گریس نسوز

گریس نسوز پارس لیتیوم EP1

گریس نسوز پارس لیتیوم EP1

در واقع گریس نسوز پارس لیتیوم EP1 یکی از محبوب ترین گریس های موجود در کارخانجات بوده که بیشترین کاربرد آن در ماشین آلات سنگین و پرفشار می باشد. این محصول با دارا بودن مواد افزودنی EP نوع ۱ قادر است فشارهای بالا را کاملا خنثی کرده و تجهیزات را از آسیب های زیاد جلوگیری کند.

زیرا لیتیوم فلزی است که هم در برابر افزایش دما دچار واپاشی نشده و هم در مجاورت با آب آسیب پذیری کمتری دارد. به همین دلیل به نسبت دو گریس سدیم و کلسیم گران قیمت تر بوده و کاربرد بیشتری دارد. اما نوع EP دار آن خریداران بیشتری دارد زیرا علاوه بر خواص لیتیوم یک قابلیت مهم یعنی کاهش تنش مکانیکی به دلیل وجود ای پی را دارا است.

گریس نسوز پارس لیتیوم EP1 چه کاربردی دارد؟

از این رو گریس نسوز پارس لیتیوم EP1 دارای خواص زیادی نظیر عدم ورود آلودگی به درون تجهیز، جلوگیری از سایش، تحمل پذیری خوب دما و ضد رطوبت را دارا است. از دیگر مزیت های عمده این محصول به حالت پودر در آمدن آن در هنگام افزایش درجه حرارت می باشد که قابلیت ضد اشتعال داشته و چسبندگی بسیار مطلوبی را هم دارا است.

دوام پذیری بالا این گریس در هنگام مصرف بر روی تجهیزات مزیت دیگر این گریس به حساب می آید که در هنگام چرخش قطعات و حرکت با سرعت بالا به اطراف پخش نشده و از روی سطوح دیرتر کنده می شود. در فروش این محصول سه درجه بندی مختلف NLGI وجود دارد که ۹۰ درصد مشخصات آن یکسان بوده و تفاوت عمده در میزان نفوذ پذیری کارکرده می باشد که در ادامه با آنها آشنا می شوید.

گریس چند کاره پارس لیتیوم EP1:

به دلیل وجود انواع ماشین آلات بزرگ و کوچک در فضای تقریبا بسته و نیمه بسته انواع و اقسام آلودگی و مواد مختلف اسیدی و غیر اسیدی در مجاورت رطوبت در تمامی کارخانجات وجود دارد. از این رو برای روانکاری و بهبود عملکرد این دستگاه ها استفاده از گریس تک منظوره جوابگو نمی باشد. از این رو برندهای مختلف در صدد تهیه گریس های مختلف چند منظوره شدند که گریس نسوز پارس لیتیوم EP1 هم دقیقا یکی از این موارد بوده که توانسته است بهترین نوع گریس چندکاره را تولید کند. زیرا گریس با صابون کلسیم اگر چه در برابر آب و رطوبت مقاومت بالایی دارد اما مهمترین ضعف آن عدم تحمل دمای بالا می باشد. گریس سدیم هم بزرگترین مزیتش تحمل پذیری خوب دما بوده و به صورت تک کاره قادر است برای بسیاری از ماشین آلات مناسب باشد.

اما مهمترین عیب آن عدم تحمل رطوبت می باشد که مانع از استفاده آن در کارخانجات می شود. اما گریس نسوز پارس EP1 هر دو عیب دو گریس را پوشش داده و با ایجاد ساختاری منسجم تر و با برخورداری از خاصیت ضد فشار به بهترین شکل پاسخگو نیاز صنایع بزرگ و کوچک می باشد. چونکه پایه اصلی ساخت این گریس از لیتیوم ۱۲ هیدروکسی استئارت است. این ماده بسیار قدرتمند بوده و مهمترین علت آن در دوام پذیری گریس می باشد. در حالت کلی هم گریس های نوع ای پی ۳ برای مصارف عمومی و کاربردهای وسیع تر مورد استفاده قرار می گیرد اما نوع ای پی ۱ آن برای سیستم های دنده مرکزی مورد استفاده قرار می گیرند.

مواد تشکیل دهنده گریس EP1 پارس لیتیوم:

یک گریس مطلوب و پربازده باید دارای درصد مناسبی از روغن، مواد افزودنی و صابون به عنوان غلیظ کننده باشد. گریس پارس لیتیوم EP1 هم دارای درصد استانداردی از این مواد می باشد که همگی به صورت یکنواخت با یکدیگر ترکیب شده و در برابر افزایش دما تا حد معین و همچنین رطوبت و … ساختار یکپارچه خود را از دست نمی دهد. حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد این گریس را روغن تشکیل می دهد که مهمترین قسمت گریس به عنوان روانکار محسوب می شود. حدود ۱۰ درصد مواد غلیظ کننده بوده و حدود ۵ درصد هم حاوی مواد افزودنی مختلف به همراه EP می باشد.

مشخصه گریس پارس لیتیوم EP1:

مشخصه و یا دیتا شیت هر محصول به شما اطلاعاتی را در هنگام مصرف گریس می دهد که باید آن را رعایت کنید. این محصول در سه درجه مشخص تولید می شود که در همگی آنها دمای قطره ای شدن ۱۸۰ درجه سانتیگراد می باشد. این بدین معنی است که نباید دمای کاری برای گریس به این حد برسد زیرا تمامی ویژگی های اصلی آن از بین رفته و دچار تغییر فاز می شود.

این یعنی از حالت جامد خارج شده و دیگر نباید استفاده شود. طیف دمایی کاری برای این گریس در صنایع بین ۲۰ درجه منفی تا ۱۲۰ درجه گزارش شده است که در صورت افزایش دما به صورت مقطعی تا ۱۴۰ درجه هم جوابگو است. در دماهای زیر ۰ درجه هم قابلیت پمپ خوبی داشته و یخ نمی زند. میزان نفوذپذیری کارکرده در دمای ۲۵ درجه هم با افزایش NLGI کاهش می یابد. حتما مورد توجه قرار دهید که رنگ این گریس دچار تغییر نشده باشد و باید به رنگ قهوه ای باشد.

کاربردهای گریس پارس لیتیوم:

بیشترین کاربرد این محصول برای چرخ دنده های محصور شده و یاتاقان ها می باشد. زیرا از افزایش دما به دلیل کاهش اصطکاک بین دو تجهیز جلوگیری کرده و یک لایه حفاظتی و لغزنده مناسبی را بین تجهیزات درگیر ایجاد می کند. از دیگر کاربردهای این گریس می توان به استفاده در پمپ ها حتی در دمای پایین، جلوبندی خودروها، یاتاقان ها و کمپرسورها اشاره کرد.

درباره ما:

در صورت نیاز به خرید روغن بهران بردبار و یا خرید واسکازین ۱۴۰ و نیز خرید روغن بهران برش و حتی خرید روغن بهران اکسترا توربو دیزل ۲۰W50 و سایر روانکار های صنعتی اعم از گریس ها هم می توانید به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری محصول مورد نیاز خود را از ما با بهترین کیفیت و قیمت ها از تهیه نمایید.

به علاوه جهت اطلاع از قیمت روغن صنعتی هیدرولیک و یا روغن انتقال حرارت بهران و نیز روغن بردبار کافی است تا همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

همچنین برای خرید قطعات صنعتی دیگر همچون انواع بلبرینگ و زنجیر صنعتی به سایت فیدارگستر ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *