کاربرد گریس نسوز
خرید گریس نسوز
مارس 22, 2020
کاربرد گریس EP3
کاربرد گریس EP3 شرکت شل
مارس 26, 2020
کاربرد گریس نسوز

از کاربرد گریس نسوز SKF  می توان به استفاده از آن در انواع ماشین آلات مختلف از جمله صنایع نساجی را نام برد که بسیاری از صاحبان بزرگ نساجی در کشورهای مطرح دنیا از آن استفاده می کنند. دلیل مطرح بودن این برند سوئدی به دلیل استفاده از آزمایشگاه های مجهز و همچنین تست گیری در انواع دستگاه ها به منظور صحت محصول می باشد.

کاربرد گریس نسوز در کشور های مختلف:

استفاده از گریس نسوز SKF به دلیل پایداری و مقاومت بسیار خوب آن در برابر درجه حرارت زیاد و حفظ خاصیت آن در مدت زیاد و همچنین همیشه در مدار بودن دستگاه ها در ساخت نخ، پارچه و …، مورد استفاده کشورهای بزرگ و رتبه برتر نساجی شده است و این امر به سبب کاربرد گریس نسوز می باشد. از بزرگترین شرکت های تولید کننده پوشاک و نساجی که از این برند در انواع ماشین آلات صنعتی خود استفاده می کنند می توان به: چین، آمریکا، آلمان، ایتالیا، سوئد، ژاپن، ایتالیا هند و … اشاره کرد.

تمامی این کشورها قطب صنعت نساجی در دنیا به حساب می آیند و در مدار بودن دائم دستگاه ها در کارخانه و تولید پیوسته انواع منسوجات در اولویت اول آنها قرار دارند. البته صنعت نساجی در این چند سال اخیر بسیار گسترده تر از قبل شده است و فقط به تولید نخ نمی پردازد. در واقع می توان گفت تمامی مراحل مربوط به تولید الیاف، ایجاد نخ از تبدیل کردن الیاف، تولید پارچه ها با جنس های مختلف با تبدیل نخ های مختلف توسط دستگاه و همچنین ایجاد نقش و نگارهای مختلف بر روی پارچه با استفاده از رنگ و چاپ تمامی مراحلی است که در صنعت نساجی امروزه وجود دارد و هر اتاقک این کارخانه شامل چندین دستگاه می باشد که باید ۲۴ ساعته در حال کار باشند.

ماشین آلات مختلف در صنعت نساجی

عموما یک کارخانه نساجی برای شروع کار و تولید حداقلی محصولات باید چندین ماشین آلات و دستگاه مختلف را برای شروع کار داشته باشد تا بتواند کسب و کار خود را راه اندازی کند. از مهمترین آن می توان به: دستگاه های مربوط به برش، دستگاه های مربوط به قسمت اتو کشی و بخار، دستگاه های رنگ آمیزی، ماشین آلات مربوط به چاپ تصاویر، نوشته و … بر روی پارچه، دستگاه های دوخت اشاره کرد.

تمامی این دستگاه ها دارای مدارات برقی بوده و از موتور های مختلفی تشکیل شده اند و در حین کار داغ می شوند و درجه حرارت بالایی را تولید می کنند. قطعات صنعتی موجود در این دستگاه ها عموما بلبرینگ و رولبرینگ بوده و چرخش این اجسام در سرعت های بالا علاوه بر تولید اصطکاک، حرارت بسیار بالایی نیز تولید می کنند که حفظ و پایداری این قطعات در کارخانه به شدت حائز اهمیت می باشد.

از این رو باید از روان کننده های بسیار مطلوبی برای این دسته از دستگاه ها و قطعات صنعتی استفاده شود که هم اصطکاک دستگاه را کم کند و هم طول عمر قطعات را بالا ببرد و همچنین نسبت به گرمای تولیدی مقاومت داشته باشد و خاصیت خود را از دست ندهد. از این رو بهترین گریس برای روان کنندگی این دسته از ماشین آلات استفاده از گریس نسوز SKF می باشد. چون مواد تشکیل دهنده آن از ۸۵ درصد روغن صنعتی پایه معدنی و یا طبیعی ایجاد شده و مابقی آن مواد افزودنی با توجه به شرایط استفاده در کارخانه می باشد. گریس نسوز SKF در مجموع برای کارخانه هایی که دارای دستگاه های مداوم کار هستند بسیار بازده خوبی دارد.

مواد تشکیل دهنده گریس نسوز SKF

وجود ترکیبات مختلف و به اندازه مناسب با توجه به نوع عملکرد آن در ساختار گریس نسوز SKF باعث محبوبیت این برند در بین دیگر برندها شده است. عموما گریس ها حالت خمیری شکل داشته و میزان غلظت آن نسبت به روغن های معمولی بالاتر است که این علت به خاطر وجود غلیظ کننده ها می باشد که می تواند از لیتیم، کلسیم، آلومینیوم و … باشد که هر کدام برای دستگاه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. اما از دیگر خصوصیات گریس نسوز SKF می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از مواد با قابلیت ضد زنگ
  • بکارگیری از موادی که در برابر اکسایش مقاومت بالایی داشته باشد
  • بالا بردن تحمل پذیری دستگاه ها از جمله بلبرینگ ها در برابر فشار حداکثری با اضافه کردن ماده EP به گریس
  • مقاومت خوب در برابر گرمای زیاد و همچنین پایداری گریس در مدت زمان بسیار بالا در طول کارعلاوه بر این موارد،
  • محصولات این برند به دلیل محبوبیت آن در بیشتر کشورهای دنیا نمایندگی داشته و بالای ۱۳۰ کشور مختلف از این برند استفاده می کنند که شرکت فیدار گستر نیز یکی از بزرگترین نمایندگی  زنجیر صنعتی و انواع بلبرینگ ها در ایران بوده که تمامی محصولات را با مطلوب ترین قیمت و اصل بودن جنس به فروش می رساند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد قیمت روغن صنعتی, نحوه فروش روغن صنعتی و…کافی است تا از مشاوران ماهر ما بهره گیرید.