انواع روغن بهران حرارت
انواع روغن بهران حرارت
می 24, 2020
مشخصات فنی گریس
Spread the love

مشخصات فنی گریس

بلبرینگ ها و رولبرینگ ها همانطور که می دانید برای کارکرد درست به روانکاری نیاز دارند. برای اینکه بتوانید روانکار مناسب را برای قطع خود انتخاب کنید نیاز است که مشخصات فنی گریس را بدانید

کارکرد و مشخصات اصلی و فنی گریس ها:

گریس های نسوز بیشتر برای قطعاتی به کار می‌رود که در طولانی مدت کار می کنند همان طور که می دانید گریس ها به روان شدن کار دستگاه کمک می کند و همچنین از آسیب دیدن دستگاه در حین کار جلوگیری می کنند.

اما نکته بسیار مهمی که درباره آنها باید به خاطر داشته باشیم این است که گریس ها را اگر باهم ترکیب کنیم خاصیت اصلی خود را از دست می‌دهند زیرا هر یک از گریس ها ترکیب شیمیایی خاص خود را دارند و کات کردن آن ها باعث شده که فرمولاسیون آن ها دیگر نتوانند کار اصلی خود را انجام دهند.

حالت اصلی گریس ها:

گریس ها اصولاً از روغن های پایه ساخته می شوند و بعد از آن سفت کننده و یا جامد کننده را به آن اضافه می کنند تا حالت جامد یا نیمه جامد را به خود بگیرد.
برخی از گریس ها در بازار وجود دارد که خیلی سفت هستند اما برخی دیگر نیز هستند که خاصیت چسبندگی کمی داردند. تمامی ویژگی ها به مقدار سفت کننده و جامد کننده بستگی دارد

دما های مختلف:

تمام قطعاتی که برای روانکاری از گریس ها و روغن های صنعتی استفاده می کنند.

ویژگی های متفاوتی دارند برخی از آنها در دمای بسیار بالا کار می‌کنم و برخی دیگر سرعت زیادی برای انجام کار خود دارند.
تمامی ویژگی‌ها باعث شده که گریس ها را نیز با توجه به کارکرد دستگاهی که قرار است از آن ها استفاده کنند بسازند
به همین دلیل مشخصات فنی گریس ها با هم متفاوت است.

می توانید انواع برند های روغن های صنعتی مثل روغن بهران و یا روغن توتال را مشاهده و در فروشگاه ما خریداری کنید .

روغن های پایه :

روغن پایه ها اصولاً به دو گروه تقسیم می شوند یکی از آنها سینتیک و دیگری معدنی نام دارد.
می توان گفت مقدار زیادی حدود ۹۵ درصد گریس ها را روغن پایه تشکیل می دهد و ۵ درصد باقی مانده را می توان گفت که از هیدروکربن ها و مواد شیمیایی مصنوعی می سازند.

روغن های مصنوعی نیز وجود دارند که تقریباً با همین مقدار ترکیبات هستند اما مواد دیگری نیز به آنها اضافه می‌شود که فرمولاسیون مخصوص به خود را دارند

نکاتی که راجع به روغن های پایه می توان اشاره کرد این است که در صورتی که روغن های معدنی و روغن های سینتیک در مقابل وزش باد گرم قرار بگیرد مشخصات آن‌ها دچار مشکل می شود و کارکرد آن ها به درستی عمل نمی کند.

مواد افزودنی گریس ها:

ماده افزودنی جزء فرمولاسیون اصلی ترکیبات نیست.

در حالت عادی می توان آن را یک ماده اضافی در نظر گرفت و برای کارکرد بهتر و عملکرد صحیح به روغن پای اضافه می‌شود. گاهی نیز خاصیت سفت را در گریس دارد.

همچنین از آن ها برای بهبود ویژگی های گریس ها مثل عدم خوردگی و عاقبت در برابر آب و غیره اشاره کرد.

روغن های صنعتی انواع مختلفی دارد مثل روغن حرارت بهران یا روغن آذرخش که آن ها را می توانید در بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل مشاهده کنید. همچنین می توانید با ما در تماس باشید تا از محصولات جدیدمان مثل روغن هیدرولیک بهران و روغن بردبار ویژگی های آن با خبر شوید

 

حتما بخوانید  گریس آنتی سیز