روغن صنعتی شل

روغن موتور شل در ایران

روغن موتور شل در ایران

معرفی روغن موتور شل در ایران

هدف این محتوا معرفی روغن موتور شل در ایران است. این محصولات از پر کاربرد ترین روانکار ها در صنایع محسوب می شوند. در این مقاله اطلاعات تخصصی و کاملی در رابطه با ویژگی های انواع روغن موتور شل اصلی را دریافت می نمایید. همچنین اقدامات لازم قبل از خرید این روانکار را شرح خواهیم داد. پس بهتر است تا پایان همراه ما باشید تا اگر قصد روغن صنعتی شل را دارید، به خوبی آن را شناسایی کنید.

در حال حاظر یکی از بهترین روانکار ها، روغن موتور شل در ایران و سایر کشور ها است که علت محبوبیت و فروش بالای آن، برخورداری از مقاومت حرارتی بالا و کاهش اصطکاک و ساییدگی قطعات می باشد. هر یک از انواع روغن موتور شل، بسته به نیاز های مشتری در حجم های مختلف در بازار فروش محصولات صنعتی عرضه می گردد که در ادامه با این روغن ها آشنا می شویم.

روغن موتور شل ساخت کجاست؟

روغن موتور شل ساخت کجاست؟ روغن موتور شل در ایران و دیگر کشورها بسیار پر طرفدار بوده؛ چرا که این شرکت چند ملیتی با ارائه روغن های صنعتی بی نظیر توانسته با توجهات زیادی را به خود جلب نمایید. روغن موتور های شل با ایجاد لایه کنترلی در برابر اسید و رسوبات از قطعات موتور محافظت می کند.

بنابراین روغن موتور شل ساخت کجاست و آیا روغن های آن سطح کیفی لازم را دارد؟ روغن موتور شل اصلی با ادغام شرکت هلندی شل و شرکت بریتانیایی رویال داچ در اروپا تشکیل شده است. این شرکت یکی از بهترین تولید کنندگان انواع روغن موتور شل در ایران و دنیا است. کیفیت بالا و مناسب روغن شل باعث جذب مشتریان زیادی شده است. از محصولات این شرکت می توان به انواع روغن و گریس اشاره کرد که هر یک کارایی متفاوتی از دیگری دارد.

مواد تشکیل دهنده انواع روغن موتور شل

انواع روغن موتور شل

برخی از روغن های موتور شرکت شل شامل:

  • روغن شل هلیکس برای خودرو های سبک
  • روغن شل ریمولا برای ماشین ماشین های سنگین
  • روغن شل ادونس برای موتور سیکلت

و انواع روغن موتور شل از مواد پایه زیر تشکیل می شود:

  1. معدنی
  2. سنتتیک
  3. نیمه سنتتیک

در انتها مواد افزودنی مخصوص به روغن پایه اضافه شده تا باعث تقویت و ایجاد خواص تازه به روغن صنعتی شل شود. این محصولات در جایی به کار می روند که نیاز به کاهش اصطکاک و روانکاری باشد.

با شروع کارکرد موتور، روغن پایه در مقابل تجزیه حرارتی و اکسیده شدن، قرار گرفته و دچار آلودگی می شود. برای جلوگیری از عدم کیفیت، مواد افزودنی با خواص پاک کنندگی خوب به آن اضافه می گردد. انتخاب روغن مناسب باعث کاهش ساییدگی قطعات متحرک موتور، پاکسازی قطعات از دوده، محافظت از خوردگی و زنگ زدگی قطعات در دماهای مختلف، خنک سازی قطعات درونی موتور شده و مابین سیلندر و پیستون آب بندی می شود.

به علت جهانی بودن کمپانی شل، شما می توانید انواع روغن موتور شل در ایران و دیگر کشور ها بیابید ولی از آنجایی که محصولات تقلبی در بازار وجود دارد، آن را از مراکز معتبر تهیه نمایید. محصولات شل اصل از بهترین کیفیت مواد اولیه ساخته شده که با گرانروی مناسب و ضریب اصطکاک پایین ارائه می شود.

تعویض روغن موتور

در این بخش پایانی می خواهیم درباره تعویض روغن موتور اطلاعاتی را به شما دهیم. تعویض به موقع روغن باعث حفاظت از قطعات فلزی و دیواره های داخلی موتور های بنزینی و دیزلی می شود؛ زیرا ماشین آلات مختلف بعد از هر چند مدت، نیاز به تعویض روغن موتور دارند.

روغن موتور شل با مصرف سوخت بهینه، مقاومت در برابر از دست دادن خواص و کنترل میزان تشکیل لجن می تواند یک محصول عالی و سازگار با سایر ترکیبات در موتور باشد. این روانکار صنعتی جز محصولات با کیفیتی است که طول عمر موتور را افزایش داده و باعث کاهش اصطکاک، خنک کردن و ایجاد تهویه مطبوع برای قطعات دستگاه می شود.

زمان تعویض روغن موتور برای هر دستگاه فرق می کند، مثلا برای خودرو از روی کیلومتر ماشین و دیگر دستگاه ها از روی زمان کارکرد و غیره محاسبه می شود. در مرحله اول کیفیت روغن را بررسی نمایید. برای ماشین از طریق گیج، غلظت و سطح کیفیت روغن و موتور را چک کنید. در مرحله بعد از فیلتر روغن استفاده شود و پس از آن می توانید به راحتی از ماشین بدون ایجاد سر و صدای اضافی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *