روغن هیدرولیک

رانندگی بدون روغن هیدرولیک

رانندگی بدون روغن هیدرولیک

آیا رانندگی بدون روغن هیدرولیک خطرناک است؟

یکی از سئوالاتی که ممکن است در مورد روغن های هیدرولیکی پیش بیایید، این است که آیا رانندگی بدون روغن هیدرولیک امکان پذیر است؟ روغن ها از مهمترین روانکار ها در خودرو و سیستم های هیدرولیکی هستند که برای خرید و اطلاع از قیمت روغن هیدرولیک بایستی به مراکز فروش معتبر مراجعه کنید. در صورت عدم استفاده از روغن های اصل، دچار اختلالاتی در رانندگی خواهید شد.

رانندگی بدون روغن هیدرولیک غیر ممکن نیست و فقط کار خود را سخت تر می کنید و شما به سختی قادر به حرکت فرمان خواهید بود؛ یعنی برای حرکت ماشین به نیروی زیادی لازم دارید. بنابراین پایین بودن سطح روغن هیدرولیک یا رانندگی بدون روغن هیدرولیک از مشکلات جدی محسوب می شود که با خرید روغن هیدرولیک بهران می توانید از اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید.

روغن ها جزء مایعات حیاتی برای تجهیزات مختلف و عملکرد درست فرمان هستند. با استفاده از پمپ هیدرولیک فرمان، می توانیم از روغن هیدرولیک برای حرکت روان فرمان خودرو استفاده کنیم.

در هنگام رانندگی بدون روغن هیدرولیک، علاوه بر احساس مقاومت زیاد برای دست ها، پمپ هیدرولیک فرمان دچار آسیب می شود که از طریق سر و صدا هایی که ایجاد می کند، متوجه آن خواهید شد.

علت روغن ریزی هیدرولیک

یکی از علائم خرابی پمپ هیدرولیک نشتی است و دیگر علت روغن ریزی هیدرولیک می تواند دلایل زیادی چون فرسودگی، قدیمی بودن ماشین و استفاده بسیار زیاد از خودرو باشد که در نهایت موجب مصرف زیاد روغن می شود. همچنین پس از اتمام نبایستی از روغن های دیگر برای این قطعات متحرک استفاده کنید.

توجه داشته باشید که قبل از رانندگی بایستی نشتی روغن را بررسی کنید، در صورت نشتی شرایط رانندگی بسیار خطرناک می شود. رانندگی بدون روغن هیدرولیک برای فرمان خودرو مشکل ساز می شود، یعنی اگر برای مدت طولانی با این شرایط رانندگی کنید، باعث عدم کنترل فرمان و به خطر افتادن امنیت خود و خسارات زیاد خواهید شد.

قفل شدن، سر و صدای زیاد و حرکت سخت فرمان از علائم کم بودن روغن هیدرولیک است، با کمتر شدن سطح روغن، فرمان از حالت نرم خارج شده و فشار دست برای چرخاندن فرمان بیشتر خواهد شد که برای خانم ها اینگونه رانندگی بسیار سخت تر می شود.

روغن هیدرولیک چیست

روغن هیدرولیک چیست

روغن هیدرولیک چیست؟ نوعی روغن مخصوص برای حذف آلودگی محیطی، ایجاد روانکاری عالی و انتقال توان در ماشین آلات هیدرولیکی است. سیستم های هیدرولیکی نظیر؛ بیل مکانیکی، ترمز هیدرولیکی، سیستم فرمان، کامیون های حمل و بالابر ها برای کاهش اصطکاک و از بین بردن حرارت از روغن هیدرلیک استفاده می کند.

وظایف روغن هیدرولیک عبارت هستند از؛

  • آب بندی سیستم
  • پاک کنندگی
  • روانکاری عالی
  • خنک کنندگی  فوق العاده
  • انتقال حرارت و گرما

همانطور که وظایف روغن هیدرولیک را مشاهده نمودید، باید بگوییم که این روغن به راحتی قطعات مکانیکی شما را از خوردگی و اصطکاک حفظ می کند. با استفاده از روغن هیدرولیک فرمان، فرمان شما قادر به حرکت روان و یکنواخت است و در صورت رانندگی بدون روغن هیدرولیک، چرخاندن فرمان کار بسیار دشواری خواهد بود.

پمپ و یا موتور از تجهیزاتی مکانیکی پرکاربردی هستند که حرارت زیادی را تولید می کنند که باید این حرارت، کنترل و منتقل گردد. از طریق مزایای روغن هیدرولیک می توانید خنک سازی را انجام دهید. این روغن ها با ویسکوزیته مناسب تجهیزات مکانیکی شما را از خوردگی‌ و اصطکاک حفاظت می کند.

بهترین روغن هیدرولیک

بهترین روغن هیدرولیک باید دارای خواص و ویژگی هایی چون نقطه ریزش و تراکم پذیری کم، گرانروی بالا، پایداری شیمیایی بالا و خاصیت ضد اکسیداسیون عالی باشد.

فرمان یکی از مهمترین قسمت های خودرو است که وظیفه هدایت خودرو به جهت های مختلف را دارد که با تعویض روغن هیدرولیک می توانید کنترل فرمان را بدست بگیرید. روغن هیدرولیک بهران h46 جزء بهترین روغن هیدرولیک از تولیدات داخلی بوده که می توانید از مجموعه فیدار اویل، هر نوع روغن صنعتی که مد نظر دارید را تهیه نمایید. برای مثال از برند پارس می توانیم به روغن هیدرولیک پارس بابک 68 اشاره کنیم.

زمان تعویض روغن هیدرولیک

با طی مسافت 50 هزار کیلومتر می توانید نسبت به تعویض روغن اقدام نماید. اما در برخی از موارد این زمان برای خودرو های مختلف می تواند متفاوت باشد. مثلاً بسته به مدل ماشین و شیوه رانندگی، از روی علائمی که دارند، می توانید زمان تعویض روغن هیدرولیک را تشخیص دهید.

همانطور که گفتیم رانندگی بدون روغن هیدرولیک برای مدت زمان های طولانی تقریبا ناممکن است. روغن هیدرولیک به آلودگی بسیار حساس هستند و برای اینکه مانع اختلال در سیستم شوید، بهتر است این روغن ها را به طور مرتب مورد بررسی قرار دهید.

در آخر باید بگوییم که برای انتقال نیرو، تغییر جهت و سرعت زیاد در حرکت بدون ایجاد لرزش و ضربات نامتعارف از روغن های با کیفیت و حجم متناسب در زمان مشخص استفاده کنید. در ضمن هنگام خرید روانکار، از اصالت آن اطمینان حاصل کنید و این تنها از طریق نمایندگی ها و عاملین فروش معتبر صورت می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *