دانستنی های روغن صنعتی و گریس

روغن هیدرولیک فرمان

روغن هیدرولیک فرمان

جهت دریافت تمامی اطلاعات لازم در مورد روانکاری روغن هیدرولیک فرمان و زمان تعویض آن با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

زمانبندی تعویض روغن هیدرولیک فرمان:

یک قاعده عمومی در مورد روغن هیدرولیک فرمان وجود دارد که این نوع روغن صنعتی هر چهار سال یا بعد از 50000 مایل یعنی زمانی که به رنگ قهوه ای روشن تبدیل شد باید تعویض شود. برای تعویض روغن هیدرولیک فرمان نیاز است که روغن قدیمی را خارج کنید و روغن هیدرولیک تازه را جایگزین سازید.

سعی کنید همیشه از یک نوع روغن برای فرمان هیدرولیک خود استفاده نمایید و از ترکیب روغن های مختلف با یکدیگر پرهیز کنید.

روغن هیدرولیک فرمان

آشنایی با روش هایی جهت افزایش طول عمر این روانکار:

چگونه می توان روغن هیدرولیک را بیشتر و به مدت طولانی‌تری نگهداری کرد؟ چهار مورد ذیل می‌ تواند به شما کمک کند.

نگهداری این نوع روغن صنعتی در سیستم‌ های هیدرولیکی:

نخستین و واضح ترین موضوع این است که روغن را در داخل سیستم‌ های هیدرولیکی نگهداری کنید.

نشتی‌ های کم و پیوسته روغن هیدرولیک که شما هر روز، هر هفته و هر ماه مجبور هستید آن را تمیز کنید، برای شما هزینه بر است. لذا با تغییرات به موقع می ‌توان از هدر رفتن روغن هیدرولیک جلوگیری کرد.

خنک نگه داشتن این نوع روغن صنعتی:

دلایل فراوانی برای حفظ درجه حرارت مناسب کاری سیستم هیدرولیک در شرایط مناسب و پایدار وجود دارد. یکی از دلایل افزایش طول عمر روغن هیدرولیک, خنک نگه داشتن این نوع روغن است.

بر اساس قانون آرنیوس Arrhenius ، هر 10 درجه سانتی گراد افزایش دما، سرعت واکنش را دو برابر می ‌کند.

واکنش ‌های شیمیایی مرتبط با طول عمر روغن هیدرولیک شامل اکسیداسیون (به دلیل حضور هوا)  و هیدرولیز (به دلیل حضور آب) است.

بنابراین، هر چه روغن داغ تر باشد، سرعت این واکنش‌ ها سریع تر شده و به صورت نمایی افزایش می ‌یابد.

تعویض و پایش این نوع روغن صنعتی:

یکی از موثر ترین روش ‌ها برای حداکثر سازی عمر روغن هیدرولیک، استفاده از آنالیز روغن جهت تشخیص علمی زمان مناسب تعویض آن است.

آزمون‌ هایی از قبیل عدد اسیدی، عدد بازی یا RPVOT می ‌توانند برای تشخیص نقطه آغازین تخریب روغن و به دنبال آن برنامه ریزی برای تعویض روغن بکار روند.

خشک و تمیز نگه داشتن این نوع روغن صنعتی:

زمانی که سعی در حداکثر سازی طول عمر روغن دارید، تشخیص و کنترل عواملی هستند که مستقیما بر طول عمر روغن تاثیر می گذارند. آلودگی ‌هایی از قبیل هوا، گرما، آب و اثرات کاتالیستی فلزات, بر روی سرعت تخریب اکسیداسیونی روغن تاثیر مستقیم دارند.

اطلاعات لازم در مورد روغن هیدرولیک فرمان:

این روغن را می ‌توان پر مصرف ‌ترین روغن صنعتی نامید، از این ‌رو با توجه به مصرف بالا و کاربرد های متنوع و شرایط کاری گوناگون، این روغن نیز از تنوع بالایی برخوردار است.

به طور کلی وظایفی که از یک روغن هیدرولیک انتظار می رود، روان‌ کاری، انتقال نیرو، کاهش اصطکاک و سایش، محافظت از زنگ‌ زدگی اجزا و سازگاری با تمام اجزای سیستم است.

روغن‌ های هیدرولیک به‌شدت به آلودگی هایی که وارد آن‌ ها می شوند حساس بوده و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن‌ ها در اثر آلودگی و ایجاد شرایط سخت کاری تغییر می ‌کند.

بیشتر افراد بر این باور هستند که روغن هیدرولیک باید زمان کار‌کرد مشخصی داشته باشد، در حالی‌ که این موضوع در روغن ‌های صنعتی و به خصوص روغن هیدرولیک به تنوع تجهیزات، شرایط گوناگون کارکرد و نوع کاری که روغن در سیستم انجام می‌ دهد بستگی دارد.

از این رو نمی توان برای تمام انواع روغن‌ های هیدرولیک مورد استفاده خودرو های مختلف, زمان کارکرد یکسانی را تعریف نمود و آن را مبنای کار سیستم قرار داد.

دانستنی ها در مورد این نوع روغن صنعتی:

روغن های هیدرولیک عموما دارای افزودنی ‌هایی هستند که تجهیزات هیدرولیک را در مقابل سایش، خوردگی و اصطکاک محافظت می‌ کنند.

افرودنی‌ های این نوع روغن معمولا چند منظوره بوده و میزان آن‌ ها در روغن هیدرولیک نباید به هر دلیلی کاهش یابد.

تغییر در وضعیت روغن هیدرولیک به واسطه تیره شدن یا مات شدن ظاهری رنگ آن، استشمام بوی سوختگی از روغن، تغییرات در گرانروی یا ویسکوزیته و همچنین کف کردن آن قابل تشخیص است.

ادامه کار با روغن اکسید شده نیز منجر به تشدید سایش در تجهیزات متحرک و ایجاد مشکل در سیستم فرمان خودرو می‌ شود که باعث جمع شدن لجن در مخزن و لوله ‌ها می‌ گردد.

در صورتی‌ که هیچ یک از علائم فوق در روغن هیدرولیک مشاهده نشود، توصیه می‌ شود بر اساس توصیه شرکت سازنده و کارشناسان خودرو، این سیال پس از هر 120 هزار کیلومتر پیمایش خودرو به طور کامل تعویض شود. ضمنا به این نکته نیز باید توجه داشت که هرگز روغن‌ های هیدرولیک حتی با ویسکوزیته یکسان را نباید با هم مخلوط کرد.

این روانکار چه تاثیراتی دارد؟

در این قسمت از مقاله به توضیح تاثیرات مثبت و مزایای که این روانکار بر فرمان های خودرو ها دارد می پردازیم.

روغن صنعتی به طور کلی می ‌توان گفت که خاصیت روانکاری دارد و تاثیراتی که روغن هیدرولیک بر روی فرمان می گذارد عبارت است از:

  • مانع آسیب دیدن قطعات داخلی فرمان می شود.
  • تاثیر مثبتی در سلامتی خودرو دارد.
  • باعث نرم و روان شدن چرخش فرمان خودرو می شود.
  • باعث انتقال قدرت به فرمان هیدرولیک و سایر قسمت های خودرو می شود.

اطلاعاتی در مورد کیفیت تولید این نوع روغن صنعتی:

روغن هیدرولیک را شرکت روغن بهران تولید و به بازار عرضه می کند, این شرکت ایرانی دارای کیفیت بسیار بالایی است که توانست خود را در بازار داخلی ثابت کند.

جنس بسیار مرغوب و با کیفیت این محصولات باعث شده که مشتریان زیادی برای خریداری این محصول اقدام کنند.

دیگر اطلاعات :

همانطور که می دانید انواع روغن های صنعتی می توانند بر روی قطعات داخلی دستگاه تاثیر بسیار زیادی بگذارند به همین دلیل است که انتخاب روغن صنعتی برای دستگاه خود بسیار مهم می باشد.
روغن های صنعتی انواع متفاوتی دارند و شرکت معتبر بهران انواع روغن های صنعتی را برای انواع قطعات تولید و عرضه کرده است تا روغن های صنعتی بتوانند راحت‌تر بر روی قطعه موردنظر متمرکز شوند.

درباره ی محصولات ما :

شما با مراجعه به فروشگاه سایت ما علاوه بر خرید و فروش این محصول قادر به دریافت اطلاعات درباره خرید و فروش روغن بهران اکسترا توربو دیزل 20W50 و یا مدل روغن دنده خودرویی بهران سمند ویژه 85W140 و دیگر ورغن ها مثل خرید و فروش انواع روغن برش بهران هستید همچنین برای دریافت اطلاعاتی مثل قیمت‌ خرید و فروش گریس مولیکوت و یا لیست خرید و فروش گریس گرافیتی و و چگونگی خرید و فروش گریس سیلیکونی نیز می توانید با ما در ارتباط باشید.
ما همواره در تلاش هستیم تا با ارائه انواع محصولات به شما دوستان عزیز لذت شما را به همراه داشته باشیم

درباره بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل:

شما عزیزان با مراجعه به صفحه فروشگاه روغن صنعتی وب سایت بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل قادر به خریداری انواع محصولات صنعتی از جمله گریس و گریس نسوز در برند های متفاوت آنان مثل گریس فوکس و یا انواع روغن صنعتی در برند های روغن بهران از جمله روغن بهران هیدرولیک و یا روغن بهران بردبار و دیگر روغن بهران آذرخش ویژه 10 و نیز روغن صنعتی بهران حرارت به صورت آنلاین هستید, به علاوه می توانید به صورت حضوری نیز با مراجعه به شرکت ما محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنید.

شما عزیزان می‌ توانید اطلاعات بیشتری را در مورد قیمت روغن صنعتی و … را از طریق فروشگاه محصولات همین وب سایت به دست آورید و یا با بخش کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت فیدار دارای سایت های دیگری نیز می باشد که محصولات صنعتی را مانند انواع بلبرینگ و یا قطعاتی دیگر مثل انواع زنجیر صنعتی را با کیفیت و قیمت مناسب توزیع می کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *