دانستنی های روغن صنعتی و گریس

پاک كردن لكه گريس و روغن از روی لباس

پاک كردن لكه گريس و روغن از روی لباس

پاک كردن لكه گريس و روغن از روی لباس به چه صورت است؟

در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه پاک كردن لكه گريس و روغن از روی لباس، اطلاعاتی را شرح دهیم. برای پاک کردن لکه گریس صنعتی از روی لباس یا پاک کردن لکه روغن صنعتی از روی لباس نیاز به طی مراحلی است که در ادامه شرح میدهیم.

از حلال روغن و گریس برای پاک كردن لكه گريس و روغن از روی لباس استفاده می شود. همچنین با آب و صابون، جوش شیرین و یا سایر مواد، می توان لکه ها را پاک نمود. در حالت کلی لباس یا پارچه را بر روی سطح صاف پهن کرده و در زیر آن حوله یا مقوایی قرار می دهیم و جوش شیرین را به مدت 15 دقیقه بر روی آن قسمت می ریزیم. بعد از طی این زمان لباس را آب داغ شسته و تا حذف کامل لکه این کار را ادامه می دهیم.

روغن و گریس صنعتی برای تعمیر و نگهداری تجهیزات و دستگاه ها استفاده می شود و در حین روانکاری ممکن است، لباس، دستگاه و غیره دچار به این مواد آغشته شوند. برای لکه زدایی صحیح بایستی از شوینده های مناسب استفاده کنید.

بسته به سطحی چربی که روی پارچه ریخته می توانید تمیزکاری را شروع کنید. در واقع پاک کردن لکه روغن از روی لباس، چندان کار سختی نیست. دقت کنید که استفاده از مواد شوینده قوی می تواند به تار و پود پارچه آسیب برساند.

به دلیل چسبندگی بیشتر، پاک کردن لکه گریس از روی لباس نسبت به روغن سخت است. شما می توانید از طریق مسواک، پودر بچه و اسپری WD-40 برای از بین بردن لکه های سخت استفاده کنید.

مواد تشکیل دهنده روغن و گریس صنعتی

با توجه به حالت چرب مانند روانکار ها، پاک كردن لكه گريس و روغن از روی لباس ممکن است دشوار به نظر برسد؛ زیرا مواد تشکیل دهنده روغن و گریس صنعتی از روغن پایه و مواد افزودنی ساخته شده است. علاوه بر این موارد در گریس صنعتی از مواد غلیظ کننده استفاده می شود تا به راحتی به دستگاه بچسبد.

روغن پایه از مواد سنتتیک، نیمه سنتتیک و معدنی ساخته می شود که با ترکیب با مواد افزودنی و غلیظ کننده و رعایت اصول اولیه، ماده مورد نظر برای کاهش انتقال حرارت، ساییدگی و اصطکاک ساخته می شود. پس از ساخت این ماده روانکار برای تجهیزات خودرو، دستگاه های صنعتی و غیره به کار می رود.

مثالی میزنیم؛ مکانیک ها از روغن موتور برای بهبود عملکرد اتوموبیل استفاده می کنند. سر و کار داشتن با این سیالات، ممکن است لکه هایی را بر روی لباس به وجود آورند که بافت پارچه را خراب می کند. بهترین کار این است که بلافاصله لکه را از بین ببرید؛ زیرا هر لکه قدیمی تر باشد، حذف آن سخت تر است. در ادامه محلولی را معرفی می کنیم که عملکرد مناسبی در از بین بردن لکه های روغن و گریس دارد.

پاک کننده گریس و روغن

پاک کننده گریس و روغن

روغن و گریس صنعتی دو ماده روانکار مایع و نیمه جامد است که برای امور صنعتی و غیر صنعتی استفاده می شود. در صورت اشتباه نمی توان این دو ماده را به راحتی با آب و صابون پاک کرد. لیگروئین یک نوع پاک کننده گریس و روغن است که به پاک كردن لكه گريس و روغن از روی لباس کمک زیادی می کند.

برای نتیجه گیری بهتر، هنگام استفاده از پاک کننده گریس و روغن به نکات زیر توجه نمایید:

  1. به طور مستقیم از حلال روغن و گریس استفاده نکنید؛ زیرا باعث پخش شدن لکه به سایر قسمت ها پارچه می شوید.
  2. ایمنی شرط اول استفاده از این مواد پاک کننده است. ماسک، دستکش و شرایط محیطی را در نظر داشته باشید.
  3. از باد گرم سشوار برای خشک کردن لکه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *