گریس نسوز

کاربرد گریس نسوز

کاربرد گریس نسوز

انواع گریس ها

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با مشخصات و ویژگی ها و همچنین کاربرد گریس نسوز در صنایع گوناگون امروزه آشنا سازیم, جهت دریافت اطلاعات کافی درباره این روانکار صنعتی تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

از کاربرد انواع گریس نسوز SKF  می توان به استفاده از آن در انواع ماشین آلات مختلف از جمله صنایع نساجی را نام برد که بسیاری از صاحبان بزرگ نساجی در کشور های مطرح دنیا از آن استفاده می کنند. دلیل مطرح بودن این برند سوئدی به دلیل استفاده از آزمایشگاه های مجهز و همچنین تست گیری در انواع دستگاه ها به منظور صحت محصول می باشد.

کاربرد گریس نسوز در کشور های مختلف:

استفاده از گریس نسوز SKF به دلیل پایداری و مقاومت بسیار خوب آن در برابر درجه حرارت زیاد و حفظ خاصیت آن در مدت زیاد و همچنین همیشه در مدار بودن دستگاه ها در ساخت نخ، پارچه و …، مورد استفاده کشور های بزرگ و رتبه برتر نساجی شده است و این امر به سبب کاربرد گریس نسوز می باشد. از بزرگترین شرکت های تولید کننده پوشاک و نساجی که از این برند در انواع ماشین آلات صنعتی خود استفاده می کنند می توان به: کشور چین، آمریکا، آلمان، ایتالیا، سوئد، ژاپن، ایتالیا هند و … اشاره کرد.

تمامی این کشور ها قطب صنعت نساجی در دنیا به حساب می آیند و در مدار بودن دائم دستگاه ها در کارخانه و تولید پیوسته انواع منسوجات در اولویت اول آن ها قرار دارند. البته صنعت نساجی در این چند سال اخیر بسیار گسترده تر از قبل شده است و فقط به تولید نخ نمی پردازد. در واقع می توان گفت تمامی مراحل مربوط به تولید الیاف، ایجاد نخ از تبدیل کردن الیاف، تولید پارچه ها با جنس های مختلف با تبدیل نخ های مختلف توسط دستگاه و همچنین ایجاد نقش و نگارهای مختلف بر روی پارچه با استفاده از رنگ و چاپ تمامی مراحلی است که در صنعت نساجی امروزه وجود دارد و هر اتاقک این کارخانه شامل چندین دستگاه می باشد که باید ۲۴ ساعته در حال کار باشند.

نیاز به روانکاری ماشین آلات مختلف در صنعت نساجی:

عموما یک کارخانه نساجی برای شروع کار و تولید حداقلی محصولات باید چندین ماشین آلات و دستگاه مختلف را برای شروع کار داشته باشد تا بتواند کسب و کار خود را راه اندازی کند. از مهمترین آن می توان به: دستگاه های مربوط به برش، دستگاه های مربوط به قسمت اتو کشی و بخار، دستگاه های رنگ آمیزی، ماشین آلات مربوط به چاپ تصاویر، نوشته و … بر روی پارچه، دستگاه های دوخت اشاره کرد.

تمامی این دستگاه ها دارای مدارات برقی بوده و از موتور های مختلفی تشکیل شده اند و در حین کار داغ می شوند و درجه حرارت بالایی را تولید می کنند. قطعات صنعتی موجود در این دستگاه ها عموما بلبرینگ و رولبرینگ بوده و چرخش این اجسام در سرعت های بالا علاوه بر تولید اصطکاک، حرارت بسیار بالایی نیز تولید می کنند که حفظ و پایداری این قطعات در کارخانه به شدت حائز اهمیت می باشد.

از این رو باید از روان کننده های بسیار مطلوبی برای این دسته از دستگاه ها و قطعات صنعتی استفاده شود که هم اصطکاک دستگاه را کم کند و هم طول عمر قطعات را بالا ببرد و همچنین نسبت به گرمای تولیدی مقاومت داشته باشد و خاصیت خود را از دست ندهد. از این رو بهترین گریس برای روان کنندگی این دسته از ماشین آلات استفاده از گریس نسوز SKF می باشد. چون مواد تشکیل دهنده آن از ۸۵ درصد روغن صنعتی پایه معدنی و یا طبیعی ایجاد شده و مابقی آن مواد افزودنی با توجه به شرایط استفاده در کارخانه می باشد. گریس نسوز SKF در مجموع برای کارخانه هایی که دارای دستگاه های مداوم کار هستند بسیار بازده خوبی دارد.

کاربرد گریس نسوز و مواد تشکیل دهنده آن:

وجود ترکیبات مختلف و به اندازه مناسب با توجه به نوع عملکرد آن در ساختار گریس نسوز SKF باعث محبوبیت این برند در بین دیگر برند ها شده است. عموما گریس ها حالت خمیری شکل داشته و میزان غلظت آن نسبت به روغن های معمولی بالاتر است که این علت به خاطر وجود غلیظ کننده ها می باشد که می تواند از لیتیم، کلسیم، آلومینیوم و … باشد که هر کدام برای دستگاه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. اما از دیگر خصوصیات گریس نسوز SKF می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از مواد با قابلیت ضد زنگ
  • بکارگیری از موادی که در برابر اکسایش مقاومت بالایی داشته باشد
  • بالا بردن تحمل پذیری دستگاه ها از جمله بلبرینگ ها در برابر فشار حداکثری با اضافه کردن ماده EP به گریس
  • مقاومت خوب در برابر گرمای زیاد و همچنین پایداری گریس در مدت زمان بسیار بالا در طول کار

که همین ویژگی های بارز این روانکار صنعتی سبب شده تا کاربرد گریس نسوز در صنایع امروزه افزایش یابد و اکثر صنعتگران به ویژه در کشور ایران ترجیه می دهند تا از آن برای روانکاری ماشین آلات و دستگاه های خود استفاده می کنند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع روانکار های صنعتی شرکت فیداراویل اعم از خرید و فروش روغن بهران اکسترا توربو دیزل ۲۰W50 و یا محصول روغن بهران توربو اکسترا ۱۵w-40 و حتی اطلاع از خرید و فروش انواع روغن بهران برش سایر مقالات قرار داده شده ی ما را در این وب سایت مطالعه نمایید.

بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل:

علاوه بر این موارد محصولات این برند به دلیل محبوبیت آن در بیشتر کشور های دنیا نمایندگی داشته و بالای ۱۳۰ کشور مختلف از این برند استفاده می کنند که بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل نیز به عنوان یکی از بزرگترین نمایندگی های فروش روغن صنعتی در برند های متنوع بهران از جمله روغن انتقال حرارت بهران و یا توربو دیزل همانند انواع روغن بهران توربو دیزل ۱۵w-40 و دیگر روغن بهران توربو اکسترا ۱۰w-40 و همچنین بهران کمپرسور VDL 68 و … می باشد که تمامی محصولات را با مطلوب ترین قیمت و اصل بودن جنس به فروش می رساند.

علاوه بر آن برای خرید و فروش گریس مولیکوت ، دریافت لیست قیمت خرید و فروش گریس گرافیتی و شناخت ویژگی هایی از محصولات در هنگام خرید و فروش گریس سیلیکونی می توانید با پشتیبان های فیدار اویل در ارتباط باشید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد قیمت روغن صنعتی, نحوه فروش روغن صنعتی و سوالات دیگر خود برای مثال خرید و فروش انواع روغن صنعتی هیدرولیک و یا اطلاع از لیست قیمت خرید و فروش واسکازین ۱۴۰ کافی است تا از مشاوران ماهر ما بهره گیرید.

اگر به دنبال تهیه ی انواع  زنجیر صنعتی و انواع بلبرینگ های صنعتی با کیفیت و قیمت مناسب در کشور ایران می باشید کافی است تا به وب سایت فیدارگستر رجوع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.