ضد یخ و ضد جوش

ضد یخ و ضد جوش چیست

ضد یخ و ضد جوش چیست

ضد یخ و ضد جوش چیست و برای چه کاری استفاده می شود؟

ضد یخ و ضد جوش چیست؟ برای کنترل دمای مایعات از ضد یخ و ضد جوش استفاده می شود. این محصولات در برند های مختلف نظیر بهران و پارس در فیدار اویل موجود است و برای استعلام قیمت ضد یخ و ضد جوش با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید.

ضد یخ و ضد جوش هر دو یک محصول مشابه هستند؛ یعنی اگر این محصول را خریداری کرده اید، می توانید برای فصل های گرم و هم فصل سرد از آن استفاده کنید. پس این مایعات، نوعی سیال مشترک هستند که از یخ زدگی و جوش آمدن مایعات درون تجهیزات جلوگیری می کنند.

استفاده از ضد یخ و ضد جوش برای 4 فصل از سال مهم است. بهترین ضد یخ در ایران، خرید ضد یخ روغنی برای خودرو است که در حفاظت از قطعات موتور کارایی دارد.

شاید فکر کنید در تابستان نیازی به ضد یخ نیست، اما گرما و حرارت بیش از حد موتور، به خودرو آسیب می رساند. همچنین گاهی دیده می شود که برخی از رانندگان تنها از آب برای کنترل دما استفاده می کنند که باید بگوییم، آب توانایی خنثی سازی دما های بالا را ندارد و فقط بخشی از حرارت را کنترل می کند.

بنابراین منظور از ضد یخ و ضد جوش چیست؟ منظور از ضد یخ، جلوگیری از انجماد بوده و ضد جوش هم برای جلوگیری از افزایش حرارت در رادیاتور خودرو است. با توجه به عملکرد این محصولات، می توانید دمای آب را تا حد زیادی در سیستم خنک کننده کنترل کنید.

انواع ضد یخ ها

انواع ضد یخ ها

انواع ضد یخ ها بر اساس خواص و ویژگی های هر شرکت تولید کننده مشخص می گردد که تنوع مدل ها را در سایت فیدار اویل از برند های بهران و پارس مشاهده می نمایید.
انواع ضد یخ ها به نوعی مایعات ضد جوش و ضد انجماد در رادیاتور گویند که بیشتر از هر محلولی برای کنترل و حفظ تعادل دمای آب در زمستان و تابستان تاثیر گذار است.
برای خرید انواع ضد یخ ها نظیر خرید ضد یخ بهران دی، خرید ضد یخ بهران بهمن و یا استعلام قیمت ضد یخ پارس سهند می توانید از طریق پشتیبانی فیدار اویل اقدام نمایید.
انواع ضد یخ ها عبارت هستند از:
  • ضد یخ پایه روغنی
  • ضد یخ پایه الکل
این دو ضد یخ و ضد جوش از مواد تشکیل دهنده متفاوت تهیه شده اند که هر کدام از مزایای ویژه ای برخوردار هستند. برای مثال ضد یخ بهران از نوع روغنی است و در طی استفاده مشکلاتی چون تشکیل رسوب رخ نمی دهد. برای بهبود عملکرد و کارایی قطعات خودرو و دمای داخل موتور به آب درون رادیاتور به میزان مناسب ضد یخ اضافه کنید.

ضد یخ و ضد جوش روغنی

از آنجایی که رادیاتور از بخش های بسیار مهم در وسایل نقلیه است، در صورت عدم بکارگیری از آن در فصل زمستان برای موتور بسیار خطرناک می باشد. برای غلبه بر مشکلات این چنینی، بهترین کار استفاده 50 درصد آب و 50 درصد ضد یخ است است. استفاده عموم مردم در ایران از ضد یخ و ضد جوش روغنی، بیشتر از نوع اسیدی است و میزان آن با توجه به شرکت سازنده تعیین می گردد.

ضد یخ و ضد جوش روغنی در تابستان، مانع از جوش آمدن مایعات و تبخیر آن می شود، همچنین به دلیل روغنی بودن قسمت هایی مختلف موتور را روانکاری می کند تا کارکرد راحت تری داشته باشد.

برای هر نوع وسایل نقلیه همانند کامیون یا هر خودرو سبک و سنگین، بهترین کار استفاده از ضد یخ و ضد جوش روغنی است که در صورت استفاده شاهد عملکرد روان تر، نرم و پیوسته اتوموبیل خود خواهید بود.

ویژگی های ضد یخ و ضد جوش چیست؟ بهبود مصرف سوخت، افزایش طول عمر روغن، کنترل دما و محافظت از موتور از ویژگی های ضد یخ و ضد جوش روغنی است که در مقایسه با نوع اسیدی مانع از خرابی سیلندر می شود. از نظر نگهداری این محصولات راحت تر بوده و قیمت آن نیز بسیار مقرون به صرفه است.

چقدر ضد یخ بریزیم

چقدر ضد یخ بریزیم؟ میزان ضد یخ در اتوموبیل باید 50/50 و یا در برخی موارد 60/40 نسبت ضد یخ به آب است. از نکات مهم در خرید ضد یخ این است که هیچگاه از خنک کننده به جای ضد یخ استفاده نکنید.

چه موقع باید ضد یخ بریزیم؟ قبل از اینکه بدانید خودروی شما به ضد یخ نیاز دارد، بایستی نشتی آن را چک کنید. بوی شیرین در قسمت شاگرد و یا ایجاد لایه های چربی بر روی شیشه، یکی از راه های شناخت نشت ضد یخ است. حال با توجه به میزان نوع و کارکرد اتوموبیل نیاز به ضد یخ دارید ولی معمولا به طور سالانه نسبت به تعویض آن اقدام می کنند. ضد یخ برای خودرو های سواری تا دو سال هم پاسخگو است.

برای دو خودروی یکسان با شرایط متفاوت، زمان تعویض ضد یخ یکسان نیست. در آخر تمامی جوانب را در نظر بگیرید و طبق راهنمای محصول به تعویض ضد یح بپردازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *