ضد یخ و ضد جوش

ضد یخ پارس یا کاسپین

ضد یخ پارس یا کاسپین

ضد یخ پارس یا کاسپین، کدام را بخریم؟

در این قسمت از مقاله می خواهیم اطلاعات کافی از ضد یخ پارس یا کاسپین را در اختیار شما قرار دهیم. این محصولات از دو برند ایرانی معتبر هستند که به عنوان مثال می توانید ضد یخ پارس سهند 4 لیتری را از سایت فیدار اویل خریداری نمایید.

هدف از خرید ضد یخ پارس یا کاسپین، رسیدن به دمای مطلوب جهت جلوگیری از یخ زدگی و جوش آمدن موتور ماشین آلات است. حال ممکن است هر یک از برندهای مذکور یک سری ویژگی های چون ضد کف، ضد رسوب، ضد خورندگی و غیره را به محصولات خود اضافه کنند که بر این اساس می توانید آن را خریداری کنید.

بهترین ضدیخ، محصولی است که قابلیت هایی چون پایداری شیمیایی، توانایی بالا در انتقال حرارت و حل شدن با آب، عدم بوی نامطلوب و کف و خورندگی را داشته باشد.

یکی از شایع ترین موارد در زمستان یا هوای سرد که با آن مواجه هستید، یخ زدن موتور و یا بالعکس در هوای گرم که باعث جوش آمدن مایعات درون رادیاتور خودرو می شود. برای کنترل دمای مطلوب در انواع ماشین آلات صنعتی، دیزلی و بنزینی سبک و سنگین بایستی از ضد یخ و ضد جوش مناسب استفاده شود.

ضد یخ پارس بهتر است یا کاسپین؟

یکی از سئوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که ضد یخ پارس بهتر است یا کاسپین؟ ضد یخ پارس سهند 4 لیتری و ضد یخ کاسپین 4 لیتری در مجموعه فیدار اویل به فروش می رسد. هر دو از تولیدات داخلی هستند که هنگام خرید می توانید از طریق دیتاشیت به مشخصات و ویژگی های آن پی ببرید.

از طرفی قیمت، خواص و مواد افزودنی برای جلوگیری از رسوب و کاویتاسیون را در ضد یخ ها بررسی نمایید. در واقع برای انتخاب ضد یخ پارس یا کاسپین باید دیتاشیت آن دو مدل بررسی کرده و بر اساس نیاز ماشین، ضد یخ را انتخاب نمایید. برای درک بهتر از این دو محصول، به طور جداگانه شرح می دهیم.

  • ضد یخ پارس

ضد یخ پارس

از خواص ضد یخ پارس می توان به پایداری شیمیایی بالا اشاره نمود. ضد یخ های این شرکت از پایه منو اتیلن گلیکول و دیگر افزودنی های پایه آلی ساخته شده برای حفاظت قطعات از ترک، شکستگی و یخ زدگی عالی است.

ضد یخ پارس برای خنک سازی انواع قطعات خودروهای دیزلی و بنزینی کارایی دارد که برای مشاهده مشخصات کامل از این محصول، می توانید به دسته بندی ضد یخ سایت فیدار اویل مراجعه کنید.

  • ضد یخ کاسپین

ضد یخ کاسپین همانند سایر ضد یخ و ضد جوش ها برای کاهش نقطه انجماد استفاده می شود. مواد شیمیایی موجود در آن تناسب با چهار فصل سال است تا مانع از یخ زدن و جوش آوردن شود.

ضد یخ کاسپین با قطعات پلاستیکی و واشر ها سازگاری دارد و با اطمینان از کیفیت آن می توانید برای خودروهای سنگین استفاده نمایید.

پس با توجه به موارد ذکر شده نمیتوان بطور قطعی به سئوال ضد یخ پارس بهتر است یا کاسپین، پاسخ داد؛ زیرا شما باید ضد یخی را تهیه کنید که متناسب با خودرو شما باشد. ولی از نظر کارایی و عملکرد با اطمینان می توان گفت که ضد یخ پارس سهند، پیشنهاد مناسبی برای وسایل نقلیه شما می باشد.

مواد تشکیل دهنده انواع ضد یخ

انواع ضد یخ در رنگ های صورتی، سبز و نارنجی اتیلن گلیکول با مواد افزودنی ضد کف، اکسایش و غیره تولید می شوند و ضد یخ پارس یا کاسپین نیز از این دسته هستند. این محصولات به صورت 50 درصد آب و 50 درصد ضد یخ بعد از طی 80 هزار کیلومتر (با توجه به نوع ماشین) تعویض می گردند.

انواع ضد یخ از مواد پایه زیر تشکیل می شوند:

  • ضد یخ روغنی از پایه مواد مدنی و روغنی بوده که به خوبی دمای رادیاتور را کنترل و از ایجاد رسوب جلوگیری می کند. معمولاً این محصولات برای قطعات مس و برنج تا 24 ماه احتیاجی به تعویض ندارند.
  • ضد یخ الکلی یا اسیدی با پایه الکلی است. این محلول طول عمر بسیار زیادی دارد و از لحاظ شیمیایی هم مقاومت مناسبی دارد. ماندگاری این محصولات تا 36 ماه برای رادیاتور آلومینیومی بوده و اگر به طور زیاد از آن استفاده کنید بدنه و قطعات موتور دچار خوردگی می شود.

نوع الکلی نسبت به روغنی نقطه اشتعال پایین تری دارد و رسوب بیشتری تولید می کند و به همین خاطر از ضد یخ روغنی بیشتر استفاده می شود. پس با توجه به نوع ماشین آلات و شرایط دمایی می توانید انواع ضدیخ ها را که از مواد مثل کلسیم کلرید، اتیلن گلایکول و غیره را تهیه نمایید.

ضد یخ پارس یا کاسپین از دسته ضد یخ های روغنی هستند که با فرمولاسیون خاص و دستگاه پیشرفته برای محافظت از آسیب های ناشی از دماهای شدید در موتور کارایی دارند. ضد یخ یا آنتی فریز ها ماده ای شیمیایی هستند که برای بهبود مصرف سوخت و کاهش نقطه انجماد در واحد های انرژی خورشیدی، سیستم تهویه هوا و دیگر تجهیزات مکانیکی کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *