای روانکاری خودرو های خود استفاده می کنند که این روغن نقش روان کنندگی و واسطه انتقال قدرت را دارد.

روغن هیدرولیک مانند روغن ترمز می باشد و باعث روان تر شدن چرخش فرمان و انتقال قدرت به فرمان خودرو می گردد.

روغن هیدرولیک

 

مزیت های این نوع روغن صنعتی:

 از مزیت های این روغن می توان به: پایداری حرارتی بسیار بالا و مطلوب،عاری از مواد افزودنی حاوی سرب، میزان اکسیداسیون بالا، برخورداری از مواد بسیار مرغوب به دلیل مقاومت در برابر سایش، خاصیت فیلتراسیون بالا، جداسازی بسیار عالی هوا از داخل روغن و انتشار آن به درون قطعات برای افزایش بازدهی، حفاظت کامل از قطعات و تجهیزات در برابر زنگ و عوامل مخرب، محافظت دستگاه در برابر مواد خورنده اشاره کرد. تمامی موارد اشاره شده در بالا به افزایش طول عمر تجهیزات کمک شایانی کرده و حفاظت مناسب را در برابر شرایط مخرب و هوای آلوده برای ما مهیا می کند.

از این رو روغن بهران هیدرولیک با دارا بودن مزایای بالا و قیمت به مراتب ارزان تر از دیگر روغن های خارجی نیاز شما را برای ماندگاری بیشتر تجهیزات و کاهش تعمیرات و نگهداری آن ها برطرف می کند.

کاربرد روغن هیدرولیک

 روغن هیدرولیک، نوعی سیال است که با انتقال قدرت باعث به حرکت در آوردن سایر قطعات می شود.

این روغن به دو دسته تقسیم می شود که یکی روغن هیدرولیک سنتتیک و دیگری روغن نفتی است.

روغن های هیدرولیک فقط برای حرکت و چرخش فرمان خودرو ها استفاده نمی شوند بلکه در جا های دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

برای روانکاری خودرو های سنگین این روغن در جرثقیل ها، پمپ ها، جک ها و سایر موارد نیز بسیار کاربرد دارد.

از دیگر ویژگی های این روغن صنعتی:

همانطور که می دانید محصولاتی مثل روغن صنعتی برای روانکاری قطعات صنعتی مثل بلبرینگ و یا محصولاتی مثل زنجیر صنعتی بکار می‌ روند.
این محصول فورمولاسیون بسیار خاصی دارد که باعث شده محصولات صنعتی کمتر دچار آسیب شوند و طول عمر بیشتری داشته باشند.

روغن هیدرولیک

 

روغن های صنعتی و روانکار ها طرفداران بسیار زیادی دارند و در بسیاری از صنعت ها مورد استفاده قرار می گیرند زیرا تمامی صنعتگران و خریداران نیاز به یک محصول صنعتی دارند که از هزینه های اضافی جهت تعمیر و خرید دستگاه نو جلوگیری کند.

همچنین روغن های صنعتی نیز در برند های بسیار معتبر ایرانی و خارجی در بازار موجود می باشند اما تهیه روغن صنعتی ایرانی به صرفه تر است و تفاوت چندانی با روغن های خارجی ندارد. در بین برند های ایرانی, روغن صنعتی بهران جزو یکی از بهترین روغن های صنعتی می باشد.

کاربرد روغن هیدرولیک در مقایسه با دیگر روغن های صنعتی:

مهمترین و کاربردی ترین موارد استفاده از این نوع روغن در خودرو های شخصی می باشد. بسیاری از افراد از خشک بودن فرمان خودرو خود شکایت دارند و در هنگام رانندگی تمرکز کافی ندارند, این روغن صنعتی موجب حرکت smooth و بسیار راحت فرمان و دیگر قطعات می شود. 

موارد کاربرد روغن هیدرولیک علاوه بر خودرو های سبک در انواع جرثقیل های سبک و سنگین، جک ماشین های بزرگ، انواع زنجیر صنعتی، انواع یاتاقان ها، رولبرینگ ها و بلبرینگ ها نیز دیده می شود.

در واقع روغن هیدرولیک جزو یکی از بهترین روغن صنعتی هایی است که شرکت روغن صنعتی بهران آن را به بازار کشور ایران عرضه می کند. 

روغن هیدرولیک

معرفی انواع روغن بهران هیدرولیک:

روغن بهران هیدرولیک با توجه به انواع ویژگی ها و قابلیت هایی که دارد در دسته بندی های متنوعی تقسیم بندی می شود تا نیاز شما را بهتر برطرف کند. در واقع هر نوع از این نوع روغن صنعتی دارای ویژگی هایی می باشد که مختص به قطعه و تجهیز صنعتی ساخته شده است. تمامی این نوع روغن های صنعتی دارای استاندارد بین المللی هستند و مورد تایید سازمان های جهانی می باشند. از مهمترین انواع این دسته از روغن های صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روغن هیدرولیک بهران نوع H:

ساده ترین نوع روغن صنعتی تولید شده توسط شرکت نفت بهران مربوط به مدل H بوده که دارای ویژگی محافظتی در برابر سایش و خورندگی تجهیزات و فلزات می باشد. عموم کاربرد این روغن برای دستگاه پرس است که حفاظت کاملی را در برابر کار و شرایط محیطی مختلف ایجاد می کند.

روغن هیدرولیک بهران

روغن بهران از نوع هیدرولیکی HP:

این دسته از روغن های هیدرولیکی برای تجهیزات با مواد نقره و برنز ساخته شده است. یعنی برای تجهیزات دارای رنگ, منعطف می باشد زیرا فاقد فلز روی بوده و خاصیت Ashless ندارد، یعنی فاقد خاکستر است. از مزیت های عمده این دسته می توان به مقاومت آن در برابر سایش، ضد زنگ، پایداری بالا در برابر حرارت زیاد، جدا کردن آب از روغن و … اشاره کرد.

روغن هیدرولیکی بهران T:

یکی از مرغوب ترین نوع روغن های هیدرولیکی مختص نوع T بوده که شاخص گرانروی و یا غلظت بسیار بالایی دارد و برای محیط هایی با دما های مختلف و متغیر مورد استفاده قرار می گیرد. مواد استفاده شده در ساخت این نوع روغن از روغن پایه معدنی و افزودنی های ویژه ساخته شده است. از برترین ویژگی های روغن بهران هیدرولیک T می توان به تغییرات پایین گرانروی با تغییرات بسیار بالای دما،جلوگیری از مصرف بیش از حد انرژی, جداسازی روغن از آب، رهاسازی هوا از روغن و … اشاره کرد.

روغن هیدرولیکی AD:

مختص قطعات و تجهیزات هیدرولیکی بوده که در مجاورت آب قرار داشته باشند. یعنی در معرض وجود رطوبت بالا و یا آب باشند. زیرا این نوع روغن دارای ویژگی هایی است که مقاومت خوبی در برابر آب دارد.

روغن بهران هیدرولیک HFC:

بر مبنای آب و گلیکول ساخته شده و در برابر آتش و فضاهایی که احتراق زیاد باشد مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع روغن بر اساس هفتمین گزارش لوکزامبورگ ساخته و تهیه شده است. موارد کاربرد این نوع روغن در صنایع فولادسازی و همچنین فضاهایی که فلزات مذاب تولید می شود, دیده می شود.

اطلاعات کلی روغن های صنعتی :

این محصول صنعتی جز محصولات با کیفیت می باشد همچنین می توان گفت که روانکار ها در مرحله ی اول دارای ویژگی‌ های عملکرد یکسانی می باشند.
در رابطه با ویژگی های این روغن صنعتی می توان گفت که در مرحله دوم عملکرد مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند و به کمک قطعات هیدرولیکی و مکانیکی می رود.
این محصول صنعتی که با ویژگی‌ های آن تا به الان آشنا شده اید جزء محصولات پر فروش است که در فروشگاه قرار گرفته است.

محصولات دیگر:

همان طور که می دانید فروشگاه سایت ما دارای محصولات پرفروش بسیار زیادی می باشد که شما می توانید برای خرید و فروش مدل روغن صنعتی توربو دیزل ۵۰-۲۰ مدل بهران کمپرسور VDL 68 و خرید و فروش مدل خرید و فروش گریس گرافیتی اقدامات لازم را انجام دهید همچنین برای خرید و فروش خرید و فروش گریس سیلیکونی یا حتی  خرید و فروش گریس مولیکوت و محصولاتی مثل مدل روغن بهران توربو دیزل ۱۵w-40 و یا بهران اکسترا توربو دیزل ۱۰w40 نیز می توانید با ما در فروشگاه همراه باشید.
ما در سایت فیدار اویل همواره در تلاش هستیم تا با ارائه محصولات پرفروش و باکیفیت رضایت شما را به دست بیاوریم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *