دانستنی های روغن صنعتی و گریس

روغن هیدرولیک در معدن

روغن هیدرولیک در معدن

روغن هیدرولیک در معدن

درباره کاربرد روغن هیدرولیک در معدن همراه باشید.

روغن هیدرولیک در معدن چیست ؟

روغن هیدرولیک یک مایع سیال است که وظیفه انتقال قدرت و به حرکت درآوردن سایر قطعات خودرو را برعهده دارد که در حالت کلی به دو نوع روغن هیدرولیک سنتتیک و روغن نفتی تقسیم بندی می شوند. روغن های هیدرولیک تنها در بحث حرکت و چرخش فرمان خودرو به کار نمی روند و کاربرد این روغن در صنایع مختلف بسیار زیاد است. اما در بحث خودروهای سنگین این روغن ها در جرثقیل ها، پمپ ها، جک ها و دیگر مواردی که برای به حرکت در آمدن آن ها به قدرت فراوانی نیاز است به کار برده می شوند.

به طور کلی می توان این مفهوم را برداشت کرد که در یک سیستم هیدرولیک، مهم ترین بخش، مربوط به روغن های هیدرولیک است که در واقع بدون وجود داشتن این روغن، سیستم فلج می شود و کارایی خود را از دست می دهد.

روغن هیدرولیک در معدن

_مهمترین وظایف یک روغن هیدرولیک عبارتند از:

_انتقال قدرت

_به حداقل رساندن اصطکاک

_حفاظت اجزء سیستم دربرابر خوردگی

_انتقال گرما

_قابلیت استفاده در بازه دمایی وسیعو رفتار خوب گرانروی

_افزایش طول عمر دستگاه

اجزای اصلی تشکیل دهنده روغنهای هیدرولیک

بطور کلی روغن های هیدرولیک متشکل از روغن پایه و مواد افزودنی می باشند .کیفیت و کارایی روغن هیدرولیک به کیفیت روغن پایه وترکیب مواد افزودنی مورد استفاده بستگی دارد  مهمترین مواد افزودنی مورد استفاده در

روغنهای هیدرولیک عبارتند از : بازدارنده های خوردگی، موادافزودنی ضد سایش ،بازدارنده های اکسیداسیون، مواد افزودنی ضدکف ،بهبود دهنده های شاخص گرانروی و بهبود دهنده های نقطه ریزش

انواع روغنهای هیدرولیک

روغن های هیدرولیک را از نظر روغن پایه ی مصرفی و نوع کاربرد به سه دسته ی زیر تقسیم میکنند:

_ روغن های هیدرولیک با روغن پایه ی معدنی

_ روغن های ضد آتش

_ روغنهای زیست تخریب پذیر

روغنهای هیدرولیک با روغن پایه ی معدنی رایج ترین نوع روغنهای هیدرولیک میباشند.این روغنها در مواقعی که خطر آتش سوزی ،احتمال نشتی که سبب آلودگی محصولات دیگر شود ، نوسانات شدید دما وتاثیرات محیطی وجود نداشته باشد،کاربرد دارند.

روغن های هیدرولیک ضد آتش برای مصارفی مانند معدن کاری ،ریخته گری،ذوب آهن و هوانوردی ساخته شده است .این روغنها دارای دمای احتراق بالایی می باشند ودر مقایسه با روغنهای معدنی مقاومت بیشتری در برابر آتش دارند.

روغنهای هیدرولیک ضد آتش برای مصارفی مانند معدن کاری، ریخته گری، ذوب آهن و هوانوردی ساخته شده است.این روغنها دارای دمای احتراق بسیار بالا می باشند.

روغنهای هیدرولیک ضد آتش به انواع زیر تقسیم می شوند:

  • روغنهای سنتزی
  • محلولهای آب – گلایکول
  • امولسیون روغن در آب
  • امولسیون های آب در روغن

 

 

روغنهای سنتزی:

سه نوع مهم روغن های هیدرولیک پایه سنتزی ضد آتش عبارتند از: فسفات استرها، هیدروکربن های ترکیب شده با کلر (هالوژنه) و پایه مخلوط (مخلوطی از فسفات استرها و هیدروکربنهای هالوژندار). این روغنها حاوی آب یا ماده فرار دیگری نمی باشند و بدون هیچ نوع تبخیر وظایف خود را در دمای بالا انجام می دهند. این روغنها درای شاخص گرانروی پایینی بوده و باید در دمای تقریبا ثابتی بکار برده شوند.

به هنگام استفاده از روغنهای سنتزی بایستی به سازگاری آنها با کاسه نمدها و آب بندها توجه نمود.

محلولهای آب – گلایکول:

روغن های آب–گلایکول حاوی ۳۵٪ الی ۵۰٪ آب، بمنظور مقاومت در برابر آتش و یک گلایکول ضد احتراق و همچنین یک ماده غلیظ کننده (مانند پلی گلایکول) به منظور تامین گرانروی کافی می باشد. این روغنها دارای مواد افزودنی چون ضد سایش، ضد کف، ضد زنگ زدگی و بازدارنده های خوردگی می باشند. دمای عملکرد این روغنها باید کمتر از ۴۹ درجه سانتیگراد باشد تا از تبخیر و زوال روغن جلوگیری شود. همچنین برای جلوگیری از جدایی فازها دمای عملکرد نباید کمتر از ۰ درجه سانتیگراد باشد.

 

کنترل گرانروی، PH و سختی آب استفاده شده در محلولهای آب–گلایکول بسیار مهم است.

امولسیون روغن در آب:

این امولسیونها شامل بیش از ۹۰٪ آب (معمولا ۹۵٪ آب و ۵٪ روغن و ۵٪ مواد افزودنی) می باشند. استفاده از روغن معدنی و مواد افزودنی در آب، سبب ایجاد خاصیت جلوگیری از زنگ زدگی و روانکاری می شود. استفاده از این روغن ها بیشتر در شرایط کار تحت فشار و بارهای کم رایج است و بدلیل خوردگی زیاد این مایعات و همچنین خاصیت روانکاری کم آنها، استفاده از این روغن ها در شرایط سخت توصیه نمی شود.

مزایا : پایداری، اقتصادی بودن، غیر سمی ، در دسترس بودن

معایب: رشد باکتری بدلیل وجود آب

روغن هیدرولیک در معدن چه کاربردی دارد

روغن صنعتی مخصوص از نوع هیدرولیک یکی از بهترین مدل های روغن صنعتی است که برندهای بسیار معتبری از جمله روغن صنعتی بهران آن را تولید و در بازار عرضه می کند.
معدن دارای قطعات بسیار صنعتی و پیشرفته‌ای است که حساس نیز هستند.
روغن هیدرولیک جزء روغن های صنعتی است که اذان برای روانکاری انواع قطعات صنعتی مثل زنجیر صنعتی و یا بلبرینگ صنعتی استفاده می کنند.

درباره سایت و شرکت بازرگانی ما

شما و مراجعه به فروشگاه روغن صنعتی سایت بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل قادر به خریداری انواع محصولات از جمله گریس و گیرس نسوز در برند های معتبر مثل گریس توتال هستید و می توانید از اطلاعاتی مثل قیمت روغن صنعتی و ویژگی های محصولات ما مطلع شوید.
هر جا می توانید با مراجعه به صفحه چت آنلاین ما سوالات خود را در انجمن مطرح کنید تا به شما پاسخ لازم را بدهیم و با ما در ارتباط باشید

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *