روغن هیدرولیک فرمان
روغن هیدرولیک فرمان
آگوست 28, 2019
خرید روغن صنعتی
خرید روغن صنعتی
سپتامبر 11, 2019
بهران آذرخش

بهران آذرخش

بهران آذرخش – امروزه صاحبان خودرو برای بالا بردن طول عمر خودروهای خود هزینه های فراوانی را متقبل می شوند در این بین انتخاب روغن موتور مناسب در حفاظت از موتور نقش مهمی دارد و میتواند باعث شود موتور حتی در بدترین فشارها هم به خوبی کار کند

بهران آذرخش نوعی روغن موتور دیزلی مرغوب است که در انواع تک درجه ای و چند درجه ای ساخته و تولید میشوند باید توجه کنید که روغن های دیزلی را بنزینی اشتباه نگیرید البته پایه هر دوی این روغن ها روغن پایه است اما در افزودنی های خود با هم متفاوت اند علاوه بر آن روغن های دیزلی کربن بیشتری را جذب میکنند درحالی که موتور های بنزینی تمایل به جذب قیر و رطوبت دارند به طور خلاصه روغن موتور های دیزلی به خاطر قرار گرفتن در شرایط سخت نیاز به روغن های با افزودنی های بیشتر دارند بهران آذرخش نمونه ای از این روغن موتورهای دیزلی است

بهران آذرخش

این روغن موتور در موتور دیزلی خودرو ها و ژنراتورهای تولید برق و ماشین های سنگین راهسازی ، کامیون ها ، لوکومتیوها و قایق های ماهیگیری استفاده میشود .

این روغن موتور قادر است با ایجاد لغزندگی بین قطعات از ساییده شدن آن ها با هم جلوگیری کند

این روغن موتور علاوه بر عملکرد روانکاری و کم کردن سایش قطعات موتور قادر است کارهای مثل شست و شوی قطعات از دوده ، آب بندی فواصل بین قطعات ، محافظت از سطوح در برابر زنگ زدگی و ضربه ، جلوگیری از رسوب مواد زائد و معلق نگه داشتن آن ها را نیز انجام دهد

علاوه بر این ها به عنوان یک عامل خنک کننده و از بین برنده حرارت نیز استفاده میشود چون به گفته کارشناسان میتواند حرارت کف پیستون ها را بر اثر پاشیدن روغن کم کند

اکنون به بررسی سطوح کیفیت روغن بهران آذرخش موتورها میپردازیم:

CJ-4 :  روغن مخصوص انواع موتور های دیزلی چهارزمانه دور و سرعت بالا، مدل ۲۰۱۰ به بعد که به سیستم های کنترل آلودگی پیشرفته ای مانند مجهز بوده و سوخت دیزلی با غلظت گوگرد حداکثر ۵۰۰ppm مصرف می کنند.

Cl-4 : روغن مخصوص موتور‌های دیزلی چهارزمانه دور و سرعت بالا مدل سال ۲۰۰۲ که به سیستم کنترل آلودگی مانند EGR مجهز بوده و غلظت گوگرد سوخت مصرفی آنها حداکثر ۵/۰ درصد است. این روغن به روغن های CD, CE, CF-4, CG-4, CH-4 نیز می تواند استفاده شود.

CH-4 : روغن موتور مناسب برای موتور های دیزلی چهار زمانه دور و سرعت بالا مدل سال ۱۹۹۸ که غلظت گوگرد سوخت مصرفی آنها حداکثر ۵/۰ درصد است و به جای روغن های CD, CE, CF-4, CG-4 نیز می تواند استفاده شود.

CG-4 : روغن موتور مناسب برای موتور های دیزلی چهارزمانه سنگین ، دور و سرعت بالا مدل سال ۱۹۹۵ که غلظت گوگرد سوخت مصرفی آنها کمتر از ۵/۰ درصد است و به جای روغن های CD, CE, CF-4 نیز می تواند به کار رود.

CF-2 : روغن موتور مناسب برای موتور های دیزلی سنگین و دو زمانه که در سال ۱۹۹۴ معرفی شده است و می تواند جایگزین CD-II نیز باشد.

CF : روغن موتور مناسب ویژه موتور های دیزلی سنگین توربوشارژ و سوپر شارژ برای مصرف با سوخت هایی که بیش از ۰/۵ درصد گوگرد دارند و در سال ۱۹۹۴ معرفی شده است. این روغن می تواند جایگزین روغن های CD نیز باشد.

CE : وغن موتور مناسب برای موتور های دیزلی سنگین سوپر شارژ و توربوشارژ که در سال ۱۹۸۵ معرفی شده است و به جای روغن های CD , CC نیز می تواند به کار برده شود.

CD-ll : برای موتور های دو زمانه در سال ۱۹۸۵ معرفی شده است.

سری سی:

CD : برای موتور های دیزلی سوپر شارژ مناسب است و در سال ۱۹۵۵ معرفی شده است.

CC : برای موتور های دیزلی ساخته شده در سال ۱۹۶۱٫

CB : رای موتور های دیزلی ساخته شده در سال ۱۹۴۹

CA : برای موتور های دیزلی ساخته شده در سال های ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۰

 

جهت اطلاعات بیشتر درباره فروش روغنهای صنعتی با ما تماس بگیرید و یا به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

جهت دریافت اطلاعات درباره محصولات صنعتی دیگر به وب سایت قطعات صنعتی فیدارگستر مراجعه نمایید.