خرید و قیمت روغن صنعتی با کیفیت تضمینی

روغن موتور مناسب هوای سرد

روغن موتور مناسب هوای سرد

معرفی روغن موتور مناسب هوای سرد

در این مقاله قصد داریم تا روغن موتور مناسب هوای سرد را معرفی کرده و اطلاعاتی مفیدی از انواع و خواص روغن موتور صنعتی، برای شما بازگو کنیم تا هنگام خرید روغن صنعتی دچار سردرگمی نشوید. همانطور که میدانید روغن ها از ضروری ترین محصولات عمومی و صنعتی است که هر ماشین آلاتی برای ادامه کارکرد درست به آن احتیاج دارد.

بهران یکی از شرکت های معتبر ایرانی است که دارای روغن موتور های مناسب برای اتوموبیل های شما می باشد. روغن موتور بهران برای هوای سرد و گرم مناسب است. برای مثال روغن بهران اکسترا توربو دیزل 15w-40 بهترین روغن موتور مناسب هوای سرد در خودرو هایی که تحت شرایط سخت کار می کنند، می باشد.

فاکتور هایی چون خاصیت گرانروی و یا ویسکوزیته، ضد سایشی، قلیایی بودن در روغن موتور بهران، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا باید به میزان استاندارد تعریف شود تا کیفیت و ایده آل بودن خود را از دست ندهد. روغن موتور توربو دیزل بهران یک روغن موتور چهار فصل است که آن را می توان به عنوان روغن موتور مناسب هوای سرد و گرم استفاده کرد.

روغن موتور چیست

روغن موتور چیست؟ برای داشتن یک موتور سالم در ماشین آلات بایبستی به تغذیه آن توجه کنیم و از آنجایی که تعویض موتور دردسرساز و پر هزینه است از روغن موتور چهار فصل استفاده می کنیم. روغن موتور بهترین گزینه برای جلوگیری از هزینه های زیاد و ایجاد عملکرد مناسب در موتور است.

دانستیم که روغن موتور چیست و از تجهیزات مهم دستگاه است، هنگام کارکرد زیاد، گرما و حرارت زیادی تولید می کند که این گرما به سایر قطعات نفوذ می کند و اگر کنترل نشود دچار آسیب به قسمت های مختلف می شود. برای درک بهتر از این موضوع، موتور وسیله نقلیه با سوخت های مختلف اعم از گاز سوز، بنزینی و یا دیزلی است که برای خنک سازی آن نیاز به روغن موتور مناسب هوای سرد و یا گرم دارد.

علاوه بر کاهش دمای محیطی از روغن موتور برای روانکاری سایر تجهیزات استفاده می شود. بنابراین ماندگاری و افزایش طول عمر قطعات، کاهش ساییدگی و اصطکاک قطعات موتور بستگی به نوع روغن موتوری که تهیه کرده اید دارد.

برای افزایش راندمان کاری، بهبود عملکرد و کیفیت رانندگی از کیفیت روغن موتور خود اطمینان حاصل نموده تا از آسیب ها و خسارات سنگین و جبران ناپذیر جلوگیری نمایید.

انواع روغن موتور

انواع روغن موتور

ساختار و مشخصات روغن موتور در هر شرکت متفاوت است و به طور کلی انواع روغن موتور از سه بخش زیر تشکیل می شود:

  1. روغن موتور سنتتیک: این روغن با تحمل دما و فشار بالا از ترکیبات پلیمری ساخته شده که به عنوان بهترین روغن موتور مناسب هوای سرد و گرم شناخته می شود. میزان تبخیر در این نوع روغن بسیار ناچیز بوده و شما با استفاده از روغن موتور سنتتیک، می توانید روغن موتور خودرو  را در کیلومتر های طولانی تعویض تمایید. این روغن نسبت به سایر روغن ها از اکسیداسیون و خورندگی خیلی کمی برخوردار است و همینطور در بهینه سازی مصرف سوخت عملکرد بسیار خوبی دارد.
  2. روغن موتور نیمه سنتتیک: ترکیبی از روغن تمام سنتتیک و مینرال است؛ یعنی این روغن نسبت به روغن موتور مینرال بهتر است و نسبت به تمام سنتتیک از ویژگی کمتری برخوردار است. از روغن موتور نیمه سنتتیک برای کارکرد دماهای بالا و پاکسازی موتور هم استفاده می شود ولی بهتر است از دفترچه راهنمای خودرو خود را هم بررسی کنید و متناسب با آن روغن را تهیه نمایید.
  3. روغن موتور مینرال: یک روغن مصنوعی با مواد معدنی از ترکیبات مختلف است که در پایین ترین رده قرار می گیرد و می توانید برای کاربرد های ساده تری که نیاز به تحمل دمای بالا را ندارند، استفاده کنید.

برای اینکه بهترین روغن موتور مناسب هوای سرد را برای خودروی خود بیابید، می توانید انواع روغن موتور مربوط به هر یک دسته های مذکور مراجعه نموده و متناسب با نوع خودرو آن خریداری نمایید.

خواص روغن موتور

پاکسازی، خنک کاری و حذف ارتعاشات از خواص روغن موتور اصل است. اگر در فصول سرد از روغن موتور مناسب هوای سرد استفاده کنید، مانع از نشتی گاز داخل سیلندر شده و همچنین برای آب بندی رینگ و سایر اجزا هم کارایی دارد. در ضمت هر چه ناخالصی در روغن کمتر باشد، در نتیجه عملکرد بهتری دارد که این مورد برای روغن تمام سنتتیک صدق می کند.
ساییدگی و خوردگی قطعات اتوموبیل به دلیل استفاده از روغن موتور نامرغوب است. برای تولید یک روغن موتور خوب از مواد افزودنی ضد اکسیداسیون و ضد سایش استفاده می کنند. از دیگر خواص روغن موتور، مقاومت روغن در برابر دما است که نشان از کیفیت روغن موتور می باشد. همچنین غلیظ یا رقیق بودن و یا گرانروی مناسب روغن در آن بسیار پر اهمیت است.
در نهایت هنگام خرید روغن موتور به نوع خودرو، خواص و مواد افزودنی روغن دقت کنید. در این صورت خودروی دارای تعویض روغن کمتر، کاهش فرسودگی زودرس و افزایش طول عمر بیشتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *