روغن صنعتی شل

روش های تشخیص روغن موتور شل اصلی

روغن موتور شل اصلی

روش های تشخیص روغن موتور شل اصلی از تقلبی

در این پست می خواهیم نحوه تشخیص روغن موتور شل اصلی از تقلبی را بیان کنیم و بگوییم که روغن موتور شل ساخت کجاست. روغن های موتور همانند دیگر روغن های صنعتی از روغن پایه و افزودنی های خاصی تشکیل شده اند که مثل یک لایه محافظ برای پوشش دهی اجزای موتور ماشین آلات مختلف استفاده می شوند.

یکی از مهمترین مواردی که در هنگام خرید روغن شل بایستی به آن توجه ویژه ای داشته باشید، خرید از مراکز معتبر با ضمانت نامه است؛ زیرا نمونه های تقلبی از شرکت های معتبری مثل شل بسیار است.

حتما میدانید که در صورت استفاده از محصولات تقلبی، نبایستی دیگر توقع کارکرد مثل روغن موتور شل اصلی را داشت. در برخی موارد این روغن ها طوری شبیه اصل آن ساخته می شوند که در تشخیص ممکن است، اشتباه کنید. ولی در زیر روش های شناسایی روغن اصلی از تقلبی را شرح دادیم:

 1. بررسی تاریخ انتقضا محصول (ممکن است محصول اصل باشد ولی به علت تاریخ مصرف گذشته به قیمت پایین تر خریداری کنید.)
 2. خرید از مراکز معتبر با شرط اصل بودن
 3. بدنه محصول کاملا سالم و پلمپ باشد
 4. برچسب و هلوگرام شرکت را با نمونه های اصلی مقایسه کنید؛ زیرا برچسب آن محصول نشان دهنده اصالت کالا است.
 5. هر محصول دارای دیتاشیت می باشد
 6. پس از باز کردن رنگ غیر طبیعی یا بویی مثل نفت نداشته باشد.

همچنین برخی از کلاهبردارن، روغن موتور شل اصلی را با نمونه های فیک آن جا به جا می کند. دقت کنید که بسته خریداری شده کاملاً پلمپ و بدون آسیب دیدگی باشد. با این حال بهترین کار آن است که محصولات خود را به خصوص روغن های خارجی را از مراکز معتبر تهیه کنید.

انواع روغن شل

برای حرکت ساده و آسان در قطعات از انواع روغن شل به عنوان مایعاتی روان در صنایع مختلف با کاربرد های خاص جهت روانکاری تجهیزات و ماشین آلات صنعتی می باشد که در زیر برخی از روغن های مهم را نام برده ایم:

 • روغن دنده صنعتی شل
 • روغن توربین
 • روغن هیدرولیک شل
 • روغن کمپرسور شل
 • روغن موتور شل

هر یک از انواع روغن شل در سری های مختلف با محدوده دمای مختلف ارائه می شوند که از دیدگاه گرانروی انواع روغن موتور شل اصلی به دو دسته ی کلی تقسیم شده که دسته اول روغن های تک درجه ای و دسته ی دیگر روغن های چند درجه ای هستند و معمولا به اسم چهار فصل شناخته می شوند. با در نظر گرفتن پیشرفت پیشرانه خودروها، روغن موتور های تک درجه ای به فراموشی سپرده شده اند و بازار اصلی در اختیار روغن موتور های چهار فصلی یا روغن موتور چند درجه ای قرار دارد که بر اساس استاندارد SAE (انجمن مهندسی موتور) روغن شل نیز در رده روغن های چند درجه ای دسته بندی شده است.

همچنین نوع بسته بندی، قیمت، ساختار و بررسی بارکد راهکارهای ساده ای هستند که هنگام خرید روغن شل می توانید در تشخیص انواع روغن های اصل به کار ببرید.

روغن موتور شل هلیکس

روغن موتور شل هلیکس

یک از انواع روغن موتورهای شل، روغن موتور شل هلیکس است که با توجه به خاصیت هایی ویژه ای که در موتور ماشین دارد، به راحتی ذرات معلق و ناخالصی ها را جذب می کند تا آسیبی به موتور نرسد. به همین خاطر است که پس از اتمام این نوع خواص، بایستی به سرعت اقدام به تعویض نمایید.

این روغن یکی از محصولات شرکت شل است که تاییدیه از کمپانی های برتر خودرو سازی را دارد. روغن موتور شل هلیکس ساییدگی بین قطعات موتور را کاسته تا در نهایت موجب خنک سازی قطعات داخلی موتور می شود. کاهش مصرف سوخت، محافظت کردن از قطعات داخلی موتور در برابر خوردگی، کارکرد بهینه قطعات متحرک موتور در دما های مختلف و آب بندی بین سیلندر و پیستون از دیگر وظایف یک روغن موتور مناسب است.

روغن موتور شل ساخت کجاست

روغن شل جزء روغن ها پر طرفدار و درجه یک خارجی است که از گرمایش و سایش، رسوب، خوردگی، زنگ زدگی و تولید آلاینده جلوگیری می کند و راندمان و طول عمر دستگاه را افزایش می دهد.

روغن موتور شل ساخت کجاست؟ یک شرکت چند ملیتی (هلندی و بریتانیایی) است که دفتر مرکزی آن در لندن است. روغن موتور شل اصلی دارای قوام مناسبی است که این مورد در روانکاری بسیار مهم است. در واقع بیش از حد ضخیم یا نازک بودن روغن می تواند به دستگاه شما آسیب برساند. بنابراین ویسکوزیته آن بسیار مهم است؛ زیرا موجب کم شدن اصطکاک بین سطوح در تماس و کاهش گرمای ناشی از زمان حرکت سطوح در قطعات می شود.

روغن های تقلبی به عملکرد دستگاه شما آسیب می رساند و شما از طریق رنگ، بو و ویسکوزیته می توانید تا حدود زیادی به اصل بودن آن پی ببرید. اینکه می گوییم روغن اصل و معتبر را تهیه کنید، بدین معناست که دیگر نگرانی از بابت دستگاه خود نخواهید داشت و خیالتان از بابت تجهیزات گران قیمت تان آسوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *