روغن توتال چیست

فرق روغن توتال 5000 با 7000

فرق روغن توتال 5000 با 7000

فرق روغن توتال 5000 با 7000 چیست؟

در این پست از فیدار اویل قصد داریم فرق روغن توتال 5000 با 7000 را بیان کنیم. ابتدا باید بگویم که روغن های صنعتی از ترکیبات روغن پایه و مواد افزودنی خاص برای انواع دستگاه ها در شرایط کاری مختلف ساخته می شوند. یکی از انواع روغن صنعتی، روغن موتور بوده که با کاربردهای گوناگون موجب روانکاری و انتقال حرارت مناسب در قطعات موتور دستگاه می گردد.

روغن موتور گرید های مختلفی را شامل می شوند که برای درک بهتر فرق روغن توتال 5000 با 7000 را در ادامه توضیح خواهیم داد. روغن موتور توتال 20w50 و روغن موتور توتال 10w40، دو محصول متفاوت که باعث روانکاری و حرکت آسان قطعات می شود. البته شباهت هایی هم دارند؛ مثلا هر دو با سطح کیفی SL/CF، برای مصارف سوخت بنزینی و دیزلی استفاده می شوند و در محیط های سر پوشیده و به دور از نور خورشید نگه داری می شوند.

روغن صنعتی یکی از محصولات پر کاربرد در صنعت است و مهمترین وظیفه این محصول، روانکاری می باشد تا از سائیدگی و خوردگی قطعات جلوگیری شود. حال سئوالی که پیش می آید این است که اصلاً روغن توتال ۷۰۰۰ یا روغن توتال 5000 چه روغن هایی هستند؟ معمولاً این اعداد برای روغن موتور بوده و در مدل Quartz، روغن های توتال این اعداد را مشاهده می کنید.

پس فرق روغن توتال 5000 با 7000 چیست؟

 • روغن موتور توتال Quartz 7000: نوعی روغن موتور با گرید 10w40 با روغن پایه تمام سنتتیک برای انواع موتور های توربو شارژ، دیزلی و بنزینی کاربرد دارد.
 • روغن موتور توتال Quartz 5000: نوعی روغن موتور با گرید 20w50 از روغن پایه معدنی درجه یک است که برای موتور های دیزلی و بنزینی مناسب می باشد.

مواد تشکیل دهنده روغن موتور توتال

همانطور که می دانید برای کاهش سر و صدا، اصطکاک، اکسیداسیون و دیگر کاربرد ها نیاز به روغن مناسب دارید، از این رو فرق روغن توتال 5000 با 7000 را در اینجا می توانید بیابید. هر یک از این روغن ها برای قطعاتی خاصی تولید شده اند که به دلیل وجود مواد افزودنی مانند مواد ضد زنگ، ضد رسوب و غیره برای کارهای مختلف استفاده می شوند.

مواد تشکیل دهنده روغن موتور توتال از مواد پایه زیر تشکیل می شود:

 1. روغن معدنی
 2. روغن مصنوعی
 3. روغن نیمه مصنوعی

این مواد از مهمترین بخش ها در ساخت روغن می باشد؛ بطوریکه بین 80 تا 90 درصد از روغن پایه است. پس مواد تشکیل دهنده روغن موتور توتال بسته به نوع روغنی که خریداری کرده اید از افزاینده هایی چون مواد کاهش دهنده نقطه ریزش، بهبود دهنده شاخص ویسکوزیته، آنتی اکسیدان، ضد سایش، کف زدا، بازدارنده خوردگی و زنگ زدگی استفاده می کند.

انواع روغن توتال اصل چه خصوصیاتی دارد؟

روغن توتال اصل

در زیر برخی از پر کاربرد ترین و پر مصرف ترین انواع روغن توتال اصل را که امروزه بسیاری مردم از آنان استفاده می کنند را نام برده ایم:

 • روغن موتور
 • روغن دنده صنعتی
 • روغن دیزل ژنراتور
 • روغن های کمپرسور
 • روغن های انتقال حرارت
 • روغن توربین
 • روغن گردشی و هیدرولیک
 • روغن های چند منظوره ماشین آلات کشاورزی یا سنگین
 • روغن ترانسفورمر

با توجه به فرمولاسیون روغن توتال اصل، می توانید بهترین روغن را با ویژگی هایی چون کاهش مصرف سوخت، کاهش زنگ زدگی و فرسایش را تهیه نمایید. پایه ی تولید این روغن های صنعتی گیاهی یا نفتی بوده که در آغاز از روغن های حیوانی و یا گیاهی ساخته می شدند، اما به علت ماندگاری بسیار کم آن و نیز پیشرفت کردن صنعت از نفت استفاده شد که دارای ماندگاری بیشتر و بهتری نسبت به دوره های قبل دارد. در آخر با گذشت زمان و نیاز روز افزون انسان ها با فعل و افعال شیمیایی و افزودن دیگر مواد افزودنی باعث شد کیفیت روغن صنعتی بالا رود.

جدا از آنالیز روغن، سالم بودن بسته بندی، پلمپ و بررسی دیتاشیت، یکی از راه های شناسایی روغن توتال اصل از تقلبی، قیمت گذاری آن است؛ زیرا این محصولات از برند معروف توتال بوده و همانطور که میدانید قیمت آن به علت کارایی فوق العاده و خارجی بودن، نسبتاً بالا است.

اگر یک محصول بیشتر از حد طبیعی قیمتش کاهش یافته پیشنهاد می شود آن محصول را خریداری نکنید مخصوصاً اگر آنلاین خرید می کنید. تجربه نشان داده، در اکثر موارد تخفیف‌ های زیاد محصولاتی که در سایت ها یا شبکه‌ های اجتماعی نمایش داده می شود به دست مشتری نرسیده یا محصولات تاریخ مصرف گذشته یا تقلبی را تهیه کرده اند؛ به این معنی که کیفیت محصولاتی که به مشتریان نشان داده می شود خیلی متفاوت تر و پایین تر از آن چیزی است که به دست مشتری می رسد.

در نهایت فرق روغن توتال 5000 با 7000 را دانستیم و برای تکمیل این اطلاعات باید بگوییم که هر روغن عملکرد متفاوتی برای ماشین آلات به وجود می آورند. مثلا روغن توتال ۷۰۰۰ برای تمام فصول استفاده می شوند و در شرایط سخت عملکرد خود را کنترل می کنند. ولی روغن توتال 5000 به دلیل استفاده از روغن پایه معدنی برای عملکردهای سبک و نیمه سنگین مناسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *