روغن توتال چیست

روغن توتال ساخت کجاست

روغن توتال ساخت کجاست و از کجا بخریم؟

روغن توتال ساخت کجاست و از کجا بخریم؟

روغن توتال ساخت کجاست؟ و از چه مراکزی خریداری کنیم؟ توتال یک برند اروپایی معروف است که برای خرید روغن توتال اصلی از مراکز معتبر فروش روغن و گریس صنعتی تهیه شود.

ممکن است برایتان این سوال پیش بیایید که برای خرید روغن توتال اصلی به چه مراکزی مراجعه کنیم؟ فیدار اویل یکی از مراکز فروش روغن و گریس صنعتی توتال است که که به صورت آنلاین و حضوری فعالیت دارد. شما با مراجعه به دسته بندی خرید روغن توتال، مشخصات و اطلاعات لازم را درباره روغن های این شرکت را دریافت می نمایید.

اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم که روغن توتال ساخت کجاست؟ باید بگوییم که روغن توتال ساخت کشور فرانسه است که شرکت آن در مرکز پاریس قرار دارد. این شرکت در زمینه پالایش فراورده های نفتی و تولید روانکار های مختلف فعالیت گسترده در عرصه بین المللی دارد.

توتال یک شرکت نفتی بزرگ در سطح بین اللملی است که محصولات آن در بسیاری از کشورها برای مصارف صنعتی و خودرویی صادر می شود. این شرکت بزرگ از سال 1924 تاکنون، روغن و گریس صنعتی، از پایه روغن های سنتتیک، نیمه سنتتیک و معدنی در گرید های مختلف تولید کرده است.

روغن توتال اصلی و تقلبی

برای تشخیص روغن توتال اصلی و تقلبی به نکات زیر توجه نمایید:

 • رنگ و بوی روغن نباید کدر و نامطبوع باشد
 • پیش از خرید تاریخ تولید و انقضای روغن توتال را بررسی کنید
 • برچسب و هلوگرام روی بسته بندی بدون خراشیدگی و مشابه شرکت توتال باشد
 • قیمت های استاندارد و دارای ضمانت اصالت
 • روغن مدنظرتان بایستی دیتاشیت داشته باشد
 • درب و بدنه روغن بدون هیچگونه آسیب دیدگی و کاملا پلمپ باشد

تشخیص روغن توتال اصلی و تقلبی را می توانید از طریق تست روغن انجام دهید ولی بهترین کار این است که قبل از خرید روغن توتال، آن را فروشندگان معتبر تهیه کنید؛ زیرا امکان تقلبی بودن آن کمتر است.

انواع روغن توتال

انواع روغن توتال

انواع روغن توتال عبارتند از:

 • روغن دنده توتال
 • روغن هیدرولیک توتال
 • روغن توربین توتال
 • روغن موتور توتال
 • روغن ترانس

انواع روغن توتال در فیدار اویل دارای اطلاعات فنی و شیمیایی به خصوصی است که از طریق دیتا شیت روغن توتال بدست آمده است. این روغن ها از مرغوبترین مواد اولیه ساخته شده است که برای کاهش اصطکاک و انتقال حرارت مفید هستند.

عمر مفید روغن موتور توتال

روغن موتور یکی از انواع روغن توتال است که در افزایش عملکرد بهینه موتور خودرو تاثیر بسزایی دارد. در این بخش می خواهیم در مورد عمر مفید روغن موتور توتال، اطلاعاتی را بیان کنیم.

اینطور نیست که بگوییم عمر مفید روغن موتور توتال کمتر یا بیشتر از روغن موتور دیگر برندها است؛ زیرا عمر روغن موتور در مقایسه با دیگر روغن ها محدود است. هر روغن دارای تاریخ انقضایی است که با گذشت زمان، فاسد می شود و کارایی خود را از دست می دهد. همچنین برای افزایش عمر موتور ماشین آلات در بهترین حالت، هر 3 ماه یک بار با طی 5000 کیلومتر، روغن را تعویض نمایید.

علاوه بر تاریخ انقضا، عمر مفید روغن موتور توتال از طریق تعویض به موقع روغن، شرایط رانندگی و نحوه نگهداری روغن در محیط خشک و به دور از آفتاب، مشخص می گردد. در ضمن تاکید ما در تاریخ انقضا روغن، به این دلیل است که حتی اگر از روغن استفاده نکردید و تاریخ مصرف آن گذشته، این روغن فاسد شده و روغن فاسد خاصیت روان کنندگی ندارد. در نهایت باعث تجمع آلاینده ها شده و قطعات موتور به راحتی آسیب می بیند.

تا به اینجا گفتیم که روغن توتال ساخت کجاست و از چه پایه هایی تشکیل می شود و از آنجایی که روغن با پایه سنتتیک و افزودنی های ضد کف، ضد زنگ و غیره هم تاثیر زیادی در عمر روغن می گذارد، سعی کنید روغنی مصنوعی را تهیه کنید که دارای خواص خنثی سازی اسید و کاهش ساییدگی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *