خرید و قیمت روغن صنعتی با کیفیت تضمینی

روغن بهران یا ایرانول

روغن بهران یا ایرانول

روغن بهران یا ایرانول؟ کدام را بخریم؟

در این محتوا سعی کردیم شما را با روغن بهران یا ایرانول آشنا سازیم تا با اطمینان و آشنایی بهتر از انواع روغن صنعتی از این دو شرکت داخلی به خرید آن ها بپردازید. استفاده از روغن موتور مرغوب و مناسب برای موتور اهمیت بسیار بالایی دارد؛ زیرا اگر روغن موتور وسیله نقلیه از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، باعث آسیب هایی چون تشکیل رسوب، خوردگی و ساییدگی در موتور خودرو می شود.

از طرفی هزینه هایی از جمله تعویض سرسیلندر، شاتون و غیره اصلاً مقرون به صرفه نیست و بهتر است از همان ابتدا روغن موتور مناسب را تهیه کنید. جهت دریافت پاسخ سوالات مذکور در زمینه روغن موتور با کیفیت و تولید داخلی کشور عزیزمان ایران، لطفا تا پایان این محتوا همراه ما باشید.

حال به نظر شما روغن بهران بهتره یا ایرانول؟ روغن بهران یا ایرانول هر دو برند معروف ایرانی هستند که در تولید روغن موتور و سایر روغن های صنعتی شناخته شده می باشند. به طور قطعی نمی توان گفت که کدام روغن بهتر است؛ زیرا با توجه به نوع دستگاه خود، روغن متناسب را از بین دو شرکت انتخاب کنید.

برای اینکار جدول مشخصات فنی روغن 20w50 دیزلی از برندهای روغن بهران یا ایرانول را بررسی کنید:

مشخصات فیزیکی و شیمیایی بهران نقطه اشتعال °C

 

نقطه ریزش °C

 

دانسیته 15 °C

kg/m³

قلیاییت mg KOH/g

 

شاخص گرانروی

 

گرانروی 100 °C

cSt

روغن بهران سوپر توربو ران 20w50 226 24- 889 11.92 127 19.21

مشخصات فیزیکی و شیمیایی ایرانول نقطه اشتعال

°C

نقطه ریزش

°C

شاخص گرانروی

VI

گرانروی کینماتیک در 100°C

cSt

دانسیته در 15 °C

kg/m³

گرانروی در سرما

cP

عدد قلیایی کل TBN

mgKOH/g

روغن موتور ایرانول 20w50 220 27- 125 19 885 در 15- °C

9500≥

10

ما در این بخش فقط مشخصات روغن بهران سوپر توربو ران 20w50 و مشخصات روغن موتور ایرانول 20w50 17000 را معرفی کردیم تا فرق بین روغن بهران یا ایرانول را متوجه شوید و خودتان تصمیم بگیرید که روغن بهران بهتره یا ایرانول. همچنین قابل ذکر است که روغن 20w50 شرکت بهران دارای مدل های مختلفی است که شما می توانید انواع آن در سایت فیدار اویل را بررسی نمایید.

روغن موتور بهران

روغن موتور بهران باعث بهبود مصرف سوخت شده و با کاهش ارتعاشات، ساییدگی و اصطکاک توانسته از نظر جایگاهی در رتبه بسیار بالایی قرار بگیرد. روغن های این شرکت پاک کنندگی و خنک کنندگی بسیار مناسبی را برای تجهیزات شما به ارمغان می آورد.

انواع روغن موتور بهران عبارتند از:

  • روغن موتور بنزینی
  • روغن موتور دیزلی
  • روغن موتور ریلی
  • روغن موتور دریایی
  • روغن موتور گازسوز و دوگانه سوز
  • روغن موتور صنعتی

روغن موتور ایرانول

برای قرار دادن موتور در بهترین حالت در شرایط دمایی مختلف، تاثیرات روغن موتور ایرانول را دست کم نگیرید. ابن روغن ها بر روی عملکرد موتور ماشین آلات در صنایع سیمان، پتروشیمی، خوردوسازی، دریایی، تاثیر فوق العاده ای می گذارد و راندمان کاری را بالا می برد.

انواع روغن موتور ایرانول شامل موارد زیر می باشد:

  • روغن موتور بنزینی
  • روغن موتور دیزلی
  • روغن موتور گازسوز

هر یک از این روغن ها با یکدیگر فرق دارند ولی نکته ای بسیار اهمیت دارد، این بوده که تعویض به موقع و انتخاب روغنی مناسب با موتور خودرو را بسیار جدی بگیرید.

فرق بین روغن بهران یا ایرانول

فرق بین روغن بهران یا ایرانول

دستگاهی که در اختیار دارید از هزاران قطعه فلزی تشکیل شده که به طور مکرر با یکدیگر در تماس هستند. همین امر ساییدگی و خوردگی را در بین این قطعات به وجود می آورد تا به مرور در عملکرد آن تاثیر بگذارد. موتور خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست، چندین قطعه ی متحرک در موتور خودرو به یکدیگر وصل شده اند که با یکدیگر تماس سطحی دارند. از این رو روانکاری موتور بسیار حائز اهمیت می باشد؛ چرا که در افزایش عملکرد و کارایی موتور نقش موثر و به سزایی دارد.

روانکاری موتور نه تنها سبب بهبود عملکرد آن می شود، بلکه در کم کردن سر و صدای موتور نیز موثر است.آنچه نقش اساسی در موتور خودرو ایفا می کند، روغن موتور است که علاوه بر روانکاری، وظایف دیگری نیز بر عهده دارد و حتما بایستی از برند معتبر روغن بهران یا ایرانول باشد.

برای اینکه فرق بین روغن بهران یا ایرانول را بدانیم، ابتدا بایستی دستگاه خود را شناخته و پس از آن طبق شرایط کاری و دمایی روغن مد نظر را انتخاب نماییم. روغن های موتور از محصولات پررونقی هستند که با داشتن ویژگی های مثبت توانسته است در بازار داخلی و خارجی به خوبی نشان داده شود. با این حال روغن بهران یا ایرانول دارای محصولاتی هستند که طول عمر موتور ماشین آلات را افزایش می دهند.

بنابراین روغن های موتور بر اساس نوع موتور از ترکیبات پیچیده ای ساخته شده اند و برای مشاهده تفاوت روغن های این دو شرکت به میزان گرانروی، نقطه اشتعال، نقطه ریزش و در کل به دیتا شیت روغن مراجعه نمایید. همچنین با بررسی خاصیت این دو روغن، خیالتان از بابت روانکاری تجهیزات داخلی موتور و کاهش دمای محیط آسوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *