خرید و قیمت روغن صنعتی با کیفیت تضمینی

زمان تعویض روغن دستگاه تراش

زمان تعویض روغن دستگاه تراش

زمان تعویض روغن دستگاه تراش چه موقع است و چه کارایی دارد؟

در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی در خصوص زمان تعویض روغن دستگاه تراش و معرفی روغن مناسب این دستگاه ها را در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که میدانید هر دستگاه صنعتی برای ادامه روند کارکرد درست، نیاز به روغن روانکاری مناسب از فروشگاه روغن صنعتی دارد. دستگاه تراش نیز یکی از همین تجهیزات است که در صنعت تراشکاری برای جلوگیری از خوردگی قطعات، روغن مخصوص تراش استفاده می شود.

زمان تعویض روغن دستگاه تراش و انتخاب روغن صنعتی با کیفیت از مورد توجه ترین محصولات برای مجموعه صنعتگران و کارخانه داران است؛ زیرا برای روانکاری و حرکت آسان قطعات به آن نیاز دارند. در صورتی که از روانکار مناسب استفاده نشود باعث افزایش دمای بیش از حد، سوختگی، واکنش شیمیایی، انبساط گرمایی می شود. این موارد شکستگی قطعات و خرابی دستگاه را در پی داشته و بایستی به موقع از روغن به کار گیرید.

از این رو‌ می‌ توان گفت وجود آن ها در صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که با توجه به انواع مختلف شان دارای قیمت های گوناگونی می باشند. با این وجود چیزی که بسیار مهم است، تعویض درست و به موقع روغن بوده که با توجه نوع و شرایط کارکرد دستگاه این زمان بدست می آید.

از مهمترین کارایی روغن تراش، انتقال حرارت خوب و پاکسازی آن از ذرات و آلودگی ها است. از طرفی آب نیز به عنوان بهترین پاک کننده شناخته می شود، اما در مواجهه با صنعت به هیچ وجه گزینه مناسبی برای پاک سازی برخی از آلودگی ها نخواهد بود؛ چرا که استفاده از آب می تواند زنگ زدگی و اکسایش در ابزارآلات را به وجود آورد. همین عامل صنعتگران را برای چاره اندیشی فراخواند تا اینکه انواع روانکارهای صنعتی به روی کار آورده شدند که هر کدام را برای مصارف خاص قابل استفاده هستند.

روغن دستگاه تراش چیست؟

با تغییر شکل قطعه در فرایند تراشکاری، گرمای زیادی تولید شده و هوایی که در قسمت وجود دارد، نمی تواند گرما را به بیرون هدایت کند و باعث گرم شدن سایر قسمت های دستگاه می شود. بنابراین هوا به تنهایی نمی تواند از عهده خنک کاری قطعات سنگین بر بیایید. در این زمان بایستی از روغن دستگاه تراش برای انجام برش های عمیق در مدت زمان زیاد استفاده کرد.

روغن دستگاه تراش یکی از روانکارهای صنعتی مهم برای کاهش ساییدگی و جلوگیری از خطرات ناشی از اصطکاک دستگاه های فلزکاری و تراشکاری است. با استفاده از این روغن، گرمای حاصل از کار کاهش یافته و بدون آسیب دیدگی روند صحیح پیش می رود. پس برای بهتر کار کردن تجهیزات زیر، بایستی به طور منظم از روغن دستگاه تراش استفاده شود.

 • مته کاری
 • پیچ تراشی
 • برشکاری با اره
 • حدیده کاری
 • داخل تراشی و رو تراشی

برای کنترل فساد روغن یا مقاومت در برابر آلودگی و بو، مواد افزودنی های خاصی به روغن پایه اضافه می کنند تا زمان تعویض روغن دستگاه تراش هیچ مشکلی نداشته باشید. پس چه روغنی برای دستگاه تراش مناسب است و چه ویژگی های دارد؟ بهترین روغن، روانکاری است که از ترکیبات غیر سمی، باکتری و قارچ ساخته شده باشد و با ایمنی و حفاظت از محیط زیست و سلامت افراد را تضمین کند.

این روغن ها در برند های ایرانی و خارجی تولید می شوند که با توجه به مدلی که تهیه می کنید، در زمان تعویض روغن دستگاه تراش عملکرد مناسبی برای عملیات ماشینکاری خواهند داشت. متاسفانه امروزه بسیاری از سودجویان با تولید و عرضه روغن با برند های تقلبی در بین برند های معتبر توانستند سود زیادی کسب کنند؛ از این رو خریداران باید با دقت بیشتری نسبت به خرید این محصولات از فروشگاه روغن صنعتی اقدام نمایند.

روغن بهران تراش

روغن بهران تراش

برای پاسخ به سئوال چه روغنی برای دستگاه تراش مناسب است؟ باید بگوییم که روغن بهران تراش یکی از روغن های مهم در دستگاه تراشکاری است که با به حداقل رساندن یا دفع اصطکاک، خنک کاری و پاک کنندگی بسیار خوب باعث انتقال حرارت و جلوگیری از خوردگی می شود. این محصول بنا به داشتن ویژگی های متفاوت نسبت به دیگر روغن ها باعث شده تا از آن برای دستگاه مختلف در دماهای مختلف استفاده شود.

در ضمن با بدست آوردن زمان تعویض روغن دستگاه تراش، به طور منظم از روغن بهران تراش که یکی از برند های معروف روغن صنعتی ایرانی است، استفاده کنید. قیمت روغن صنعتی بهران با توجه به کیفیت استاندارد آن، نسبتاً پایین بوده که این امر باعث افزایش متقاضیان این روغن شده است. بهران تراش از جمله بهترین روان کننده های مورد استفاده در صنعت تراشکاری و فلزکاری است که خاصیت های گسترده ای در تجهیزات سنگین با کاهش مصرف انرژی دارد.

از ویژگی های بهران تراش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فاقد مواد مضر مثل ترکیبات آمونیوم و نیتریت
 • مقاوم در برابر کف و رسوب
 • فیلتراسیون بسیار خوب
 • پاکسازی براده و تراشه از سطح قطعه
 • افزایش طول عمر ابزار
 • کنترل قطعه در دما پایدار هنگام زمان تراشکاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *