روغن صنعتی بهران

روغن بهران هیدرولیک

روغن بهران هیدرولیک

روغن بهران هیدرولیک

روغن بهران هیدرولیک یکی از روغن های مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد که از روغن بهران هیدرولیک برای روان کاری در سیستم های هیدرولیکی استفاده می شود.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد انواع روغن بهران هیدرولیک و مشخصات فنی آن ها برای شما اطلاعات بیشتری را ارائه نماییم, پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

همه چیز در مورد روغن بهران هیدرولیک:

یکی از انواع روغنهای صنعتی مورد استفاده در صنایع سبک و سنگین روغن های هیدرولیک می باشند. شرکت روغن بهران هم با توانسته با تولید انواع روغن بهران هیدرولیک سهم قابل توجهی از این بازار مهم را به خود اختصاص دهد.

معمولا روغن های هیدرولیک روغن هایی هستند که در انواع سیستم های هیدرولیک با قابلیت های مختلف در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.

اطلاعات بیشتر:

روغن بهران هیدرولیک جزء یکی از بهترین دسته های برند بهران است که با فرمولاسیون خاصی که دارد تاثیر متفاوتی از دیگر دسته های این برند بر روی قطعات و دستگاه ها می گذارد.

بهران هیدرولیک اصولاً برای قطعاتی است که به طور طولانی مدت در دستگاه مشغول به کار می شوند زیرا کمکی که این روغن به این قطعات می کند باعث می شود که در طولانی مدت دچار آسیب نشوند در نتیجه بسیار مورد اهمیت مشتریان قرار می‌گیرد.
روغن بهران هیدرولیک

آشنایی با انواع روغن بهران هیدرولیک:

 بهران هیدرولیک به علت استفاده های گسترده از آن در وسایل هیدرولیکی صنایع دارای محصولات متنوع با مشخصات فنی مختلف می باشند که تعدادی از آن ها را در ذیل عنوان می کنیم.

  • روغن بهران هیدرولیک اچ
  • روغن بهران هیدرولیک اچ پی
  •  سری تی
  • روغن هیدرولیک ای دی
  • و روغن هیدرولیک اچ اف سی

در این قسمت از مقاله به توضیح هر یک از این نوع روغن صنعتی ها می پردازیم.

روغن بهران هیدرولیک اچ چیست؟

این نوع از روغن صنعتی هیدرولیک برای وسایل هیدرولیکی که در انواع پرس ها کار می کنند مناسب است. در این نوع از روغن هیدرولیک از روغن های پایه با کیفیت عالی و همچنین مواد افزودنی خاص استفاده می کنند.
از مزیت های روغن سری اچ می توان به خاصیت فیلتر شدن آن در شرایط مختلف، مقاوم بودن در برابر خوردگی و سایش، کار کردن در حرارت های بالا، جدا کردن روغن و هوا و … اشاره کرد.
روغن بهران هیدرولیک

روغن بهران هیدرولیک اچ پی چیست؟

در این نوع از روغن های هیدرولیک از فلز روی استفاده نشده است و از نوع بدون خاکستر می باشد. برای همین خاصیت این نوع روغن از آن ها در دستگاه های هیدرولیکی که دارای رنگ می باشند استفاده می شود.

از مزیت های روغن های اچ پی می توان به سازگاری این نوع روغن با انواع رنگ ها و آلیاژ های مختلف، جداکنندگی خوب آب و هوا از روغن، عدم سایش و ضد زنگ زدگی بودن و … اشاره کرد.

 سری تی چیست؟

این نوع از روغن های هیدرولیک برای دستگاه هایی که در دما های متغیر کار می کنند بسیار مفید می باشند و علت آن هم این است که گران روی این محصول زیاد است. در این نوع محصول نیز از روغن هایی با مواد اولیه دارنده عناصر معدنی استفاده شده است.
از ویژه ترین خواص روغن های سری تی می توان به قدرت کاهش مصرف انرژی به علت روانکاری بالا، مقاوم بودن در برابر دماهای متغیر، ضد زنگ و ضد سایش بودن و … اشاره کرد.
روغن بهران هیدرولیک

انواع روغن بهران هیدرولیک T

روغن بهران هیدرولیک T دارای انواع مختلفی بوده و هر یک برای کار ویژه و خاصی طراحی شده است. وجود چندین نوع از این روغن ها به دلیل افزایش کارایی سیستم بوده و شرکت نفت بهران با تولید تعداد زیادی از روغن های هیدرولیکی نوع T با مدل های مختلف خواهان افزایش بازدهی و رضایت مشتریان می باشد. علاوه بر این ترکیبات اصلی مواد تشکیل دهنده آنها تقریبا شبیه به هم هستند. زیرا تمامی آنها از مواد پایه معدنی با کیفیت به همراه افزودنی های ویژه تهیه و آماده سازی می شوند که خواص مثبت آنها تقریبا یکسان است.

همچنین سعی شده از افزودنی هایی استفاده شود که برای تمام کارهای صنعتی موتوری و ساکن قابل بکارگیری باشد. از انواع روغن بهران هیدرولیک T می توان به: ۱۵، ۲۲، ۳۲، ۳۷، ۴۶، ۶۸ و ۱۰۰ اشاره کرد.

خواص فیزیکی و شیمیایی تمامی روغن های نوع T تقریبا شبیه به هم بوده و فرق آنها در میزان گرانروی، نقطه اشتعال، نقطه ریزش و دانسیته هر یک در دمای ۱۵ درجه سانتی گراد می باشد. مثلا برای بهران هیدرولیک T32 میزان گرانروی بر طبق آزمون ASTM D-445 در دمای ۴۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد برابر با ۶٫۳۳۲ بوده و شاخص گرانروی هم برابر با ۱۵۰ می باشد. همچنین نقطه اشتعال آن در دمای ۱۸۶ درجه سانتی گراد صورت گرفته و نقطه ریزش برابر با ۴۲- درجه می باشد. در صورتی که برای روغن بهران هیدرولیک T مدل ۶۸ تمامی این مقادیر عوض می شود.

بر طبق آزمون ASTM D-445 در درمای ۴۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد میزان گرانروی برابر با ۱۱ بوده ولی شاخص گرانروی دقیقا برابر با ۱۵۰ می باشد. اما در عوض نقطه اشتعال به مراتب بالاتر بوده و برابر با ۲۱۸ درجه سانتی گراد می باشد. بر طبق یک الگوی منظم می توان اینگونه فهمید که روغن های هیدرولیکی نوع T از مدل های پایین یعنی ۱۵ تا ۱۰۰ دارای گرانروی در بازه ۳٫۸ تا ۱۴٫۵ را دارا هستند و دمای اشتعال هم از ۱۴۶ تا ۲۲۰ درجه سانتیگراد متغیر می باشد. به گونه ای که مدل T15 دارای نقطه اشتعال کم و گرانروی پایین تر بوده و T 100 دارای نقطه اشتعال بالاتر و گرانروی بیشتر می باشد.

کاربرد روغن بهران هیدرولیک T

قطعات و دستگاه های بسیار زیادی وجود دارند که برای کاهش میزان اصطکاک در هنگام کار، جلوگیری از سایش های ناخواسته و عملکرد مطلوب نیازمند روغن های هیدرولیکی مرغوب و با کیفیتی همچون بهران می باشند. که از مهمترین آنها می توان به: جک های مکانیکی، جرثقیل ها، بالابر های هیدرولیکی و … اشاره کرد. اما وجود مشخصه های مختلف و دسته بندی شده برای روغن های هیدرولیکی نوع T دست شما را برای انتخاب بازتر کرده و می توانید انتخاب بسیار دقیقی با صرف هزینه کمتر داشته باشید.

روغن هیدرولیک ای دی چیست؟

در بعضی از صنایع سیستم های هیدرولیکی در معرض نفوذ و کار با آب قرار دارند و روغن های که در آن ها استفاده می شود می بایست خاصیت بالایی در برابر نفوذ آب و همچنین جدایی از آن را داشته باشند. روغن های سری ای دی یکی از انواع این نوع از روغن های هیدرولیک است که در معرض آب به راحتی خاصیت خود را حفظ می کنند و جدا پذیری بالایی با آب دارند.

روغن هیدرولیک اچ اف سی چیست؟

در صنایعی چون ریخته گری و ذوب آهن به علت سرو کار داشتن وسایل و تجهیزات با آتش به نوعی روغن احتیاج می باشد که بتواند در مقابل آتش مقاومت بالایی داشته باشد و کارایی خود را از دست ندهد. روغن های بهران هیدرولیک سری اچ اف سی به علت ترکیب گلیکوال با پایه های آب خاصیت مقاومت در برابر آتش را دارد.

در این نوع از روغن ها به علت پایه آبی شان آتش نمی تواند تاثیرات مخربی را بر آن ها وارد کند و به راحتی می توانند به کار روان کاری سیستم های هیدرولیکی در صنایع سنگینی چون ذوب آهن بپردازند.

البته شایان ذکر است که تمامی این نوع از روغن های هیدرولیک برابر با استاندارد های جهانی این محصولات ساخته و روانه بازار مصرف کشور می شوند و از لحاظ کیفی در رتبه های بالایی قرار دارند.

اطلاعات لازم در مورد گریس کاری:

گریس کاری موجب چرب شدن قطعات می‌شود و به کمک آن می توان سرعت عمل قطعه را بیشتر نمود و به حفظ سلامت قطعات کمک بسیاری کرد زیرا چربی که این روغن صنعتی دارند به بسیاری از محصولات مثل بلبرینگ ها و یا زنجیر صنعتی کمک می کند
روغن صنعتی برندهای مختلفی دارند اما روغن صنعتی بهران جزء معروفترین و پرطرفدارترین برندهای ایرانی است قیمت روغن صنعتی نیز بسته به برند و فرمولاسیونی دارد که برای ساخت آن ازش استفاده کردند.

گریس نسوز  نیز مانند روغن های صنعتی هستند که جنس و نوع خاصی دارند به همین دلیل تغییراتی در قیمت گریس با روغن صنعتی وجود دارد.
گریس ها نیز مانند دیگر محصولات از انواع مختلفی در برند های متفاوت به بازار عرضه می شود گریس توتال جزء یکی از برند های معروف روانکار های جامدی می باشد.

معرفی شرکت فیداراویل:
شرکت فیداراویل یکی از شرکت های شناخته شده می باشد که بیشتر از یازده سال است که در زمینه ی توزیع انواع روغن های صنعتی و گریس ها در برند های متنوع مثل بهران, توتال, شل و … فعالیت می کند. برای خریداری انواع محصولات متنوع روغن های صنعتی می توانید به وب سایت بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل ما مراجعه کنید تا در فروشگاه روغن صنعتی ما شاهد محصولات متفاوت ما مثل روغن صنعتی هیدرولیک و یا روغن بهران حرارت باشید و یا برند متفاوت گریس توتال را با بهترین قیمت ها و کیفیت بالا بتوانید خریداری کنید.

از خدمات شرکت فیداراویل:

همچنین شما عزیزان می توانید برای پرسش تمامی سوالات خود با کارشناسان ما از طریق صفحه ی تماس این وب سایت ارتباط برقرار کنید تا شما را در این زمینه های مطرح شده, راهنمایی کنند. یکی از خدمات این شرکت فیداراویل این است که تمامی محصولات مورد نیاز مشتریان خود را برای آنان در هر کجای کشور ایران که باشند ظرف کوتاه ترین مدت زمان ممکن ارسال می کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *