گریس لیتیوم
گریس لیتیوم
فوریه 7, 2020
گریس والوالین
گریس والوالین
فوریه 11, 2020
گریس پایه سدیم

گریس پایه سدیم 

گریس ها موادی جامد و یا نیمه جامد ژلاتینی هستند که برای روانکاری یاتاقان ها و هر قطعه دیگری به کار می روند که از مواد غلیظ کننده و یا سفت کننده و برخی صابون ها در ساخت آن ها استفاده می شود یکی از انواع آن ها گریس پایه سدیم است.

چگونگی عملکرد گریس پایه سدیم:

این گریس ها دارای خاصیت ضد خوردگی بوده و در برابر انواع فلزات در محیط های مرطوب خواص ضد زنگ زدگی و خاصیت چسبندگی بالا نیز دارد هم چنین در محیط هایی با دما های بالا به راحتی فعالیت می کند و حداکثر دمای فعالیت ۱۲۰ درجه سانتی گراد است اما پایداری خوبی در مقابل آب ندارند.

این گریس های سدیمی در برابر گرد خاک مقاوم بوده و ماده ای ضد اصطحکاک برای افزایش طول عمر انواع یاتاقان های توپی و غلطکی است هم چنین این گریس ها در محل روانکاری به مدت طولانی باقی خواهند ماند و بر اساس همین دلایل است که فروش گریس های سدیمی بسیار بالا است.

حال به جدول زیر توجه کنید:

می خواهیم برخی مشخصات کاربردی گریس های سدیمی را در این جدول برای شما عزیزان شرح دهیم.

مشخصات
گریس های پایه سدیمی
پایه غلیظ کننده
صابون سدیم
بافتالیاف طویل
رنگ
زرد تیره
حداقل نقطه قطره ای شدن
۱۷۰
مقاومت در برابر آب
ضعیف
نفوذپذيري پس از كار
۲۲۰-۲۵۰
حداكثر دماي عملياتي مجاز در دستگاه(درجه سانتيگراد)
۱۲۰-۱۳۰
مقاومت مكانيكي در دماي محيط
مناسب
پر کننده
   –

شما با در نظر گرفتن شرایط دستگاه و یا ابزار خود و خواندن جدل بالا می توانید بفهمید که آیا گریس های پایه سدیمی برای ابزار های شما مناسب اند یا نه و اینگونه می توانید خریدی مناسب داشته باشید.

گریس یا روغن صنعتی:

اینکه گریس بهتر است یا روغن صنعتی همیشه برای مشتریان سوال مهمی بوده است اما این را هم باید مطرح کرد که فروش گریس و گریس نسوز از فروش روغن صنعتی بیشتر است زیرا دفعاتی که از گریس استفاده می شود بسیار کمتر است بنابراین برای مشتری مقرون به صرفه است به علاوه قیمت روغن صنعتی مخصوصا در برند های خارجی مثل روغن صنعتی توتال و روغن صنعتی شل بالا تر است اما می توان گفت فروش روغن صنعتی بهران با انواع گریس ها برابری می کند.

در خرید انواع این روانکار ها اول باید نیازتان را در نظر بگیرید شرکت بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل همیشه سعی داشته با ارائه انواع مقالات کاربردی شما را در خرید خود یاری نماید بنابراین شما برای خرید انواع گریس و روغن صنعتی بهران به صفحات لینک شده رجوع کنید.

هم چنین شرکت فیدار دارای انواع محصولات زنجیر صنعتی، بلبرینگ، نوار نقاله، نخ نسوز و غیره می باشد که با مراجعه به سایت های مربوطه می توانید خرید خود را انجام دهید.