دانستنی های روغن صنعتی و گریس

روغن‌ صنعتی ضامن عملکرد صحیح ماشین‌آلات

روغن‌ صنعتی ضامن عملکرد صحیح ماشین‌آلات

روغن‌ صنعتی ضامن عملکرد صحیح ماشین‌آلات است, این روغنهای صنعتی به دسته‌ ی بزرگی از محصولات گفته می‌ شود که هر کدام از آن ‌ها خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوت و مخصوص به خود را برای کاربرد های متفاوت دارند اما همه آن ها دارای خاصیت روانکاری می باشند.

روغن‌ صنعتی ضامن عملکرد صحیح ماشین‌آلات است, چرا؟

روغن‌ صنعتی (Industrial Oils) چیست؟
روغن‌ های ساخته شده از نفت در صنایع برای روانکاری ماشین‌ آلات (ماشین‌آلات، ابزار و غیره) مورد استفاده قرار می‌ گیرند. گاهی از روغن ‌های گیاهی (به عنوان مثال، کاستور و یا کلزا) به عنوان افزودنی ، و همچنین به عنوان آنتی اکسید کننده، غلیظ کننده و خاصیت ضد خوردگی برای بهبود کیفیت و تولید روغن صنعتی استفاده می ‌کنند. طیف وسیع روغن‌ صنعتی همواره با به وجود آمدن برند های جدید، به‌ ویژه روغن‌ های سینتیک (به عنوان مثال، سیلیکون، پلی‌استر و فلورو هیدروکربن)، در حال افزایش است.

روغن‌ صنعتی ضامن عملکرد صحیح ماشین‌آلات

دسته‌ بندی روغن ‌های صنعتی و موارد استفاده از آن ها:

همان طور که برای شما عزیزان بازگو کردیم روغن‌ صنعتی ضامن عملکرد صحیح ماشین‌آلات می باشد, روغن‌ های صنعتی به واسطه گرانروی خود به انواع سبک، متوسط و سنگین تقسیم می‌ شوند. روغن ‌های سبک با گرانروی ۵-۱۰ سانتي استوك (۱ سانتی استوک=10-6 m2/sec) در دمای ۵۰ درجه سانتی ‌گراد و نقطه ذوب تا ۲۵- درجه سانتی‌ گراد، برای روانکاری ماشین ‌آلات با سرعت ‌بالا و بار کم استفاده می‌ شوند.

این گروه شامل روغن L (velosite) و روغن T (petrolatum) می باشد که برای روانکاری ماشین‌ آلات در صنایع نساجی استفاده می‌ شود؛ روغن جداکننده L، برای روان کاری ماشین‌ های سبک؛ مانند ماشین ‌آلات بافندگی استفاده می‌ گردد و روغن ابزار MVP ( با نقطه ذوب ۶۰- درجه سانتی گراد)، برای روانکاری دستگاه های نظارت و اندازه‌گیری مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

روغن‌ های صنعتی متوسط با گرانروی ۱۰-۵۰ سانتي استوك در دمای ۵۰ و دمای روان ‌شدن کمتر از ۳۰- درجه سانتی‌ گراد، به ‌منظور روانکاری ماشین‌ آلات با سرعت متوسط و بار متوسط استفاده می‌ شوند. این گروه شامل روغن ‌های روان کننده ماشین‌آلات، روغن جداکننده T و روغن تلگرافیک است.

این روغن‌ ها در بسیاری از بخش‌ های صنعت (صنعت سبک، فلزکاری و غیره)، عمدتاً برای روان کاری در موتور های کم قدرت و دستگاه‌ های هیدرولیکی ماشین‌آلات فلز کاری استفاده می‌ شوند. روغن ‌های صنعتی سنگین با دمای روان ‌شدن ۱۰-۳۰ سانتي استوك در دمای ۱۰۰ درجه سانتی ‌گراد و دمای روان ‌شدن نسبتاً بالا، برای روانکاری تجهیزات صنعتی با سرعت کم و تحت بار های سنگین مورد استفاده قرار می‌ گیرند, به عنوان مثال: ماشین ‌آلات مربوط به کوره و پرس و چرخ‌ دنده ‌ها.

اطلاعات بیشتر در این زمینه:

علاوه بر سه گروه ذکر شده در قسمت بالای این مقاله، روغن‌ صنعتی همچنین شامل روغن‌ های ابزار، با گرانروی نسبتاً بالا (۱۰-۲۰ سانتي استوك در ۵۰ درجه سانتی‌ گراد) و دمای روان ‌شدن پایین (تا ۷۰- درجه سانتی‌ گراد) برای آزمایش و اندازه‌گیری دستگاه ‌های روان کاری می‌ باشد.

روغن‌ ساعت با گرانروی ۲۰-۳۰ سانتي استوك در دمای ۵۰ درجه سانتی ‌گراد و دمای روان ‌شدن پایین تا ۲۰- درجه سانتی ‌گراد؛ روغن توربین با گرانروی ۲۰-۵۰ سانتي استوك در دمای ۵۰ درجه سانتی ‌گراد و دمای روان ‌شدن پایین تا ۱۵- درجه سانتی‌ گراد و همچنین دارای خواص آنتی اکسید کننده و حلال پذیری خوب برای روانکاری بلبرینگ و قطعات جانبی در توربین‌ های آب و بخار با گردش روغن در آن‌ ها است.

شما در فروشگاه سایت ما قادر به خرید و فروش انواع محصولات صنعتی از جمله گریس فوکس و یا مدل روغن هیدرولیک یا قادر به گریس نسوز   هستید همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت واسکازین 140 و یا قیمت واسکازین 140 بهران با ما در ارتباط باشید.

بررسی بیشتر:

روغن‌های کمپرسور دارای ثبات بالا، نقطه‌ فلاش بالا (۲۱۰ تا ۲۷۰ درجه سانتی‌گراد) و گرانروی بالا (۱۰-۲۰ سانتی استوك در دمای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد) هستند و برای روانکاری کمپرسور های رفت و برگشتی و دوار استفاده می‌ شوند.

آخرین گروه شامل روغن یخچال است که برای روانکاری کمپرسور ها در ماشین ‌آلات سردخانه ‌ها مناسب است: KhA (frigus)، برای کمپرسور های آمونیاک و دی ‌اکسید کربن و KhF-12 (نقطه ذوب ۴۰- درجه سانتی‌گراد) و KhF-22 (نقطه ذوب ۶۰- درجه سانتی‌گراد) برای کمپرسور های فرون.

روغن هیدرولیک یک گروه خاص از روغن‌ صنعتی است, آن‌ها به عنوان یک مایع در دستگاه‌ های مختلف هیدرولیکی مانند دستگاه ‌های ترمز خودرو ها و در هیدرولیک درایو های ماشین‌ آلات استفاده می‌ شوند و همه آن ‌ها دارای دمای روان ‌شدن پایین (تا ۷۰- درجه سانتی‌گراد)، درجه خلوص بالا و ثبات اکسیداسیون هستند.

محصولات شرکت فیداراویل:

شما با مراجعه به فروشگاه سایت بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل قادر به خرید انواع روانکار ها در برند های متنوع و معتبر آن ها می باشید و می توانید محصولاتی همچون روغن صنعتی حرارتی و … را با بهترین کیفیت ها و قیمت ها خریداری کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر نظیر قیمت خرید و فروش روغن بهران اکسترا توربو دیزل 20W50 و قیمت روغن دنده خودرویی بهران سمند ویژه 85W140 و یا قیمت خرید و فروش انواع روغن صنعتی هیدرولیک و یا اطلاع از خرید و فروش انواع روغن بهران برش و غیره می توانید با ما در ارتباط باشید.

بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل یکی از توزیع کنندگان معتبر و بزرگ است که در زمینه فروش روغن صنعتی در برند های مختلف بهران از جمله بهران هیدرولیک,بهران حرارت,بهران آذرخش و همچنین بهران بردبار و انواع گریس به ویژه گریس نسوز و … فعالیت می کند.

شرکت فیدارگستر دارای محصولات متفاوتی همانند انواع زنجیر صنعتی و انواع بلبرینگ می باشد, شما عزیزان می توانید در صورت تمایل از سایت این شرکت بازدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *