نمایندگی روغن صنعتی توتال در اصفهان
نمایندگی روغن صنعتی توتال در اصفهان
نوامبر 27, 2019
روانکارهای صنعتی
روانکارهای صنعتی
دسامبر 12, 2019
کاربرد واسکازین بهران

کاربرد واسکازین بهران در صنعت کاغذ سازی

استفاده و کاربرد واسکازین بهران یا به عبارتی روغن دنده صنعتی بهران در صنایع مهم و حساس یک کشور نظیر صنایع کاغذ سازی نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد کرد و از صدمات و آسیب های جدی و پر ضرر به دستگاه ها و ماشین آلات سنگین جلوگیری می کند. همانطور که می دانید کاغذ جز جدایی ناپذیر زندگی مدرن به حساب می آید و تمامی ارگان های دولتی، خصوصی و … نیازمند وجود کاغذ برای تبلیغات، فیش حقوقی، گرفتن آمار و … می باشند و عدم وجود کاغذ و کمبود آن باعث وارد آمدن خسارت های زیادی به یک کشور خواهد شد.

کاربرد واسکازین بهران در صنعت های دیگر

از این رو استفاده از ماشین آلات و دستگاه های پیشرفته و قطعات صنعتی با طول عمر بالا یک مزیت در صنعت کاغذ سازی محسوب می شود. اما هر چقدر هم از دستگاه های پیشرفته و مدرن استفاده کنید، به مرور زمان و با کار کردن پیوسته دستگاه، عمر آنها کاهش خواهد یافت و برای جلوگیری از آسیب های احتمالی باید نگهداری و تعمیرات به موقع و با برنامه ای را در دستور کار قرار دهید.

یکی از مهمترین برنامه ریزی ها برای بهبود عملکرد دستگاه و افزایش بازدهی سیستم و همچنین افزایش طول عمر بیشتر قطعات صنعتی در ماشین آلات صنعتی در کاغذ سازی استفاده از روغنهای صنعتی در قطعات با استفاده از روان سازها می باشد.

واسکازین پر کاربردترین روغن دنده:

که یکی از پرکاربردترین روغن صنعتی دنده های موجود در ایران بوده که علاوه بر دارا بودن مواد پایه معدنی از چند افزودنی مجاز دیگر تشکیل شده است که دارای استانداردهای بین المللی و HSE بوده که به محیط زیست و بهداشت محیط آسیب نمی رساند.

استفاده از ماشین های صنعتی در کاغذ سازی

در مجموع می توان گفت برای تولید کاغذ در کارخانه کاغذ سازی دو مرحله بسیار مهم باید طی شود که اولین مرحله ایجاد خمیر برای تولید کاغذ می باشد که این خمیر می تواند حاصل از چوب درختان باشد و یا از طریق بازیافت کاغذهای دیگر تولید شود که در این مرحله پروسه های بسیار زیادی طی خواهد شد و بسته به نوع کاغذ دستگاه های بکارگیری شده فرق خواهد کرد.

یکی از مراحل در ساخت کاغذ استفاده از دستگاه و ماشین آلات صنعتی به منظور تولید کاغذ از خمیر کاغذ می باشد که اگر نوع کاغذ مورد نیاز فرق داشته باشد ماشین مخصوص به خود را می طلبد.

تمامی این مراحل برای ساخت یک کاغذ نیازمند چندین خط تولید و ماشین آلات مختلف می باشد که می توان به:

خط خمیر سازی، تجهیزات مربوط به تصفیه آب، آزمایشگاه، خط پایانی دستگاه و … اشاره کرد که هر یک عملکرد مخصوص به خود را دارا بوده و از قطعات صنعتی بسیار زیادی استفاده خواهد کرد و برای افزایش بازدهی سیستم یکی از راه های بسیار موثر، روغنکاری مداوم قطعات صنعتی می باشد که پیشنهاد ما برای روانکاری این قطعات به منظور افزایش بازدهی و طول عمر بالا استفاده از انواع کاربرد واسکازین بهران می باشد.

واسکازین بهران

یکی از بزرگترین کاربرد واسکازین بهران مشخصه فشار پذیری بسیار زیاد آن می باشد که آن را برای چرخ دنده های صنعتی و بزرگ، هیپوئید و … مناسب کرده است. در این روغن از افزودنی EP به عنوان یک محافظ برای قطعات صنعتی از هرگونه فرسودگی استفاده شده است.

خصوصیات:

میزان چسبندگی واسکازین بهران به حدی می باشد که از شره شدن و به هدر رفتن روغن در قطعات جلوگیری کرده و تمامی آن بر روی قطعات می نشیند و موجب نرم و روان کار کردن قطعه خواهد شد و قادر است در هنگام مواجه با بارهای سنگین هم به راحتی کار کرده و اصطکاک بین قطعات و بلبرینگ را به حداقل ممکن برساند. تمامی روغن های صنعتی شرکت نفت بهران دارای استاندارد HSE می باشند که در بسیاری از کشورهای جهان این یک حسن محسوب می شود و در دیگر روغن های صنعتی تولید شده وجود ندارد.

مزایای و کاربرد واسکازین بهران

وجود ماشین آلات مختلف صنعتی در صنایع کاغذ سازی و کار کردن پیوسته آن بدون وجود خاموشی یک مزیت به حساب می آید و نبایستی از روغن های صنعتی غیر مجاز دیگر برای این گونه دستگاه ها استفاده شود زیرا موجب ضرر به کارخانه و صادرات کاغذ به دیگر کشورها خواهد شد. از این رو استفاده از واسکازین بهران برای صنایع کاغذ سازی یک انتخاب بهینه خواهد بود زیرا این روغن دارای مزایای ویژه زیر می باشد:

  • حفاظت قطعات از هرگونه ساییدگی و فرسودگی
  • میزان چسبندگی مناسب
  • پایدار در برابر کف شدن
  • دارا بودن خاصیت ضد زنگ
  • مقاومت خوب در برابر اکسیداسیون
  • مناسب برای کار با درجه حرارت زیاد