روغن صنعتی بهران

روغن بهران هیدرولیک

روغن بهران هیدرولیک

روغن بهران هیدرولیک یکی از روغن های مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد که از این نوع روغن برای روان کاری در سیستم های هیدرولیکی استفاده می شود.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد انواع این نوع روغن صنعتی و مشخصات فنی آن ها اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

همه چیز در مورد روغن بهران هیدرولیک:

یکی از انواع روغنهای صنعتی مورد استفاده در صنایع سبک و سنگین روغن بهران هیدرولیک است. شرکت بهران با بکارگیری بالاترین تکنولوژی ها توانسته تا به تولید انواع روغن های بهران نظیر بهران هیدرولیک و … بپردازد و سهم قابل توجهی از این بازار مهم را به خود اختصاص دهد.

این شرکت همچنین با شرکت فیداراویل در زمینه های فروش انواع روغن صنعتی برند بهران فعالیت دارد و این محصولات را به صنعتگران عرضه می کند.

معمولا روغن های هیدرولیک روغن هایی هستند که در انواع سیستم های هیدرولیک با قابلیت های مختلف در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.

روغن بهران هیدرولیک جزو یکی از بهترین دسته های برند بهران است که با فرمولاسیون خاصی که دارد تاثیر متفاوتی از دیگر دسته های این برند بر روی قطعات و دستگاه ها می گذارد.

بهران هیدرولیک اصولاً برای قطعاتی است که به طور طولانی مدت در دستگاه ها مشغول به کار هستند زیرا کمکی که این روغن به این قطعات می کند باعث می شود تا در طولانی مدت دچار آسیب نشوند, در نتیجه بسیار مورد اهمیت صنعتگران قرار می‌ گیرد.
روغن بهران هیدرولیک

آشنایی با انواع این نوع روغن صنعتی:

روغن های صنعتی بهران هیدرولیک به علت استفاده های گسترده از آن ها در وسایل هیدرولیکی, دارای محصولات متنوع با مشخصات فنی مختلف می باشند.

تعدادی از آن ها را در این قسمت عنوان می کنیم از جمله:

  • روغن بهران هیدرولیک اچ
  • روغن بهران هیدرولیک اچ پی
  •  سری تی روغن بهران هیدرولیک
  • روغن هیدرولیک ای دی
  • و نیز روغن هیدرولیک اچ اف سی

در این قسمت از مقاله به توضیح هر یک از این نوع روغن های صنعتی می پردازیم.

روغن بهران هیدرولیک اچ چیست؟

این نوع از روغن صنعتی هیدرولیک برای وسایل هیدرولیکی که در انواع پرس ها کار می کنند مناسب است و توصیه می گردد. در این نوع از روغن های هیدرولیک از روغن های پایه با کیفیت عالی و همچنین مواد افزودنی خاص استفاده می کنند.
از مزیت های روغن سری اچ می توان به خاصیت فیلتر شدن آن در شرایط مختلف، مقاوم بودن در برابر خوردگی و سایش، کار کردن در حرارت های بالا، جدا کردن روغن و هوا و … اشاره کرد.
روغن بهران هیدرولیک

آیا می دانید روغن صنعتی هیدرولیک اچ پی چیست؟

در این نوع از روغن های هیدرولیک از فلز روی استفاده نشده است, در نتیجه از این نوع روغن در دستگاه های هیدرولیکی که دارای رنگ می باشند استفاده می شود.

از مزیت های روغن های اچ پی می توان به سازگاری این نوع روغن با انواع رنگ ها و آلیاژ های مختلف، جداکنندگی خوب آب و هوا از روغن، عدم سایش و ضد زنگ زدگی بودن و … اشاره کرد.

توضیحاتی در مورد سری تی این نوع روغن صنعتی:

این نوع از روغن های هیدرولیک برای دستگاه هایی که در دما های متغیر کار می کنند بسیار مفید می باشند و علت آن هم این است که گرانروی این روغن ها زیاد می باشند. در این نوع روغن نیز از روغن های پایه با مواد اولیه دارنده عناصر معدنی استفاده شده است.
از بارز ترین خواص روغن های سری تی می توان به قدرت کاهش مصرف انرژی به علت روانکاری بالا، مقاوم بودن در برابر دما های متغیر، ضد زنگ و ضد سایش بودن و … اشاره کرد.
 روغن بهران هیدرولیک

معرفی انواع روغن صنعتی هیدرولیک T:

روغن های بهران هیدرولیک T دارای انواع مختلفی هستند و هر یک برای کار ویژه و خاصی طراحی شده اند. علاوه بر این ترکیبات اصلی مواد تشکیل دهنده آن ها تقریبا شبیه به هم هستند زیرا تمامی آن ها از مواد پایه معدنی با کیفیت به همراه افزودنی های مرغوب تهیه می شوند که خواص مثبت آن ها تقریبا یکسان است.

 از انواع روغن بهران هیدرولیک T می توان به: 15، 22، 32، 37، 46، 68 و 100 اشاره کرد.

درباره خواص فیزیکی و شیمیایی روغن های سری تی:

خواص فیزیکی و شیمیایی تمامی روغن های سری T تقریبا شبیه به هم بوده و فرق آنها در میزان گرانروی، نقطه اشتعال، نقطه ریزش می باشد.

برای مثال میزان گرانروی بهران هیدرولیک T32 طبق آزمون ASTM D-445 در دمای 40 درجه سانتی گراد تا 100 درجه سانتی گراد برابر با 6.332 بوده و شاخص گرانروی آن هم برابر با 150 می باشد.

همچنین نقطه اشتعال آن در دمای 186 درجه سانتی گراد صورت گرفته و نقطه ریزش برابر با منفی 42 درجه سانتی گراد می باشد. در صورتی که برای روغن بهران هیدرولیک T مدل 68 تمامی این مقادیر عوض می شود.

اطلاعات بیشتر در این مورد:

طبق آزمون ASTM D-445 در درمای 40 درجه سانتی گراد تا 100 درجه سانتی گراد میزان گرانروی برابر با 11 بوده ولی شاخص گرانروی دقیقا برابر با 150 می باشد.

اما در عوض نقطه اشتعال به مراتب بالاتر بوده و برابر با 218 درجه سانتی گراد می باشد. بر طبق یک الگوی منظم می توان اینگونه فهمید که روغن های هیدرولیکی سری T از مدل های پایین یعنی 15 تا 100 دارای گرانروی در بازه 3.8 تا 14.5 می باشند و دمای اشتعال هم از 146 تا 220 درجه سانتی گراد متغیر می باشد.

به گونه ای که مدل T15 دارای نقطه اشتعال کم و گرانروی پایین تر بوده و T 100 دارای نقطه اشتعال بالاتر و گرانروی بیشتر می باشد.

از کاربرد این نوع روغن صنعتی چه می دانید؟

قطعات و دستگاه های بسیار زیادی وجود دارند که برای کاهش میزان اصطکاک در هنگام کار، جلوگیری از سایش های ناخواسته و عملکرد مطلوب, نیازمند روغن های هیدرولیکی مرغوب و با کیفیتی همچون بهران می باشند.

از مهم ترین آنها می توان به: جک های مکانیکی، جرثقیل ها، بالابر های هیدرولیکی و … اشاره کرد. اما وجود مشخصه های مختلف و دسته بندی شده برای روغن های هیدرولیکی سریT دست شما را برای انتخاب بازتر کرده و می توانید انتخاب بسیار دقیقی با صرف هزینه کمتر داشته باشید.

روغن صنعتی هیدرولیک ای دی چیست و چه کارایی دارد؟

در بعضی از صنایع, سیستم های هیدرولیکی در معرض نفوذ آب قرار دارند و روغن هایی که در آن ها استفاده می شوند می بایست خاصیت بالایی در برابر نفوذ آب و همچنین جدایی از آن را داشته باشند.

روغن های سری ای دی یکی از انواع این نوع از روغن های هیدرولیک است که در معرض نفوذ آب خاصیت خود را حفظ می کنند و قابلیت جدا پذیری بالایی دارند.

در مورد روغن صنعتی هیدرولیک اچ اف سی و کاربرد آن در صنایع:

در صنایعی مانند ریخته گری و ذوب آهن به علت سرو کار داشتن وسایل و تجهیزات با آتش به نوعی روغن احتیاج می باشد که بتواند در مقابل آتش مقاومت بالایی داشته باشد و کارایی خود را از دست ندهد.

روغن های بهران هیدرولیک سری اچ اف سی به علت ترکیب گلیکوال با پایه های آب خاصیت مقاومت در برابر آتش را دارند.

در این نوع از روغن ها آتش نمی تواند تاثیرات مخربی را بر آن ها وارد کند و به راحتی این روغن ها می توانند به کار روانکاری سیستم های هیدرولیکی در صنایع سنگینی چون ذوب آهن بپردازند.

البته شایان ذکر است که تمامی این نوع از روغن های هیدرولیک برابر با استاندارد های جهانی ساخته و روانه بازار مصرف کشور می شوند و از لحاظ کیفی در رتبه های بالایی قرار دارند.

معرفی بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل:

بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل یکی از شرکت های شناخته شده در شهر تهران می باشد که بیشتر از یازده سال است که در زمینه ی توزیع انواع روغن های صنعتی از جمله روغن انتقال حرارت بهران و همچنین خرید و فروش انواع روغن گیربکس خودرو و توزیع انواع گریس ها در برند های متنوع و معتبر آن ها مثل بهران, توتال, شل و … فعالیت می کند.

روغن صنعتی برند های مختلفی دارد اما روغن صنعتی بهران جزو معروف ترین و پرطرفدار ترین برند های ایرانی است, قیمت روغن صنعتی نیز بسته به برند و فرمولاسیونی که دارد از یکدیگر متفاوت می باشد. گریس نسوز  نیز مانند روغن های صنعتی هستند که جنس و نوع خاصی دارند به همین دلیل تغییراتی در قیمت گریس با روغن صنعتی وجود دارد.

جهت روانکاری انواع محصولات صنعتی مورد استفاده خود مثل بلبرینگ و یا زنجیر صنعتی کافی است از روانکار هایی که متخصصان ما به شما پیشنهاد می دهند,استفاده کنید.

از خدمات شرکت فیداراویل:

از طریق فروشگاه بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل شما قادر به مشاهد جزئیات محصولات متفاوت ما مثل قیمت روغن صنعتی هیدرولیک و … هستید.

همچنین شما عزیزان می توانید برای پرسش تمامی سوالات خود اعم از قیمت روغن هیدرولیک صنعتی و یا قیمت روغن بهران برش و یا قیمت روغن بهران اکسترا توربو دیزل 20W50 و … با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما این وب سایت ارتباط برقرار کنید تا شما راهنمایی کنند.

یکی از خدمات شرکت فیداراویل این است که تمامی محصولات مورد نیاز مشتریان خود را برای آنان در هر کجای کشور ایران که باشند ظرف کوتاه ترین مدت زمان ممکن با رعایت تمامی موارد حمل و نقل ارسال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *