گریس صنعتی چیست

کاربرد گریس EP2

کاربرد گریس EP2

ما در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به کاربرد گریس EP2 بپردازیم. گریس EP2 یک گریس چند کاره بوده که در ترکیبات آن روغن پایه معدنی به همراه تعدادی افزودنی دیگر وجود دارد که مهمترین آنها افزودنی مربوط به تحمل پذیری فشارهای زیاد می باشد که نام اختصاری آن EP است. 

TYPICAL CHARACTERISTICS METHODS UNITS MULTIS EP 2
Soap/thickener   Lithium/ Calcium
NLGI grade ASTM D 217/DIN 51 818 2
Color Visual Brown
Appearance Visual Smooth
Operating temperature range °C -25 to 120
Penetration at 25°C ASTM D 217/DIN51 818 0.1 mm 265-295
Four ball weld load DIN 51 350-4 daN 260-280
Anti-rust performance  SKF- EMCOR DIN 51 802/IP220/NFT 60-135/ISO 11007 rating 0-0
Dropping point IP 396/DIN ISO 2176 °C >185
Kinematic viscosity of the base oil at 40°C ASTM D 445/DIN 51 562-1/ISO 3104/IP71 mm²/s (cSt) 150

مقدمه ای درباره ی کاربرد گریس EP2:

در واقع گریس های EP با شماره گذاری های مختلف هر یک دارای مشخصه ای خاص بوده و برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

اما در این بین شرکت های مختلفی گریس EP2 را تولید می کنند که مقدار و درصد افزودنی های آنها و همچنین فرمول شیمیایی گریس با یکدیگر فرق دارد. اما دو تا از بهترین و معتبرترین برندهای موجود در دنیا که گریس EP2 بسیار مطلوب و با کیفیتی که مناسب دستگاه های مرتبط با آن باشد را تولید می کنند، عبارتند از شل آلوانیا و توتال می باشد.

هر دو برند در شرکت فیداراویل موجود بوده و با مناسب ترین قیمت در حد خرید، بالاترین حد استاندارد و با تضمین به فروش می رسد.

همچنین گریس EP2 توتال و شل علاوه بر مرغوبیت بالا دارای افزودنی های بسیار خاص و ویژه ای می باشند که نسبت به زنگ، مقاوم بوده و دستگاه را از خورندگی منع کرده و روانکاری مناسبی را ایجاد می کند.

استفاده از قابلیت multifunctional از مهم ترین ویژگی های برندهای توتال فرانسوی و شل بریتانیایی می باشد که می توان از آن در دستگاه های بسیار زیادی با طیف بسیار زیادی از کاربردها استفاده کرد. در ادامه ی این مقاله قصد داریم در مورد کاربرد و ویژگی های گریس EP2 شل و توتال توضیحاتی را ارائه دهیم پس با ما همراه باشید.

کاربرد گریس EP2

از ویژگی های این روانکار:

گریس EP2 شرکت TOTAL فرانسوی یکی از بهترین انواع گریس در این شرکت بوده که کاربرد های فراوانی نیز دارد. یکی از خصوصیات مهم این گریس چندکاره بودن آن می باشد که در بشکه های آن عبارت Multis نوشته شده است.

این نوع گریس دارای استاندارد جهانی بوده و در تمام دستگاه ها و بلبرینگ ها علی الخصوص آن هایی که از نظر حجمی بزرگ باشند و تحت فشارهای بالا قرار داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد. پس گریس ep2 شرکت توتال مناسب دستگاه های با رنج فشار سطحی بالا می باشد و علاوه بر این مورد در گستره دمایی مختلفی در کارخانجات مختلف و صنعتی مورد استفاده قرار گرفته و خاصیت خود را از دست نمی دهد.

کاربرد گریس EP2 در صتایع امروزه:

از مهم ترین کاربرد ها و ویژگی های این نوع گریس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مناسب برای بسیاری از قطعات صنعتی متحرک نظیر انواع بلبرینگ های برندهای مختلف، رولبرینگ ها، یاتاقان ها، انواع مختلف چرخ دنده های ریز و درشت، لوله ها، شاسی مربوط به اتومبیل ها
  • مناسب برای دستگاه ها و لوازماتی که در معرض آلودگی ها و همچنین گرد و غبار قرار دارند و وجود این گونه آلودگی ها باعث عدم کارکرد مناسب دستگاه شود
  • موثر بودن برای تجهیزاتی که در معرض ضربات سنگین و ناگهانی بالا قرار دارند که می توان به انواع ماشین آلات کشاورزی، خودرو ها، دستگاه های موجود در قطار، دستگاه های مربوط به جاده سازی و …
  • پایدار و مقاوم در برابر درجه حرارت بسیار بالا
  • میزان غلظت مناسب و جلوگیری از سر ریز شدن گریس
  • قدرت چسبندگی مطلوب
  • مناسب برای شرایط زیست محیطی و دارا بودن استاندارد HSE
  • دارا بودن استاندارد NLGI2 که نشان از بالا بودن قدرت تحمل در برابر فشارهای حداکثری می باشد
  • نداشتن فلز در گریس و مناسب بودن آن برای انسان

یکی از مهم ترین ویژگی های این گریس، پخش نشدن آن به دور و اطراف کارخانه در حین کار می باشد که نشان از پایداری مکانیکی بسیار بالا آن است.

کاربرد گریس EP2

تاریخچه ی این شرکت:

شرکت بزرگ شل یکی دیگر از برترین شرکت های تولید کننده محصولات نفتی و روغن صنعتی در اروپا می باشد که در سال 1907 میلادی تاسیس شد. این شرکت با هدف تولید فراورده های نفتی با کیفیت بسیار بالا و مناسب برای اکثر دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی به منظور روانکاری قطعات صنعتی و با هدف رقابت با شرکت های بزرگ و کارآمد آمریکایی تاسیس شده است.

همچنین باید ذکر کنیم که شرکت فیداراویل توزیع کننده ی انواع برند روغن شل و سایر برند های دیگر روانکار های صنعتی می باشد.

در واقع این شرکت ترکیب شده دو شرکت بسیار بزرگ رویال داچ و شل بوده و دو ملیتی (هلندی-انگلیسی) می باشد. گریس EP2 شل در کنار دیگر گریس ها نظیر RI2 و RL3 جز بهترین نوع گریس حساب شده و دارای مواد افزودنی بسیار متنوعی می باشد که ماشین آلات را از نظر کاری در شرایط محیطی مختلف ایمن کرده و روانکاری بسیار خوبی را برای ماشین آلات بوجود می آورد.

از دیگر ویژگی های این گریس می توان به: عدم فرسایش قطعات صنعتی، چسبندگی بالا، جلوگیری از ورودی گرد و خاک به داخل قسمت های متحرک دستگاه، کاهش حرارت و کاهش رسوبات اشاره کرد.

درباره ما:

بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل یکی از شرکت های شناخته شده و معتبر می باشد که در زمینه های فروش و توزیع انواع روانکار ها اعم از انواع گریس به ویژه گریس نسوز و دیگر انواع روغن صنعتی در برند های متنوع همچون برند روغن شل و یا برند روغن توتال و برند روغن بهران همانند روغن هیدرولیک بهران h32 و یا روغن صنعتی بهران حرارت و دیگر روغن بهران آذرخش و همچنین روغن صنعتی بهران بردبار و خرید و فروش انواع روغن صنعتی هیدرولیک و یا خرید و فروش انواع روغن بهران برش و یا روغن کمپرسور vdl 68  فعالیت می کند. شرکت فیداراویل انواع روانکار های خود را با بهترین کیفیت و قیمت ها ارائه می کند.

علاوه بر آن برای خرید و فروش گریس مولیکوت ، دریافت لیست قیمت خرید و فروش گریس گرافیتی و شناخت ویژگی هایی از محصولات در هنگام خرید و فروش گریس سیلیکونی می توانید با پشتیبان های فیدار اویل در ارتباط باشید.

جهت نیاز به مشاوره و پرسش سوالات درباره مهم ترین محصولات ما از جمله روغن بهران توربو دیزل و انواع پرطرفدار آن مثل خرید و فروش روغن بهران اکسترا توربو دیزل 20W50 ، روغن توربو اکسترا با ما در ارتباط باشید. در سایت بازرگانی روغن صنعتی فیدار اویل قادر به خریداری انواع محصولات صنعتی هستید و می توانید از ویژگی محصولات مثل قیمت روغن صنعتی و قیمت دیگر محصولات  مثل قیمت واسکازین 140 بهران اطلاعات لازم را کسب کنید

همچنین جهت نیاز به انواع محصولات صنعتی دیگر نظیر انواع بلبرینگ و یا انواع زنجیر صنعتی و … به وب سایت فیدارگستر ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *