خرید و قیمت روغن صنعتی با کیفیت تضمینی

انواع فیلتر روغن صنعتی

انواع فیلتر روغن صنعتی

انواع فیلتر روغن صنعتی چیست

برای جلوگیری از ورود ذرات جامد در سیالاتی مثل روغن می توان از انواع فیلتر روغن صنعتی استفاده کرد. عمل فیلتر با دو روش: فیلتراسیون هنگام توقف سیال و دومی هنگام حرکت سیال انجام می پذیرد. بنابراین هنگام خرید روغن صنعتی می توانید از فیلتر ها به عنوان یک مانع برای ورود آلودگی در روانکاری دستگاه استفاده نمایید.

تجهیزاتی مثل موتور خودرو بر اثر کارکرد زیاد دچار اصطکاک می شوند و همینطور گرما و حرارت زیادی که از این طریق ایجاد می کند، در نهایت باعث استهلاک زودرس ماشین آلات می گردد. همانطور که گفتیم خنک کاری، روانکاری و پاکسازی از وظایف روغن صنعتی است و از انواع فیلتر روغن صنعتی می توانید جهت تصفیه روغن در محیط هایی با شرایط سخت استفاده کنید. در واقع روغن های روانکار با استفاده از فیلتر تمامی آلاینده ها را از سطح قطعات جمع آوری می کند.

انواع فیلتر روغن صنعتی مانع از ورود ذرات ریز و درشت شده که در حالت کلی به سه دسته زیر تقسیم می شود:

 1. فیلتر کارتریجی
 2. فیلتر آهن ربایی
 3. فیلتر مکانیکی

تمیز نگه داشتن قطعات و جذب آلودگی ها از وظایف فیلتر روغن صنعتی است که در افزایش طول عمر دستگاه بسیار مهم است. بنابراین هر چه آلودگی و گرد و خاک در دستگاه کمتر باشد، در نهایت قطعات از رسوب و اکسایش در امان خواهد بود.

انواع فیلتر روغن صنعتی در صنایع متفاوت است؛ یعنی برای صنایعی که آلاینده های زیادی تولید می کنند از فیلتر های صنعتی استفاده می کنند و متناسب با نوع سیال فیلتر انتخاب شود.

فیلتر صنعتی چیست

فیلتر صنعتی چیست؟ فیلتر ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که از ورود گرد و غبار و هر نوع ذرات جامد به درون سیال جلوگیری می کند. این محصولات را می توان به عنوان یک تصفیه کننده در نظر گرفت که انواع آن شامل: فیلتر روغن، هوا، تصفیه آب و غیره می باشند. ما در این مقاله می خواهیم در مورد انواع فیلتر روغن صنعتی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.
روغن صنعتی برای پاک سازی آلاینده ها استفاده می شود که با کمک فیلتر روغن می توانید این کار به راحتی انجام دهید. در ضمن انتخاب یک فیلتر مناسب از شروط تصفیه می باشد که در زیر 3 مورد مهم در رابطه با طراحی فیلتر ذکر می کنیم.
 1. قابلیت جداسازی جامدات از مایعات که تاثیر زیادی در عملکرد دستگاه می گذارد
 2. عدم مسدود سازی که هنگام جداسازی نباید منافذ عبور سیال بسته شود
 3. غشاء و پوسته فیلتر به گونه ای طراحی شود که تمیز کاری آن به سادگی انجام شود.

فیلتر روغن در مخزنی قرار دارد که از طریق پمپ، روغن به آن هدایت می شود. برای مثال روغن موتور بهران را برای پاکسازی آلودگی های موتور و انتقال به مخزن به کار می بریم تا در مسیر برگشت و با عبور از فیلتر روغن صنعتی، این ذرات وارد فیلتر شود. با طی این مراحل روغن تمیز در موتور جریان پیدا می کند.

فیلتر روغن هیدرولیک

فیلتر روغن هیدرولیک

یکی از محصولات مهم برای جلوگیری از ورود آلودگی در روغن هیدرولیک، استفاده از فیلتر روغن هیدرولیک می باشد. انواع فیلتر روغن صنعتی به صورت کم فشار و پر فشار در بخش های مختلف سیستم های هیدرولیکی نصب می شوند.
ذرات ریز و درشت موجود در روغن، باعث آسیب به تجهیزات هیدرولیکی می شود که بایستی از طریق فیلتر روغن هیدرولیک، اینگونه مشکلات را بر طرف سازید. اگر می خواهید عملکرد سیستم های هیدرولیکی یا خودرو های شما به درستی انجام پذیرد، خرید روغن هیدرولیک بهران توصیه می شود تا در کاهش هزینه ها کمک زیادی شود.
فیلتر یه قطعه کاربردی برای تصفیه روغن موتور است که در صورت خرابی اخلالاتی زیادی در موتور ماشین به وجود می آورد. همانطور که تعویض روغن را انجام می دهید، بهتر است برای جلوگیری از آلودگی فیلتر روغن صنعتی را هم تعویض نمایید.

بهترین روغن صنعتی

همانطور که میدانید روغن ها از مهمترین و پر مصرف ترین روانکار ها در سیستم ها و تجهیزات مختلف به شمار می آیند. هنگام انتخاب بهترین روغن صنعتی مورد نیاز دستگاه بایستی نکاتی را در نظر بگیرید تا از خیلی جهات بدون نیاز به انواع فیلتر روغن صنعتی، کارکرد مناسبی داشته باشید.
روغن یک مایع روانساز و یا انتقال حرارت بسیار خوب است که شرکت های زیر دارای بهترین روغن صنعتی در ایران می باشند:
 • روغن صنعتی بهران
 • روغن صنعتی شل
 • روغن صنعتی پارس
 • روغن صنعتی توتال
 • روغن صنعتی موبیل

مواد تشکیل دهنده روغن صنعتی در این شرکت ها از بهترین مواد اولیه ساخته شده اند که با تحمل دمایی مطلوب برای انواع صنایع کارایی خواهند داشت. دقت کنید برای اینکه کیفیت روغن را حفظ کنید، بهتر است آن را بعد از مدت رمانی به طور مجدد تعویض نمایید.

در آخر باید بگوییم که کارکرد دستگاه بستگی به فیلتر روغن صنعتی و خرید روغن صنعتی اصل دارد، پس در انتخاب خود دقت کنید تا علاوه بر افزایش طول عمر بالا، بهترین کارایی را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *